Stres jest niestety nieodłączną częścią naszego życia i może wpływać na wiele chorób, których podłoża szukamy gdzieś indziej.  

 

Zaburzenia psychosomatyczne

Mianem zaburzeń psychosomatycznych nazywa sie choroby ciała, których przyczyna są emocje. Uspokajając układ nerwowy likwidujemy takie choroby. Należą do nich np. nerwica żołądka. Są również dolegliwości, które zostały jakby zainicjowane przez silny stres a potem zaczęły żyć swoim życiem. Przykładem może tu być zniszczenie przez stres ciągłości ścianek jelit, co doprowadza do tak zwanego "nieszczelnego jelita" - a to wywołuje np. alergie, bóle stawów czy choroby autoimmunologiczne. W takich przypadkach tonizacja układu nerwowego nie przyniesie efektu, a często ludzie biorą magnez, łykają tabletki uspokajające i nie wiedzą, czemu ich dolegliwości sie nie zmienia. Nie zmienia sie ponieważ trzeba zastosować dodatkowo działanie usuwające skutki stresu, w tym przypadku regeneracje jelit i odczulenie alergii.

Nasze choroby mogą mieć bardzo skomplikowane podłoże, dlatego konieczna jest dokładna diagnostyka by szczegółowo ustalić, co sie dzieje i jakie są tego przyczyny, by móc skutecznie pomóc. W naszym gabinecie prowadzimy taką diagnostykę oraz prowadzimy terapie zarówno stresu jak i skutków stresu.

 

Rodzina na łące, mama tato i dziecko. Dziecko siedzi na ramionach taty i ma rozłozone ręce udająj jakby samolot. Para sportowców, kobieta i mężczyzna. Biegną przy zachodzie słońca. Widać ich sylwetki całe ciemne na tle nieba.

 

 

Stres a układ immunologiczny

Z doświadczeń wynika, że stres w znacznym stopniu osłabia układ immunologiczny. Stajemy sie nie tylko podatni na infekcje bakteryjne czy wirusowe ale także na zmiany nowotworowe. W przewlekłym stresie produkowany jest bowiem bez przerwy hormon zwany kortyzolem, który jak sie okazuje, zmniejsza liczbę i aktywność krwinek białych, odpowiedzialnych za odporność organizmu oraz zmniejsza zdolność organizmu do produkcji przeciwciał.


Istnieją jakby dwie reakcje na przewlekły stres - natychmiastowy i powolny, bardziej niszczący, podstąpny. Jedni dość szybko zaczynają borykać sie z częstymi infekcjami i problemami zdrowotnymi a drudzy przez wiele lat żyją niby w pełnym zdrowiu a potem przychodzi nagłe mocne załamanie zdrowia i okazuje sie, że na przykład mają złośliwego raka i niewiele można juz zrobić. Drugi przypadek pokazuje, jak choroba może w ukryciu rozwijać sie latami nie dając żadnych objawów. Stąd ważne są profilaktyczne badania stanu organizmu - swoisty przegląd, czy przypadkiem nic złego sie nie dzieje, albo czy nie ma przesłanek wskazujących na cos niebezpiecznego.

 

 

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.