Maj 2020. Nadal mamy epidemie koronawirusa, chodzimy w maseczkach i unikamy świata. Jednak świat na nas nie czeka i idzie swoim torem. Zaczęły sie pylenia drzew, zwłaszcza brzozy i wiele osób zaczęło odczuwać dolegliwości alergiczne. Co robić i dlaczego jest to niebezpieczne pod kątem koronawirusa?

 

Alergia zagrożeniem przy infekcji

Do zakażenia wirusem dochodzi wtedy kiedy pokona on barierę naszych tkanek, czyli kiedy wniknie do nich. Stad stosuje sie profilaktycznie różne środku utrzymujące ten "mur" ochronny, typu cynk, witamina C, tran, spirulina. Podczas reakcji alergicznej dochodzi to stanu zapalnego błon śluzowych, co daje otwartą drogę wirusom. Stad w kwestii profilaktyki wirusowej trzeba w pierwszej kolejności zwalczyć alergie (o ile u kogoś wystąpiła). Ignorowanie objawów i tłumaczenie, że teraz trzeba sie skupić na wirusach a nie na alergiach nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ jedno łączy sie z drugim, a dokładnie jedno i drugie uderza w nas organizm i aby utrzymać go w sprawności powinniśmy każde takie "uderzenie" odpierać doprowadzając organizm do równowagi.

Osoba z objawami alergii będąc narażona na kontakt z wirusem zarazi sie bardzo szybko. A mając katar, kaszel i kichając przez alergie rozsieje tego wirusa dalej. Zatem alergicy powinni zająć sie teraz jak najszybciej tym problemem.

 

Rodzina

 

Metody walki z alergią na pyłki brzozy

Do dyspozycji jest kilka możliwości. Najprostsza, choć nie zawsze skuteczna i bezpieczna, to leki chemiczne antyhistaminowe. Mają one niestety skutki uboczne oraz mimo wszystko są dodatkowym obciążeniem dla organizmu. Można zamiast nich zastosować naturalne leki zbijające histaminę. Te niestety nie zawszą są aż tak skuteczne, ale warto spróbować, bo w wielu przypadkach i tak działają. Sa to preparaty z czarnuszki, pachnotki i kwercetyna (ta pomoże także przy ochronie antywirusowej). Dzieciom można podać homeopatie taką jak histaminum 15ch, Coryzalia i krople do oczu Homeoptic. Kolejną metodą jest odczulanie na biorezonansie. Pięć zabiegów za pomocą fal elektromagnetycznych sprawi, że reakcje alergiczne wygaszają sie minimalnego poziomu. Moża je stosować zarówno u dzieci jak i dorosłych. Są bezpieczne i stanowią doskonałą alternatywę dla odczulania klasycznego polegającego na podawaniu zastrzyków przez kilka lat. Przy biorezonansie efekt mamy bardzo szybko, zwłaszcza, że zabiegi stosuje sie 1-2 razy w tygodniu.

Metody można łączyć, np. środki naturalne i biorezonans. Jak zawsze namawiamy na zastosowanie odpowiedniej diety w czasie pylenia. Zawsze warto wyeliminował na ten okres najważniejsze alergeny pokarmowego jakimi są mleko i przetwory oraz pszenica i wyroby. Do tego unikanie produktów prozapalnych nasilających stan zapalny takich jak cukier. I na koniec trzeba pamiętać o produktach podnoszących histaminę. Podczas alergii ten związek, histamina, podnosi sie w naszym organizmie i powoduje te wszystkie objawy. Stąd podaje sie leki antyhistmianowe, aby go zbić. W normalnej sytuacji histamina jest produkowana w niewielkich ilościach i jest nam do życia potrzebna, nie jest szkodliwa. Mało kto wie jednak, że są produkty spożywcze, które mają ją w sobie i bardzo podnoszą jej poziom! Są to miedzy innymi wędzonki, kiszonki, czekolada, truskawki, maliny, banany (dojrzałe). Trzeba uważać także na cytrusy.

Poczytaj więcej o: objawy alergii na pyłki

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310  

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087