Jak skutecznie zlikwidować wrzody żołądka? W Internecie można znaleźć wiele różnych informacji, niektóre kłócą sie ze sobą. Spróbujemy wszystko wyjaśnić i opisać, na czym polega owrzodzenie żołądka i co powinno się z tym robić.


Kwasy w żołądku

W normalnej sytuacji, kiedy organizm jest zdrowy, żołądek produkuje silne kwasy - soki żołądkowe (kwas żołądkowy). To jest prawidłowe! Kwasy są bardzo żrące, bardzo mocne, spalają wszystko. Służą nam do spalana pokarmów, rozdrobnienia ich na drobne cząsteczki, aby mogły być wchłonięte w jelitach. Soki żołądkowe nie uszkadzają samego żołądka, ponieważ jest on zabezpieczony specjalną błoną, odporną na kwas.

 

Schematyczne zdjęcie anatomiczne żołądka i jelit. Uklad pokarmowy jest wyszczególniony na kolor niebieski. Ludzik jest szary.Kiedy dochodzi do uszkodzenia żołądka?

Pod wpływem pewnych czynników, wśród których są na przykład przewlekły stres, nadmiar jedzenia słodyczy, brak wody i bakteria helicobacter pylori, ochrona żołądka (czyli ta błona) zostaje osłabiona i miejscowo zniszczona. W tym miejscu powstaje wrzód. Wrzód to jakby rana. Nie jest zabezpieczona przed działaniem kwasu żołądkowego! Jest podatna na uszkodzenia przez kwas! Kwas żołądkowy będzie więc drażnił uszkodzoną śluzówkę nie pozwalając się jej zagoić. Można to porównać do ciągłego rozdrapywania rany. Dlatego jedne metody proponują, aby wyłączyć produkcje kwasu i pozwolić owej ranie się swobodnie zagoić. Takie postępowanie może czasami okazać się konieczne, zwłaszcza kiedy stan jest bardzo ciężki. Jednak działanie wyłączające kwas nie może być przewlekłe. Ma to służyć jedynie do opanowania kryzysu!! W lżejszych przypadkach można stosować naturalne leki zobojętniające kwas. W jednym i w drugim przypadku warto podawać do tego środki gojące rany, aby przyśpieszyć regeneracje. Jednym z najlepszych, jakie nam się sprawdzają jest dobrej jakości aloes lub olej rokitnikowy.

 

Jak długo blokować kwas żołądkowy?

Jeśli już zajdzie taka konieczność, to leki hamujące wydzielanie kwasu żołądkowego należy przyjmować jak najkrócej!!! I w tym czasie należy skupić się na jak najszybszym zregenerowaniu śluzówki. Jak tylko się to uda to powinno się zaprzestać blokowania kwasu. Niestety, czasami "dla bezpieczeństwa" proponuje się to robić długi czas!!! Takie działanie, może niestety doprowadzić do problemów zdrowotnych związanych z przyswajaniem substancji odżywczych. A to z kolei będzie wpływać na cały organizm. Mogą przez to wystąpić problemy z sercem, miażdżycą, tarczycą, alergiami, łuszczycą, astmą, anemią, chorobami autoimmunologicznymi, bólami stawowymi, problemami z praca mózgu, osłabieniem, wypadaniem włosów i tak dalej.

 

Metoda zakwaszania żołądka przy wrzodach

Często przychodzą do nas ludzie z wrzodami, którym kazano zakwaszać żołądek przez picie octu jabłkowego, co wywołało u nich silne pogorszenie dolegliwości. Powiedziano im bowiem, że zakwaszanie to najlepszy sposób na problemy z żołądkiem! I po części to sie zgadza, bo pomaga to w wielu dolegliwościach trawiennych ale niestety nie wolno tego stosować przy wrzodach!! Zakwaszając żołądek pobudzamy produkcje kwasów i nasilamy uszkodzenie wrzodu! Dlatego, tak jak zostało wcześniej napisane, jeśli mamy wrzody to należy tymczasowo zmniejszyć wydzielanie kwasów, wygoić ranę i dopiero potem wyregulować kwasowość żołądka. Niestety, wiele niedouczonych gabinetów, zaleca wrzodowcom ocet jabłkowy czy nawet kwas żołądkowy w kapsułkach!!!Uwaga na jedzenie

Odżywianie przy wrzodach żołądka jest kluczową rzeczą. Przede wszystkim należy unikać słodyczy, mleka krowiego UHT i przetworów mlecznych, białego chleba pszennego, chleba żytniego, rzeczy smażonych na olejach rafinowanych, ostrych przypraw, produktów silnie kwaśnych typu cytryna, alkoholu, mocnej herbaty i kawy. Te czynniki mogą mechanicznie podrażnić śluzówkę żołądka.

 

Terapia wrzodów żołądka

W naszym gabinecie prowadzimy terapie wrzodów żołądka stosując naturalne preparaty gojące żołądek oraz specjalistyczne zabiegi na biorezonansie, regenerujące śluzówkę żołądka. Terapie biorezonansowe działają synergicznie do preparatów roślinnych i znacznie przyspieszają proces leczenia, co w tym przypadku jest bardzo ważne. Wykonuje się je 1-2 razy w tygodniu. Polegają one na tym, że emitowane są odpowiednie częstotliwości elektromagnetyczne przywracające naturalne drgania danemu narządowi. Możemy precyzyjnie ustawić program na regeneracje błony śluzowej żołądka i przekazywać częstotliwości zarówno za pomocą podstawowych elektrod stopowych i ręcznych jak i dodatkowej sondy magnetycznej ze światłem UV. Sondą przesuwa się w obrębie żołądka a sygnał wnika bezpośrednio przez skórę i przechodzi o wnętrza narządu. Ilość takich terapii jest indywidualnie ustalana ale z reguły proponujemy wykonać serie 10 takich terapii.