Zakwaszenie organizmu to nieznana przyczyna wielu chorób! Leczymy się bezskutecznie na różne dolegliwości podczas, gdy ich źródło umyka w konwencjonalnych badaniach i nie jest eliminowane. Teraz możesz sprawdzić, czy i w jakim stopniu jesteś zakwaszony oraz możesz uzyskać skuteczne zalecenia, jak przywrócić organizmowi równowagę.

 

Zakwaszenie. Czym jest zakwaszenie?

Zakwaszenie organizmu jest zaburzeniem jego odczynu ph. Organizm, aby dobrze funkcjonować, musi mieć zrównoważony odczyn ph, czyli równowagę między kwasami a zasadami. Nie może być ani zbyt zasadowo ani za kwaśno. Jeśli powstanie za dużo kwasów - a bardzo często tak sie dzieje - to zaczynają się problemy ze zdrowiem.

Kwas zatruwa tkanki, zatruwa narządy, niszczy tkankę łączną, drażni błony śluzowe. Organizm broni sie przed tym zużywając z własnych rezerw wiele cennych pierwiastków takich jak magnez i wapń! Stąd często u zakwaszonych ludzi są niedobory tych substancji. Kwas może być też materializowany i wówczas tworzą się kamienie nerkowe lub kryształy kwasu odkładające się w stawach. Zakwaszony organizm jest doskonałym środowiskiem dla rozwoju bakterii, pasożytów i grzybów a także sprzyja rozwojowi nowotworów! Specjaliści zauważają, że zakwaszenie leży u podłoża bardzo wielu dolegliwości.
 

 

Zakwaszenie. Dolegliwości wynikające z zakwaszenia

 • Alergie pokarmowe i wziewne
 • przewlekle zmęczenie
 • senność w ciągu dnia
 • nieodświeżające sny
 • brak odporności, podatność na infekcje
 • podatność na zakażenia grzybami i pasożytami
 • bóle stawów i mięśni
 • brak mazi stawowej
 • dna moczanowa
 • dolegliwości żołądkowe takie jak zgaga czy refluks - takim sposobem organizm stara się cofnąć nadmiar kwasów
 • nowotwory
 • zwiększona drażliwość i nerwowość
 • osteoporoza - aby się odkwasić organizm wyrzuca wapń!!! Podobnie wapnem sypie się pole, aby odkwasić glebę
 • nieokreślone bóle całego ciała lub różnych części ciała - kwas drążni układ nerwowy
 • bóle narządów wewnętrznych
 • zaburzenia funkcjonalne narządów wewnętrznych - wynika to z faktu, że każdy narząd otoczony jest tkanka łączą (odkrycie Pischingera!!!), która jest buforem między krwią, układem nerwowym a danym narządem. Jeśli ta tkanka ulegnie zakwaszeniu to bodźce nerwowe i substancje odżywcze źle dochodzą do narządu i zaczyna on źle funkcjonować!!!

 

Jak widzać - zakwaszenie wpływa na cały organizm i jeśli się nie odkwasimy to nie wyleczymy swoich dolegliwości. 

 

Zakwaszenie. Z czego powstaje zakwaszenie

 • Nieprawidłowe odżywienie w którym dominują mięsa, nabiał, słodycze i zboża.
 • Używki takie jak kawa, alkohol i papierosy
 • leki chemiczne, dodatki chemiczne 
 • Stres!
 • Brak ruchu i kontaktu ze świeżym powietrzem

 

Rodzina trzech pokoleń siedząca obok siebie przytulona i pozująca do zdjęcia. Zdjęcie na białym tle, widać tylko ludzi.Każdy człowiek posiada mechanizmy obrony przed zakwaszeniem, ale u jednego są one mocne i starczają na długo, a u drugiego są słabe i organizm szybko się przekwasza powodując liczne dolegliwości. Taka indywidualność jest bardzo ważna przy doborze terapii, ponieważ u osoby delikatniejszej często jest potrzeba wzmocnienia organizmu i systemu odkwaszania!


