baner biomora 2020 kompr

 

Głowa kobiety odwrócona do kamery tyłem, widać jej włosy. Druga osoba stoi koło niej i trzyma rękę na jej włosach. Widać tylko kawałek syletki tej drugiej osoby, nie widać twarzy. Coraz więcej ludzi cierpi na nadmierne wypadanie włosów. Przyczyny tej przypadłości mogą być bardzo rożne od prozaicznych po znacznie poważniejsze. Często zwykłe domowe metody pielęgnacji nie wystarczają i dlatego trzeba odkryć, jaka jest tego przyczyna.

Wypadanie włosów to proces fizjologiczny, który dotyczy każdego, ale nie powinno być to zauważalne. Jeśli jednak widzimy, że nasze fryzura staje sie rzadsza albo że pojawia sie tak zwane łysienie plackowe to jest to juz problem zdrowotny. Jakie mogą być przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

 

Wypadanie włosów przyczyny

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne – począwszy od zmian hormonalnych (np. menopauza), poprzez stosowanie niektórych leków, po nieprawidłową pielęgnację włosów (zbyt agresywne środki kosmetyczne lub wysoka temperatura). Jednak najważniejszymi z nich i najczęściej spotykanymi są: przewlekły stres, depresja, nieprawidłowa dieta, zatrucie organizmu toksynami, choroby infekcyjne.

 

Stres

Można pomyśleć, że zrzucanie winy na stres jest nieco naciągane, ale okazuje sie, że nadmierne napięcie układu nerwowego, które pociąga za sobą zaburzenie pracy hormonów oraz zaburzenia trawienia i wchłaniania substancji odżywczych, jest jednym z najważniejszych przyczyn wypadania włosów. Podczas przewlekłego stresu rozregulowane zostają nadnercza, które znacząco wzmagają produkcję androgenów i zaburzają funkcjonowanie cebulek włosowych. Zatem codzienny stres ma negatywny wpływ na stan włosów, a konsekwencje tego mogą być długofalowe. Inaczej wygląda to podczas nagłego silnego stresu, związanego na przykład ze śmiercią bliskiej osoby. Wówczas utratę włosów obserwuje sie w przeciągu 4 miesięcy po stresującym wydarzeniu. Jeśli chodzi o zaburzenia trawienia wywołane stresem to warto wiedzieć, że włosy potrzebują miedzy innymi witamin z gruby B oraz żelaza, a te nie wchłaniają się jeśli żołądek jest "zestresowany". Brakuje mu bowiem odpowiedniej ilości kwasu , która jest konieczna do przyswojenia wspomnianych witamin i żelaza.

 

Toksyny

Włosy wypadają, jeśli w organizmie pojawią się toksyny. Pojęcie "toksyny" jest bardzo szerokie bowiem należą tu zarówno metale ciężkie wdychane na przykład podczas palenia papierosów jak i leki chemiczne stosowane przewlekłe do których zaliczymy leki cytostatyczne, leki immunopresyjne, leki przeciwtarczycowe, leki przeciwzakrzepowe, leki stosowane w chorobach serca oraz środki antykoncepcyjne. Po odstawieniu tych leków włosy nie zawsze same odrastają! Wracając do palenia papierosów to dym tytoniowy jedną z najgorszych trucizn, wpływających na wypadanie włosów. Działa on nie tylko od wewnątrz, ale niszczy włosy także od zewnątrz.

 

Odżywianie

Wypadanie włosów może być spowodowane przez nieprawidłowe odżywianie. Braki niezbędnych składników odżywczych, takich jak biotyna (rodzaj witaminy B), żelaza, cynku i selenu, mogą wpływać na nadmierną utratę włosów. Aby temu zapobiec, należy dostarczyć tych składników a także upewnić sie , że są dobrze wchłaniane lub czy nic nie zaburza ich wchłaniania. Przeszkodą przyswajania selenu są na przykład słodycze! Mało kto wie, ze kiedy dostarczymy organizmowi selenu a najemy sie słodkości to praktycznie nie przyswoimy selenu. Z kolei jeśli chodzi o wchłanianie żelaza to - tak jak zostało to wcześniej juz wspomniane - ważna jest sprawność żołądka i siła jego kwasów . Jeśli żołądek nie będzie w pełni sprawny i nie będzie dobrze dotrawiał pokarmu to nawet przyjmowanie suplementów bogatych w żelazo niewiele pomoże. Warto wiedzieć, że przy słabych kwasach żołądkowych możemy nie odczuwać żadnych problemów ze strony żołądka stąd często ludzie, kiedy słyszą, że nie przyswajają żelaza na skutek złej pracy żołądka, nie chcą w to wierzyć, bo tłumaczą sobie, że przecież żołądek ich nie boli! Ale chodzi właśnie o to, że on nie będzie boleć, tylko nie będzie rozdrabniał dobrze pokarmu a to pociągnie za sobą inne konsekwencje, choćby takie jak właśnie wypadanie włosów!

 Znaleźć przyczynę wypadania włosów

Aby skutecznie powstrzymać wypadanie włosów przywrócić im naturalny wygląd polecamy wykonanie badań ukierunkowanych na znalezienie przyczyny tej przypadłości, takich jak test Volla, badanie obserwacji mikroskopowej kropli krwi oraz irydodiagnostykę 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.