Często dywaguje się nad tym, czy picie alkoholu powoduje otyłość czy może pomaga spalać kalorie. Badania na szczurach mówią, że niby przyspiesza spalanie tłuszczu jednak u ludzi nie do końca tak się dzieje. Trzeba bowiem najpierw określić, jaką dany człowiek ma konstytucję i do czego ma skłonności

 

Konstytucja i skłonności

Kieliszki do wódki stojące w rządku i dłoń chwytająca za jeden kiliszekKażdy z nas posiada charakterystyczna dla siebie konstytucję na którą składa się bagaż cech dziedzicznych oraz jego własne predyspozycje do osłabień poszczególnych narządów i zachorowalności na dane choroby. Przy takich samych bodźcach chorobotwórczych jakimi są np. bakterie jeden człowiek będzie miał gorączkę, ból gardła i stanie się drażliwy, a inny poczuje się senny, dostanie kataru i połozy do łóżka. Wynika to z tego, jak dany organizm reaguje na dany problem. W przypadku alkoholu wiadomo, że jest on czynnikiem toksycznym dla organizmu , chociaż zatrucie u nas miłe odczucia. Jednak jest to trucizna, którą organizm musi usunąć i która pozostawia po sobie spustoszenie, większe lub mniejsze. Im człowiek bardziej wrażliwszy tym skutki mogą być gorsze. U jednych wpływa to na problemy z jelitami, przez co gorzej wchłaniają substancje odżywcze i przez to chudną, a u innych może doprowadzić do zaburzeń pracy wątroby, jej stłuszczenia i otyłości. Także nie powinno się pytać, czy alkohol tuczy czy odchudza, ale jak dana osoba na niego zareaguje.

 

Przypadek otyłości

W naszym gabinecie mięliśmy przypadek młodej dziewczyny, w wieku 29 lat, która podczas studiów nie oszczędzała się w spożywaniu alkoholu i stopniowo z roku na rok, przybierała na wadze z 65 kg do 92 kg! Nie kojarzyła tego z alkoholem, raczej wszyscy mówili jej, że ma to związek z hormonami. Próbowała wielu diet i leczenia hormonalnego jednak niewiele to zmieniło. Kiedy trafiła do nas badania wykazały bardzo wyraźne przeciążenie wątroby i duże obciążenie przy próbce z alkoholem. Wątroba została potwierdzona w badaniu USG, gdzie okazało się że jest stłuszczenie trzeciego stopnia. Nasze terapie na biorezonansie ukierunkowane na oczyszczanie i regenerację wątroby spowodowały, że w ciągu 3 miesięcy zrzuciła 15 kg!!! Wygląda i czuje się o wiele lepiej. Terapia jest w trakcie i rokujemy, że niedługo dojdzie do swojej prawidłowej wagi.

 

W powyższym przykładzie dana osoba miała ewidentnie tendencje do tycia i zaburzeń pracy wątroby. Ale są przypadki, gdzie ludzie spożywają alkohol i nie tyją. Nie oznacza to jednak, że ich organizm nie odczuwa skutków ubocznych - odczuwa, tylko na swój sposób. Mamy pacjenta, który wiele lat był alkoholikiem a teraz cierpi na bardzo ciężkie stany zapalne jelit. Wszystko zależy od konstytucji.

 

Jak określić konstytucje i predyspozycje chorobowe

Metodą określającą konstytucje i predyspozycje chorobowe jest badanie irydologiczne, czyli badanie z tęczówki oka. W irydologii można określić, czy mamy podatność do chorób wątroby, jelit, tarczycy, żołądka czy innych narządów. W naszym gabinecie prowadzimy badanie irydologiczne z fotografią cyfrową, gdzie pacjent może zobaczyć swoją tęczówkę i otrzyma szczegółowe wyjaśnienia wszelkich zmian jakie się w niej znajdują. Poniżej prezentujemy zdjęcie tęczówki oka osoby mającej skłonności do chorób jelita grubego i wątroby (2), której rodzice palili papierosy, gdy była mała co przyczyniło się od słabiej rozwiniętych płuc i wrażliwszych oskrzeli (1).

 

Zdjęcie tęczówki oka z bardzo bliska, widać każde włókno tęczówki. Są zaznaczone dwie białe strzałki wskazujące zmiany na tęczówce.

 


Z kolei obciążenie alkoholem można ocenić wykonując badanie biorezonansme MORA, tzw. Test Volla. Pozwoli to określić, czy alkohol jest w naszym przypadku ważnym czynnikiem chorobotwórczym.

Baner reklamowy pakietu badań

Przedłużamy promocje! Promocja ważna do końca 2019 roku. Pakiet testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Reklama świąteczne promocje

Świąteczne Vouchery! Doskonały pomysł na prezent. Oferta jest ważna do 23 grudnia 2019 roku    

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.