Prawidłowo powinno być tak, że mechanizmy odkwaszające wystarczają do 40-50 roku życia. Jednak współcześnie obserwuje się, że zakwaszeni potrafią być już 20-latkowie!!! Dla ciekawości dodajmy, że osoby stosujące odkwaszanie, żyją w zdrowiu długie lata! Rekordzistami są mieszkańcy japońskiej wyspy Okinwa, którzy dożywają 130 lat! Woda, którą piją jest bowiem filtrowana przez pokłady koralowca i nabiera właściwości zasadowych!!! Odsetek chorób serca, układu krążenia, nowotworów jest tam najmniejszy na świecie.

 

Zakwaszenie. Co zrobić, aby się odkwasić i pozbyć chorób?

Nie daj się nabrać na cudowne suplementy, które po tygodniu Cię odkwaszą:) Zakwaszenie to problem bardzo głęboki i wynika z wielu czynników. Trzeba znaleźć przyczynę zakwaszenia, ustalić jego stopień i sprawdzić sprawność mechanizmów odkwaszania. W zależności od wyniku stosuje się odpowiednie działania. W naszym gabinecie prowadzimy zarówno diagnostykę pod kątem zakwaszenia jak i terapie odkwaszające.


W skład diagnostyki wchodzą trzy badania:


Zdjęcie krwi spod mikroskopu. Widać mocno polepioną i gęsta krew. Badanie żywej kropli krwi

Na tym zdjęciu wyraźnie widać posklejane erytrocyty, co jest najczęstszym obrazem zakwaszonego organizmu. Widząc taki obraz staje sie jasne, dlaczego osoby zakwaszone odczuwają ciągłe zmęczenie i mają problemy z koncentracją - każda krwinka przenosi bowiem tlen do komórek a robi to swoją powierzchnią wewnętrzną! Jeśli są tak poklejone to dotlenianie organizmu jest bardzo utrudnione. Może to ostatecznie doprowadzić nawet do nowotworów.

 

  

Zdjęcie tęczówki oka. Są na nim zaznaczone trzy białe strzałki wskazujące poszczególne miejsca na tęczówce. Irydodiagnostyka z fotografią

Czyli ocena stanu organizmu na podstawie zmian w tęczówce oka. Na tym zdjęciu widać tęczówkę konstytucjonalnie koloru niebieskiego z wyraźne żółtymi przebarwieniami, co wskazuje na silne i przewlekle zakwaszenie organizmu . Osoba była wiele lat leczona antybiotykami z uwagi na częste przeziębienia (słaby układ oddechowy /1/ ), na co wskazują toksyczne ciemne smugi na brzegach tęczówki w okolicy wątroby /2/. Widać także osłabienie nerek /3/, narządu, który odgrywa bardzo ważną rolę w usuwaniu kwasu. Jeśli u takiej osoby nie zostały by wzmacniane nerki a stosowałoby się tylko preparaty usuwające kwas, mogłoby dojść do znacznego obciążenia nerek i mogłoby to spowodować więcej szkód niż pożytku. Dlatego ocena stanu narządów wewnętrznych jest tak bardzo ważna.

 

 

Urządzenie biorezonansowe MORA super plus stojące na biurku w gabinecie obok monitora myszki i klawiatury. Test Volla

Badanie odczytujące sygnały elektromagnetyczne za pomocą specjalnego urządzenia. Pozwala na określenie stopnia zakwaszenia. Wszystkie te trzy badania stanowią komplet diagnostyczny. Na ich podstawie otrzymasz indywidualne zalecenia dobrane do Twojego organizmu.

 

 

 Odkwaszanie organizmu 

 Prowadzimy specjalne terapie odkwaszające organizm. Nasze terapie:

 • wyrównują gospodarkę kwasowo-zasadową organizmu
 • regulują pracę narządów wewnętrzych, odpowiedzialnych za odkwaszanie
 • wzmacniają układ immunologiczny
 • wygaszają ewentualne stany zapalne
 • przywracają naturalną homeostazę
 • usuwają stres tkankowy, często będący przyczyną zakwaszenia
 • wpływają na zlikwidowanie alergii, reumatyzmu, osteoporozy, migren, przewlekłego zmęczenia
 • są bezpieczne dla organizmu i mają długofalowe działanie

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.