Coraz więcej ludzi przyznaje, że są ciągle zmęczeni i nie mają na nic sił. Wstają rano bardziej zmęczeni niż jak położyli się spać. Dlaczego tak sie dzieje i co możesz z tym robić?


Plaga zmęczenia

Do naszego gabinetu przychodzi coraz więcej osób, które zgłaszają nam, że nie maja sił. Nie ma na tu znaczenia wiek, ponieważ są to ludzie w wieku od 20-60 lat. Nie ma też znaczenia to, czy zdrowo sie odżywiają czy nie i czy uprawiają sport, lub prowadzą siedzący tryb życia - wszyscy są wyczerpani!!! Zawsze się mówiło, że sport to zdrowie, ale ostatnio badaliśmy grupę młodych sportowców, prowadzoną przez 50 letniego trenera, który wspominał, że jak on był w ich wieku to miał tyle energii, że mógł świat przenosić, a dziś jego podopieczni mówią, że są tak zmęczeni, że nic im się nie chce. On sam mówi, że też teraz czuje sie wyczerpany ale myślał, że to juz „ten wiek”. Wydaje sie, że to jednak nie wiek a jakiś globalny problem, który powoduje u ludzi wyczerpanie.


Nowy lepszy świat

Zastanówmy sie, co zmieniło sie w naszym świecie na przestrzeni 15-20 lat, co może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Wyraźnie rzucają sie dwa wyraźne czynniki: chemizacja i modyfikacja jedzenia oraz wzrost fal elektromagnetycznych emitowanych przez komórki i urządzenia elektroniczne.

Odżywianie jak wiadomo dostarcza substancji budulcowych naszym komórkom - bez nich nasz organizm nie będą dobrze funkcjonować. Jeśli zatem brakuje któregoś z głównych związków to będziemy tracić siły. Z uwagi na permanentne opryski roślin i chemiczne nawożenie gleb doprowadzono do tego, że rośliny nie mają ważnych pierwiastków. takich jak np. selen! A selen jest nam potrzebny do wytwarzania energii (ma także wpływ na działanie tarczycy, która bierze udział w gospodarce hormonalnej!).

Poza brakiem potrzebnych składników mamy za to masę szkodliwych związków, które trują nasz organizm jeszcze bardziej wyczerpując z energii. O jakości mięsa nie będziemy chyba tu wspominać, bo wszyscy wiemy, jaka ona jest i zdajemy sobie z tego sprawę. Warto jedynie dodać, że koniecznym staje sie szukanie innych niż powszechne źródeł zakupu mięs, takich jak prywatni gospodarze. Jak wspominaliśmy już wcześniej, wiele ludzi stara sie "zdrowo" odżywiać ale okazuje sie, że dostęp do zdrowego jedzenia jest tak trudny i ograniczony, że wiele produktów i tak kupuje się w marketach. A jak wiadomo – jesteśmy tym, co zjemy.

Fale elektromagnetyczne są niezwykle ważnym tematem, choć nie mówi sie tym jeszcze głośno. Wiemy, że są to fale o wysokich częstotliwościach, przechodzących przez mury i sprawiających, że mamy zasięg w naszym telefonie. Ale musimy zdać sobie sprawę, że te fale przeszywają także nasz organizm. A nasz organizm, a dokładnie każda nasza komórka, pracuje na bazie własnych oddziaływań elektromagnetycznych - przecież ruch elektronu wokół jądra to nic innego jak "żyjący prąd". Błony komórkowe, które nadzorują przyswajanie substancji odżywczych, regulowane są przez oddziaływania elektromagnetyczne naszego organizm oraz pole magnetyczne ziemi. Jeśli zatem zaczniemy oddziaływać polami elektromagnetycznymi innymi niż naturalne, to zaburzymy działanie organizmu, który przestanie sprawnie przyswajać potrzebne jest substancje!

Fale elektromagnetyczne z sieci komórkowych są tak destrukcyjne że potrafią doprowadzić do przewlekłego zmęczenia. To niezwykle istotne informacje, jednak czy ktoś o nich mówi? Zastanówmy się przez chwile, ile ludzi wokół nas ma telefon komórkowy, ile jest sieci wifi, ile jest gps-ów w samochodach i telefonach. To wszystko są fale elektromagnetyczne!!! Czy to było 20 lat temu? A czy czuliśmy się wtedy inaczej, lepiej? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

Co robić z przewlekłym zmęczeniem?
Przede wszystkim sprawdzić, czy naszemu organizmowi brakuje substancji odżywczych oraz sprawdzić stopień obciążenia tzw. Falami elektromagnetycznymi. Polecamy w tym celu dwa badania: pierwszym jest mikroskopowa obserwacja krwi, które przedstawi wygład naszych krwinek. Ich nieprawidłowości mogą świadczyć właśnie o brakach witamin i minerałów.

  

Zdjęcie krwinek spod mikroskopu. Widać niedożywione krwinki.

 Blade i miejscowo zniekształcone erytrocyty świadczą o braku witamin i minerałów

 

Do tego warto wykonać badanie biorezonansem MORA, które szczegółowo określi, czego nam brakuje i czym jesteśmy zatruci.
Test biorezonanem MORA służy także ocenie obciążenia elektromagnetycznego.