baner biomora 2020 kompr

Często słyszymy, że ktoś ma genetyczne skłonności do nowotworu z uwagi na fakt, że ktoś z najbliższej rodziny miał nowotwór. Okazuje sie jednak, że to nie genetyka jest odpowiedzialna za powstawanie raka z zupełnie cos innego!

 

Mama miała nowotwór

"Moja mama miała raka więc jestem w grupie ryzyka i jestem genetycznie obciążona nowotworem" - tak często mówią osoby, których mama chorowała na nowotwór. O ile zwiększona ilość badań z uwagi na to nie jest niczym złym, gdyż badania kontrolne pozwalają faktycznie na pewną profilaktykę, o tyle zasianie w takiej osobie lęku i strachu przed choroba jest bardzo negatywne. Zacznijmy jednak od najnowszych odkryć, które pokazują, że to nie geny kształtują rozwój nowotworów!

Rodzina siedzi na ziemi i pozuje do zdjęcia. Są trzy pokolenia, dziadkowie, rodzice i dzieci. Wszyscy przytuleni i uśmiechnięci. Zdjęcie na białym tle.

Geny a nowotwór

Czym jest DNA? Otóż DNA jest jakby planem budowy tkanek. To jak plan budowy domu, wzór, schemat. Ten plan znajduje sie w każdej komórce a dokładnie w jądrze komórkowym. Na podstawie tego planu organizm, po otrzymaniu substancji budulcowych z jedzenia (dokładnie białek) buduje nasze tkanki, niczym budowanie domu z cegieł. Do tej pory uważano, że w tym planie, w DNA, znajduje sie informacja mówiąca o powstaniu nowotworu. Okazało sie jednak, że nie jest to prawdą. Najnowsze doświadczenia naukowe udowodniły, że DNA nie wpływa na rozrost tkanki nowotworowej! Nie można zatem powiedzieć, że jeśli mama chorowała na nowotwór to i ja tez zachoruje. Ale przyjrzyjmy sie dokładnie, jakie to były badania i co dokładnie zrobiono

 

Badania nad DNA

Lekarka przed komputerem, stoi przy biurku i patrzy w komputer. Obok na biurku stoi mikroskop. Zdjęcia z laboratorium. Wzięto tkankę nowotworową i skupiono sie nad DNA chorej komórki. DNA, jak wspominaliśmy, znajduje sie w jądrze komórki, czyli obrazowo mówiąc, środkowej kuleczce wewnątrz komórki. I tak jak mówiliśmy, w DNA znajduje sie cały plan budowy tkanek a zatem powinien sie tam znajdować plan budowy tkanki nowotworowej, zwłaszcza tej objętej juz nowotworem. Co zatem zrobiono? Wyciągnięto jądro komórki nowotworowej, czyli tą kuleczkę, i wszczepiono ją do komórki zdrowej, pozbawionej wcześniej jej jądra. Oczekiwano, że jeśli DNA kształtuje powstawanie nowotworu to w nowej, zdrowej komórce rozwinie sie nowotwór. NIE ROZWINAŁ SIE! Tkanka pozostała zdrowa! Zrobiono zatem odwrotne doświadczenie - przeszczepiono jądro komórkowe zdrowej komórki, bez "zapisu" o nowotworze, do chorej komórki w nadziei, że zmiany nowotworowe znikną z uwagi na brak obciążenia nowotworowego. I co sie stało? Nowotwór nadal sie rozwijał!!! Co to oznacza? Nowotwór nie powstaje na bazie zapisu zawartego w DNA!!!!! Nowotwór nie jest dziedziczny, nie jest genetyczny!


Co zatem sprawia, że nowotwór powstaje i rozwija sie kolejno u członków rodziny?

 

Czemu powstaje nowotwór?

