Nietrzymaniem moczu nazywamy sytuacje, podczas której niezależnie od woli danej osoby dochodzi do niekontrolowanego oddawania moczu. Może się to pojawiać w sytuacjach wysiłkowych takich jak podnoszenie ciężkich przedmiotów, podczas kaszlu, kichania. Wówczas najczęstszą przyczyną jest osłabienie zwieraczy cewki moczowej lub mięśni pęcherza. 

Nietrzymanie moczu występuje także w innych sytuacjach, niezwiązanych z wysiłkiem, np. podczas snu. Pojawia się nagła konieczność opróżnienia pęcherza i jednocześnie niemożność utrzymania moczu! Jak się okazuje, może być to wynikiem alergii pokarmowych!!!


Alergia pokarmowa powoduje nietrzymanie moczu

Według doświadczeń niemieckich specjalistów z Instytutu Medycyny Bioinformacyjnej MORA, alergie pokarmowe mogą wpłynąć na pracę całego organizmu, w tym także układu moczowego. Powodują dolegliwości pozornie niezwiązane z alergią. A jednak - nietrzymanie moczu należy do najczęstszych objawów, jakie dotykają układ moczowy z powodu działania alergenów. Brzmi to niewiarygodnie, ale odstawienie i odczulenie alergenów powoduje ustąpienie dolegliwości!


Nietrzymanie moczu spowodowane alergią spotkaliśmy wielokrotnie u dzieci. Ogólnie nietrzymanie moczu dotyka częściej kobiety niż mężczyzn.


Nietrzymanie moczu, badanie

W przypadku nietrzymania moczu pacjent powinien udać się do urologa i neurologa a kobiety dodatkowo do ginekologa. Zalecą oni wykonanie pełnego badania urodynamicznego. Dodatkowo warto sprawdzić, czy nietrzymanie moczu nie jest związane z ukrytą alergią pokarmową, ponieważ jeśli tak jest, żadne inne leczenie nie pomoże. Aby sprawdzić uczulenie na pokarmy proponujemy testy alergiczne metodą Biorezonansu, które pokazują każdy rodzaj alergii.

 

Nietrzymanie moczu leczenie

Konwencjonalnym sposobem na wysiłkowe nietrzymanie moczu jest wykonanie operacji. Jeśli występuje ono z innych przyczyn pacjent poddawany jest długotrwałemu leczeniu chemicznemu. Istnieją jednak alternatywne metody leczenia takie jak homeopatia, która bardzo skutecznie radzi sobie z tą przypadłością. Jeśli z kolei nietrzymanie moczu wynika z alergii pokarmowej to jedynym rozwiązaniem jest tu odczulanie.