baner biomora 2020 kompr

Koronawirusy są nowo odkrytymi patogenami, jednak znane są już od 2002 roku. Sformułowanie "nowo odkrytymi" nie oznacza więc, że pojawiły się w 2019 roku. Powstały znacznie wcześniej a pierwsze zakażenia odnotowano juz w 2002 rok. Zastanawia więc fakt, czy pozytywne wyniki testów pandemii koronawirusa nie wynikają z tego, że już dawniej mieliśmy kontakt z tym wirusem?

 

Koronawirus znany od prawie 20 lat

Zaglądając do literatury medycznej "Choroby zakaźne i pasożytnicze. Epidemiologia i profilaktyka" z 2014 roku, wydanie VII, opracowane przez zespół lekarzy, pod redakcja Anny Baumann-Popczyk, Małgorzaty Sadkowskiej-Todys i Andrzeja Zielińskiego, czytamy, że pierwsze odnotowana epidemia koronawirusem SARS miała miejsce w 2002 roku. Pierwsze zachorowania wystąpiły w południowo-wschodnich Chinach w prowincji Guangdong. Następnie rozprzestrzeniły się do Hongkongu, Singapuru a także do Kanady i Stanów Zjednoczonych. Z kolei pierwsze zachorowanie na koronowirusa MERS stwierdzono u pacjenta, który podróżował do Arabii Saudyjskiej i zgłoszono do WHO w 2012 roku. Epidemia MERS obserwowana jest głównie na półwyspie arabskim, ale na skutek podróżowania ludzi po cały świecie wirus ten dotarł także do Europy. Stwierdzono w tamtym czasie przypadki zarażeń w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Niemczech. Zatem koronawirusy nie są nieznanym zagrożeniem odkrytym w 2019 roku. Mutowały zapewne co roku jak każde inne wirusy, w tym wirusy grypy. Ludzie mieli z nimi kontakt cały czas. Można zatem zapytać, czy badania wykonywane współcześnie podczas epidemii 2020 roku nie wykazują wyników pozytywnie dodatnich (czyli potwierdzających istnienie koronawirusa) z uwagi na to, że ten wirus jest obecny od dawna.

 

Testy fałszywie dodatnie a testy dodatnie u ludzi zdrowych

Coraz więcej mówi się jednak o tym, że testy na obecność koronawirusa są fałszywie dodatnie, co oznacza, że pokazują zakażenie wirusem podczas, gdy tego zakażenia wcale nie ma! Czy to prawda? Nie wiadomo, ale patrząc na rzetelność testów na boreliozę można zacząć wątpić w te testy. Póki co, jest to temat świeży, nie ma o nim za wiele informacji, więc nie można nic konkretnego powiedzieć. Niemniej jednak warto zauważyć, że wyniki potwierdzające inne wirusy mogą występować u osób, które miały z tymi wirusami kontakt jakiś czas wstecz, nawet do kilku lat wcześniej. One nie chorują na te wirusy! Mają zwyczajnie podniesione znaczniki w testach laboratoryjnych, co wcale nie oznacza choroby a to, że miały kontakt z wirusem i nabyły odporności. Zatem badając grupę ludzi zdrowych, bez jakichkolwiek objawów choroby, może sie okazać, że większość z nich ma wyniki stwierdzające u nich wirusy. To z kolei nie mówi o błędnych testach, tylko o złej ich interpretacji. Bo te testy faktycznie mogą tak pokazać. Stąd w diagnostyce zakażenia (nie tylko koronawirusa) podkreśla sie dwa czynniki: wyniki pozytywne w testach oraz występowanie objawów charakterystycznych dla danej choroby! To dopiero może nas ukierunkować na wysunięcie wniosku, że jesteśmy na coś chorzy. Ale w stu procentach tez nie można tego stwierdzić, bowiem możemy mieć podniesione znaczniki w testach na koronawirusa od dawna z uwagi na kontakt z nim wcześniej, a teraz wykazywać objawy chorobowe z uwagi na zakażenie wirusem grypy!!! Nie da sie tego jednoznacznie stwierdzić. Tu ocena i diagnoza zależy od doświadczenia lekarza a zastosowana terapia i jej skuteczność są potwierdzeniem jego diagnozy.


Zatem mówiąc o testach fałszywie dodatnich mówimy o błędach diagnostycznych, które wykazują nam coś, czego nie mamy. Z kolei drugą sytuacją jest ta, że testy są poprawne ale pokazują pozytywny wynik u osób całkowicie zdrowych, z uwagi na dawniejszy kontakt z patogenem. Te osoby nie są chore, nie wymagają leczenia i nie zarażają innych.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.