Jak skutecznie zlikwidować wrzody żołądka? Czy stosować na to leki hamujące kwas żołądkowy czy lepiej zakwaszać żołądek i pobudzać kwasy?  W Internecie można znaleźć wiele różnych informacji, niektóre kłócą sie ze sobą. Spróbujemy wszystko wyjaśnić i opisać, na czym polega owrzodzenie żoładka i co powinno się z tym robić - aby osoby mające wrzody mogły sobie pomóc.

 

Kwasy w żołądku

Schematyczne zdjęcie anatomiczne żołądka i jelit. Uklad pokarmowy jest wyszczególniony na kolor niebieski. Ludzik jest szary.W normalnej sytuacji, kiedy organizm jest zdrowy, żołądek produkuje silne kwasy - soki żołądkowe (kwas żołądkowy). To jest prawidłowe! Kwasy są bardzo żrące, bardzo mocne, spalają wszystko. Służą nam do spalana pokarmów, rozdrobnienia ich na drobne cząsteczki, aby mogły być wchłonięte w jelitach. Soki żołądkowe nie uszkadzają samego żołądka, ponieważ jest on zabezpieczony jakby specjalną błoną, odporną na kwas.

 

Kiedy dochodzi do uszkodzenia żołądka?

Pod wpływem pewnych czynników, wśród których jest na przykład przewlekły stres, nadmiar jedzenia słodyczy, brak wody i bakteria helicobacter pylori (ta teoria jest przez niektórych obalona - o tym będzie w osobnym artykule!), ochrona żołądka (czyli ta błona) zostaje osłabiona i miejscowo zniszczona. W tym miejscu powstaje wrzód. Wrzód to jakby rana. Nie jest zabezpieczona przed działaniem kwasu żołądkowego! Jest podatna na uszkodzenia przez kwas! Kwas żołądkowy będzie więc drażnił uszkodzoną śluzówkę nie pozwalając się jej zagoić. Można to porównać do ciągłęgo rozdrapywania rany. DLATEGO w medycynie akademickiej (czyli lekarskiej) stosuje sie tak zwane inhibitory pompy protonowej, czyli blokery, które wyłączają kwas żołądkowy, aby rana mogła się swobodnie zagoić. Takie postępowanie może czasami okazać się konieczne, zwłaszcza kiedy stan jest bardzo ciężki - ALE podawanie leków zobojętniających kwas nie można brać przewlekłe. Ma to służyć jedynie do opanowania kryzysu!! W lżejszych przypadkach można stosować naturalne leki zobojętniające kwas. W jednym i w drugim przypadku warto podawać jeszcze środki gojące rany, aby przyśpieszyć regeneracje. Jednym z najlepszych jakie nam się sprawdzają jest dobrej jakości aloes lub olej rokitnikowy

 


Jak długo brać leki na zatrzymanie kwasu żołądkowego?

Jeśli już zajdzie taka konieczność, to leki hamujące wydzialenie kwasu żołądkowego należy przyjmować jak najkrócej!!! I w tym czasie należy skupić działania na jak najszybszym zregenerowaniu śluzówki - o tym będzie niżej. Jak tylko się to uda to powinno się odstawić leki chemiczne. Niestety, większość lekarzy zaleca aby "dla bezpieczeństwa" brać te leki cały czas!!! Chcą w ten sposób "zabezpieczyć" żołądek przez ponownym powstaniem wrzodów! Takie działanie, jak można dowiedzieć się na przykład z wykładów Jerzego Zięby, doświadczeń naturo-terapeutów na całym świecie oraz bogatej literatury, może jedynie doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych i nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Być może wrzód nie powstanie ale przestaniemy wchłaniać jedzenie a to będzie skutkować problemami z sercem, miażdżycą, tarczycą, alergiami, łuszczycą, astmą, anemią, chorobami autoimmunologicznymi, bólami stawowymi, problemami z praca mózgu, osłabieniem, wypadaniem włosów i tak dalej.

