Często dywaguje się nad tym, czy picie alkoholu powoduje otyłość czy może pomaga spalać kalorie. Badania na szczurach mówią, że niby przyspiesza spalanie tłuszczu jednak u ludzi nie do końca tak się dzieje. Trzeba bowiem najpierw określić, jaką dany człowiek ma konstytucję i do czego ma skłonności

 

Konstytucja i skłonności

Kieliszki do wódki stojące w rządku i dłoń chwytająca za jeden kiliszekKażdy z nas posiada charakterystyczna dla siebie konstytucję na którą składa się bagaż cech dziedzicznych oraz jego własne predyspozycje do osłabień poszczególnych narządów i zachorowalności na dane choroby. Przy takich samych bodźcach chorobotwórczych jakimi są np. bakterie jeden człowiek będzie miał gorączkę, ból gardła i stanie się drażliwy, a inny poczuje się senny, dostanie kataru i połozy do łóżka. Wynika to z tego, jak dany organizm reaguje na dany problem. W przypadku alkoholu wiadomo, że jest on czynnikiem toksycznym dla organizmu , chociaż zatrucie u nas miłe odczucia. Jednak jest to trucizna, którą organizm musi usunąć i która pozostawia po sobie spustoszenie, większe lub mniejsze. Im człowiek bardziej wrażliwszy tym skutki mogą być gorsze. U jednych wpływa to na problemy z jelitami, przez co gorzej wchłaniają substancje odżywcze i przez to chudną, a u innych może doprowadzić do zaburzeń pracy wątroby, jej stłuszczenia i otyłości. Także nie powinno się pytać, czy alkohol tuczy czy odchudza, ale jak dana osoba na niego zareaguje.

 

Przypadek otyłości

W naszym gabinecie mięliśmy przypadek młodej dziewczyny, w wieku 29 lat, która podczas studiów nie oszczędzała się w spożywaniu alkoholu i stopniowo z roku na rok, przybierała na wadze z 65 kg do 92 kg! Nie kojarzyła tego z alkoholem, raczej wszyscy mówili jej, że ma to związek z hormonami. Próbowała wielu diet i leczenia hormonalnego jednak niewiele to zmieniło. Kiedy trafiła do nas badania wykazały bardzo wyraźne przeciążenie wątroby i duże obciążenie przy próbce z alkoholem. Wątroba została potwierdzona w badaniu USG, gdzie okazało się że jest stłuszczenie trzeciego stopnia. Nasze terapie na biorezonansie ukierunkowane na oczyszczanie i regenerację wątroby spowodowały, że w ciągu 3 miesięcy zrzuciła 15 kg!!! Wygląda i czuje się o wiele lepiej. Terapia jest w trakcie i rokujemy, że niedługo dojdzie do swojej prawidłowej wagi.

 

W powyższym przykładzie dana osoba miała ewidentnie tendencje do tycia i zaburzeń pracy wątroby. Ale są przypadki, gdzie ludzie spożywają alkohol i nie tyją. Nie oznacza to jednak, że ich organizm nie odczuwa skutków ubocznych - odczuwa, tylko na swój sposób. Mamy pacjenta, który wiele lat był alkoholikiem a teraz cierpi na bardzo ciężkie stany zapalne jelit. Wszystko zależy od konstytucji.

 

Jak określić konstytucje i predyspozycje chorobowe

Metodą określającą konstytucje i predyspozycje chorobowe jest badanie irydologiczne, czyli badanie z tęczówki oka. W irydologii można określić, czy mamy podatność do chorób wątroby, jelit, tarczycy, żołądka czy innych narządów. W naszym gabinecie prowadzimy badanie irydologiczne z fotografią cyfrową, gdzie pacjent może zobaczyć swoją tęczówkę i otrzyma szczegółowe wyjaśnienia wszelkich zmian jakie się w niej znajdują. Poniżej prezentujemy zdjęcie tęczówki oka osoby mającej skłonności do chorób jelita grubego i wątroby (2), której rodzice palili papierosy, gdy była mała co przyczyniło się od słabiej rozwiniętych płuc i wrażliwszych oskrzeli (1).

 

Zdjęcie tęczówki oka z bardzo bliska, widać każde włókno tęczówki. Są zaznaczone dwie białe strzałki wskazujące zmiany na tęczówce.

 


Z kolei obciążenie alkoholem można ocenić wykonując badanie biorezonansme MORA, tzw. Test Volla. Pozwoli to określić, czy alkohol jest w naszym przypadku ważnym czynnikiem chorobotwórczym.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.