Zaburzenia pracy tarczycy stają się obecnie plagą. Dawniej choroby tarczycy dotykały osób powyżej 50 roku życia, dzisiaj granica tego wieku znacznie się obniżyła i sięga nawet osób po 20 roku życia. Zwiększyła się także liczba chorych. Z reguły są to kobiety, choć zdarzają się i panowie. Co może być tego przyczyną i jak sobie z tym radzić?

 

Niedoczynność tarczycy daje wiele dolegliwości 

Niedoczynność tarczycy należy do jednej z najmniej rozpoznawalnych chorób, z uwagi na to, że jej objawy są bardzo różne i liczne i przypominają inne choroby. Zalicza się tu miedzy innymi dolegliwości ze strony serca i układu krążenia, dolegliwości nerwowe i mięśniowe, zaburzenia układu hormonalnego, osłabiony metabolizm, stan ogólnego wyczerpania, sztywność stawów z rana, obrzęki dłoni, stóp, powiek, przybieranie na wadze, podwyższone ciśnienie kwi, wypadanie włosów, spadek libido, dolegliwości menstruacyjne. Jak widać, są to objawy bardzo różne i dotyczą całego organizmu, w związku z czym pacjenci są kierowani omyłkowo do różnych specjalistów a niekiedy do psychoterapeuty z uwagi na to, że kolejnym objawem niedoczynności tarczycy może być depresja.

 

Kobieta podłączona pod terapie biorezonansem. Siedzi na krześle obok stołu ze sprzętem, trzyma elektrody w rękach a na głowie ma opaskę (elektrodę na głowę).

 

Co może wpłynąć na tarczycę?

Tarczyca jest bardzo czułym gruczołem, wrażliwym na różne obciążenia toksyczne oraz na braki niezbędnych dla niej substancji odżywczych. Zacznijmy od obciążeń, wśród których czołowe miejsce zajmują wypełnienia zębowe zwierające pallad i inne metale ciężkie, które mają wyraźnie drażniące działanie na tarczycę. Kolejną rzeczą są ukryte alergie pokarmowe na przykład na mleko! Na niedoczynność tarczycy wpływają także zaburzenia podwzgórza, jako gruczołu nadrzędnego, który z kolei jest podatny na negatywnych wpływ pól elektromagnetycznych (na przykład telefonii komórkowej czy sieci wi-fi ) jak i związków toksycznych zarówno tych dodawanych do jedzenia jak i znajdujących się w opryskach roślin.

 

 

Cynk i selen

Dla prawidłowej funkcji tarczycy konieczne jest dostarczanie kilku minerałów, których praktycznie nie ma już w naszym jedzeniu. Jednym z nich jest Cynk, a drugim, chyba ważniejszym, Selen! Brak selenu powoduje to, że nie dochodzi do transformacji nieaktywnego hormonu T4 w aktywną formę T3. Nie można zatem oczekiwać, że bez tych substancji tarczyca będzie funkcjonować prawidłowo. Muszą o tym pamiętać zwłaszcza osoby obciążone genetycznie chorobami tarczycy!!!

 


Diagnostyka i terapia

Co może zrobić osoba chora na tarczycę lub podejrzewająca niedoczynność tarczycy? Przede wszystkim należy wykonać podstawowe badania laboratoryjne i usg. Kolejnym krokiem jest określenie obciążeń toksycznych, alergicznych oraz ewentualnego braku substancji odżywczych, co może wykazać biorezonansowy Test Obciążeń MORA. Na tej podstawie można przejść do drugiej części, do leczenia. Jako, że niedoczynność jest chorobą trudno poddającą się konwencjonalnemu leczeniu, warto korzystać z alternatywnych metod takich jak biorezonans MORA czy terapia Zenni.

 

Terapie polegają na oddziaływaniu na organizm specjalnnie dobranymi częstotliwościami elektromagnetycznymi oraz impulsami prądu o określonym kształcie, co wpływa na regenerację chorych tkanek i narządów. W naszym gabinecie prowadzimy zarówno diagnostykę pod kątem obciążenia toksynami, pasożytami, grzybami, niedoborami mineralnymi oraz prowadzimy biorezonansowe zabiegi na tarczycę oraz terapie metodą Zenni. 

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.