Nasze tkanki przebudowują sie każdego dnia. Tkanki wątroby ,tkanki jelit, tkanki skóry - wymieniają sie na nowe. Obliczono nawet, że po około 7 latach mamy zupełnie nowe tkanki! Taka przebudowa jest procesem ciągłym, nieprzerwanym i dlatego każdego dnia potrzebujemy odpowiednią ilość substancji odżywczych aby dać organizmowi energii do tej przebudowy oraz dostarczyć mu substancji budulcowych, tych cegiełek z których powstaje tkanka. A powstają one wg schematu zawartego w DNA! Według planu zawierającego powstanie zdrowych tkanek. Jednak ten proces przebudowy może zostać zaburzony przez pewne czynniki w związku z czym powstanie nieprawidłowa tkanka! To np. tak jakbyśmy w przypadku budowy domu do scalenia cegieł użyli wody a nie cementu! Co sie wtedy stanie? Wszystko sie rozleci! Albo gdybyśmy zamiast cegieł z betonu użyli poduszek z puchu. Nie chodzi więc tu o sam schemat budowy a o materiał i wykonanie!! I tak samo jest w przypadku organizmu. Co zatem zaburza prawidłowa przebudową tkanek? Najczęściej są to BRAKI substancji odżywczych jakie są potrzebne do tej przebudowy oraz toksyny, które blokują, utrudniają tą przebudowę! Jest to niby bardzo proste ale w dzisiejszym świecie okazuje sie największym zagrożeniem ponieważ nie mamy prawie nigdzie pełnowartościowych pokarmów i musimy używać suplementów aby dostarczyć wszystkich substancji odżywczych a z drugiej strony mamy ogromną ilość toksyny znajdujących sie praktycznie wszędzie, od pozywanie wodę, po powietrze i zapachy w naszym domu. To przede wszystkim składa sie na to, że w plan przebudowy naszych tkanek wkradnie sie błąd i powstanie tkanka nowotworowa!

 

A jak sie to ma do zachorowalności w rodzinie?

Czy mama pali papierosy? Tak. A Pani? Tez palę.
Czy tato jadał duże ilości mięsa? Tak. A jak sie Pan odżywia? No w sumie tak samo.


To są bardzo częste odpowiedzi w wywiadach rodzinnych ludzi "obciążonych" nowotworami, ukazujące powielanie schematów. Czym skorupka za młodu nasiąknie.. To nie geny i DNA sa odpowiedzialne za nowotwór ale nasze działania, nasze odżywianie, nasz styl życia, który niejednokrotnie jest taki sam jak naszych rodziców. Oczywiście są przypadki, że rodzice palili, a córka nie paliła a również zachorowała na nowotwór płuc - ale okazuje sie, że popełniała inne "błędy" zaburzające regeneracje tkanek, czyli np. jadała wysoko przetworzone chemiczne jedzenie, żyła w ciągłym napięciu i stresie, chodziła przemęczona, nie miała czasu ma ruch na świeżym powietrzu, spędzała dnie i nocy przed komputerem itd itd. I to wywołało u niej brak substancji budulcowych oraz brak energii potrzebnej do powstania nowej zdrowej tkanki. A organizm musi mieć cały czas dostarczane dobre budulce i "paliwo" by przebudowywać swoje tkanki.


Tu mała dygresja na temat tego, dlaczego świeżo wyciśnięte soki z warzyw stosowane w terapii Gersona tak bardzo pomagają przy nowotworach - dostarczają bowiem bombę witamin i minerałów, dodają energii oraz oczyszczają z toksyn.

 

Jeszcze dwa słowa o stresie

Udowodniono, że przewlekły stres może zablokować prawidłowe odżywianie komórkowe... Więcej nic chyba nie trzeba tu dodawać.. Można sie jedynie zastanowić, jak ma sie do tego straszenie ludzi, że są genetycznie obciążeni nowotworami i pozwolenie im na życie w ciągłym lęku.. Czy ma to pomóc? Czy moze raczej "stworzyć" kolejnych klientów onkologicznych...

A dlaczego w danej rodzinie nowotwór pojawia sie w tym samym narządzie? Faktycznie tak jest ale o tym można poczytać w artykule genetyczne skłonności poszczególnych narządów.

 

 

Źródła:

Bruce Lipton, Biologia przekonań

Plaga Rak 2, System https://www.youtube.com/watch?v=oP3QH9K8J4k

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.