Analiza tęczówki oka może wskazać nam właściwy sposób odżywiania i uchronić przed pojawieniem się choroby! Związek pomiędzy irydologią, czyli badaniem z tęczówki oka, a odżywianiem jest bardzo wyraźny.
Irydologia potrafi wskazać osłabienie genetyczne danego narządu, co oznacza, że ten narząd jest jakby "słabym ogniwem". Dietetyka z kolei, poprzez ukierunkowane odżywianie, może wzmocnić osłabiony narząd! Poszczególne minerały odrywają bowiem określoną rolę w budowaniu tkanek poszczególnych narządów! Braki tych minerałów mogą prowadzi do choroby.
Jesteśmy niedożywieni
Według słynnego amerykańskiego irydologa, Bernarda Jensena, współczesne choroby wynikają głównie z niedoborów witamin i minerałów, których brakuje produktom spożywczym z uwagi na metody przetwarzania i dodatki chemiczne. Jedzenie, które jemy, jedynie nas zapycha jak wata, podczas, gdy nie dostarcza nam potrzebnych substancji odżywczych. Potwierdzają to badania naukowe francuskich biochemików, którzy udowodnili, że ilość witaminy C w cytrynach sprzedawanych w supermarketach jest znikoma!!!! A zatem warzywa i owoce produkowane na szeroką skalę, które powinny być bogactwem witamin, w rzeczywistości mają ich bardzo mało! Nie ma się w sumie co dziwić, skoro dojrzewają w bunkrach z gazem a nie na słońcu... Warto poszukać produktów z upraw ekologicznych lub przynajmniej od zwykłego gospodarza.
Przez to chorujemy
Jeśli zatem mamy dziedziczną skłonność do chorób danego narządu, np. jelita grubego, to braki substancji odżywczych spowodują bardzo szybkie uaktywnienie się procesu chorobowego! Można do tego nie dopuścić, jeśli dostarczalibyśmy potrzebnych temu narządowi minerałów. Irydologia udowadnia, że osoby, który zaczęły dbać profilaktycznie o osłabione narządy zagrożone chorobą dziedziczną, nie doświadczyły tej choroby!
Lista minerałów wspierających poszczególne narządy
- mięśnie K, Mg, CI, Ca, P, Se
- stawy Na, Fe, Mn
- skóra Si, S, Na, Mn, C
- serce K, Mg, Fe, Ca, p
- naczynia krwionośne Si, S, Mg
- wątroba Zn, Se, S, Fe, K, M
- płuca Si, Fe, 0, P, Mn
- odbyt Si, F
- oczy S, F
- grasica P, S, Mn
- tarczyca i przytarczyczki Na, K, CI, Mg, J
- jądra i jajniki Si, Mn, Mg, P, Zn
- kości i zęby Ca, P, Mg, F, Se, Cu, Mn
- włosy i paznokcie Si, Fe, S, Zn, CI
- mózg, nerwy P, Mn, K, Na, J, S, Si, Ca
- krew Fe, Cu, Zn, Na, K, Ca
- śledziona Fe, Cu, F, Na, K, Mg
- nerki K, CI, F, Mn, Ca, Fe, Si
- przewód pokarmowy Ma, K, CI, F, J, Ca, Fe
- ucho wewnętrzne Mg, F, Fe, CI
- przysadka J, P, S, Mn, Br
- kora nadnerczy Ca, F, Fe, Si
- trzustka Zn, Mn, K, CI
- prostata Zn, Si, Mg
Irydologia
Irydologia pozwala na odkrycie osłabionych narządów i stopień ich osłabienia. Na tej podstawie można dobrać odpowiednią dietą (korzystając oczywiście z dobrych produktów) wspomaganą ewentualną suplementacją. Rola pokarmu jest niezwykle istotna w profilaktyce jak i leczeniu, ponieważ tylko pożywienie może zbudować tkanki. Irydologia i dietetyka są tutaj najlepszym rozwiązaniem.