Objawy utraty węchu i smaku są bardzo charakterystyczne dla zakażenia koronawirusem i mogą stanowić wskazówkę diagnostyczną.

Czy jestem chory na covid

W okresie jesienno zimowym chwytają nas różne infekcje, zarówno wirusowe jak i bakteryjne. Większości z nich towarzyszy ból gardła, kaszel, katar i łamanie w kościach. Są to także objawy, jakie występują przy zakażeniu korona wirusem. Stad jak tylko coś się zaczyna dziać to pada obawa „czy to korona wirus”. Jednym z objawów towarzyszących, który może w dużym stopniu zasugerować nam infekcje „coivd-em” jest utrata smaku i węchu.


Utrata smaku i węchu

Zaburzenia smaku i węchu mogą występować zarówno w zwykłym przeziębieniu, grypie jak i przy zakażeniu korona wirusem. Różnica jest jednak taka, że przy korona wirusie następuje całkowita utrata zmysłów i jest ona natychmiastowa. O ile w przeziębieniu i grupie można nadal odczuwać smak i czuć zapach w dużo bardziej ograniczonym stopniu o tyle przy korona wirusie nie czuje się nic. Nie można odróżnić czy jemy czekoladę czy ogórki kiszone. Jedynie struktura pokarmu zdradza, że żujemy cos innego. Podobnie jest z węchem. W przeziębieniu i grypie można jeszcze czuć pewne zapachy a w covid nie. Do tego w przypadku przeziębienia i grupy utrata zmysłu smaku i węchu rozwija się powoli a przy zakażeniu korona wirusem następuje bardzo szybko.


Czy to przejdzie i jak to leczyć?

Utrata smaku i węchu może utrzymywać się długo, nawet po ustaniu głównych objawów zakażenia takich jak kaszel, katar czy bóle gardła. Przeciętnie trwa około miesiąca ale spotkaliśmy ludzi, którzy mieli to dłużej. Można jednak wdrożyć terapie naturalne, które przyspiesza powrót do zdrowia. Jest wiele środków naturalnych mających działanie przeciw wirusowe oraz wzmacniające układ odpornościowy. Są także i takie, które regenerują uszkodzone śluzówki. Zdarza się, że chorzy czują po jakimś czasie metaliczny posmak i wtedy podaje się także specjalny lek ukierunkowany akurat na tę cechę (nie podaje się go każdemu).


Gdzie się leczyć?

Faktem jest, że kiedy pojawiają się objawy przeziębienia to nie wiadomo, gdzie się z tym udać. W takich przypadkach służymy pomocą. Zgodnie z normami nie możemy jednak przyjąć takiej osoby fizycznie w gabinecie, ale prowadzimy konsultacje video, wnoszące więcej niż rozmowa telefoniczna. Ocena wizualna chorego ma czasami kluczowe znaczenie dla doboru terapii. Tą drogą możemy także wspomóc leczenie utraty węchu i smaku.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

Kleszcz na liściu

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Zakażenia pasożytami

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Precyzyjna diagnostyka pasożytów i skuteczne terapie odrobaczające dla dzieci i dorosłych

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.