 

 

Przewrócona butelka z rozsypanymi lekami chemicznymi

 


Chory może nie zdawać sobie z sprawy z tych wszystkich zagrożeń, zwłaszcza, że często wmawia mu sie, że są to leki "ochronne" na żołądek. Nic bardziej mylnego. Są to niebezpieczne leki, wyłączające kwas żołądkowy, który służy do trawienia jedzenia. Ich użycie może być uzasadnione jedynie w ciężkich przypadkach owrzodzeń żołądka na czas opanowania ostrego kryzysu. Powinno być jak najszybciej zakończone. Nie powinno sie tego stosować przewlekle!

 

Metody zakwaszania żołądka przy wrzodach

Często przychodzą do nas ludzie, którym kazano zakwaszać żołądek, co wywołało u nich silne pogorszenie dolegliwości. Powiedziano im bowiem, że zakwaszanie żołądka to najlepszy sposób na problemy z żołądkiem! I to sie zgadza, ale niestety nie wolno tego stosować przy wrzodach!! Stosuje się to, kiedy mamy zaburzone trawienie, źle wchłaniamy i cierpimy na objawy wynikające z niedożywienia (opisane wyżej). Zakwaszając żołądek pobudzamy produkcje kwasów! W przypadku wrzodów zakwaszanie żoładka spowoduje uszkodzenie tego wrzodu! Dlatego, tak jak zostało wcześniej napisane, jeśli mamy wrzody to należy tymczasowo zmniejszyć wydzielanie kwasów, wygoić ranę i dopiero potem wyregulować kwasowość żołądka. Niestety, wiele niedouczonych gabinetów, zaleca wrzodowcom ocet jabłkowy czy nawet kwas żołądkowy w kapsułkach!!!

 

Uwaga na jedzenie

Odżywianie przy wrzodach żołądka jest kluczową rzeczą. Przede wszystkim należy unikać słodyczy, mleka krowiego UHT i przetworów mlecznych, białego chleba pszennego, chleba żytniego, rzeczy smażonych na olejach rafinowanych, ostrych przypraw, produktów silnie kwaśnych typu cytryna, alkoholu, mocnej herbaty i kawy. Te czynniki mogą mechanicznie podrażnić śluzówkę żołądka. Co zatem jeść? O tym w osobnym artykule. Teraz przejdźmy do kwestii terapii biorezoznansem

 


Terapia wrzodów żołądka

W naszym gabinecie prowadzimy terapie wrzodów żołądka stosując zarówno naturalne preparaty gojące żołądek jak i specjalistyczne zabiegi na biorezonansie, regenerujące śluzówkę żołądka. Terapie znacznie przyspieszają proces leczenia, co w tym przypadku jest bardzo ważne. Terapie stosuje się 1-2 razy w tygodniu. Polegają one na tym, że emitowane są odpowiednie częstotliwości elektromagnetyczne przywracające naturalne drgania danemu narządowi. Możemy precyzyjnie ustawić program na regeneracje błony śluzowej żołądka i przekazywać częstotliwości zarówno za pomocą podstawowych elektrod stopowych i ręcznych jak i dodatkowej sondy magnetycznej ze światłem UV. Sondą przesuwa się w obrębie żołądka a sygnał wnika bezpośrednio przez skórę i przechodzi o wnętrza narządu. Ilość takich terapii jest indywidualnie ustalana ale z reguły proponujemy wykonać około 10 takich terapii.  

 

Urządzenie MORA MV w całej okazałości - rozłożone obok elektrody ręczne, stopowe oraz punktoskop do testów i sonda laserowa do terapii. Zdjęcie na białym podłożu na białym tle.

 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

Kleszcz na liściu

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Zakażenia pasożytami

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Precyzyjna diagnostyka pasożytów i skuteczne terapie odrobaczające dla dzieci i dorosłych

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.