Medycyna alternatywna. Leczenie boreliozy

Nasze ciała składają się w dużej części z wody. Tymczasem większość z nas ma za mało wody, by utrzymać zdrowie.

 

Zawartość wody w organizmie jest bardzo duża i wynosi od 75% u dzieci, 60% u osoby dorosłej i 50% u ludzi starszych. Codziennie organizm wykorzystuje około 1,5 litra wody do procesów życiowych. Jeśli mu jej nie dostarczymy, zaczyna chorować!!!! I jak się okazuje - większość z nas nie dostarcza swojemu organizmowi wody!

  

Część osób mówi po prostu "nie lubię wody" lub "nie odczuwam pragnienia" a inni spożywają płyny ale w postaci soków, coli, herbaty czy kawy. Niestety nic nie zastąpi wody, a kawa może nawet ją "zabrać" ponieważ jest moczopędna i zagęszcza krew! Jeśli zatem wypijesz szklankę kawy powinnaś wypić 1,5 szklanki wody! W niektórych krajach podaje się nawet do małej mocnej kawki szklankę wody, co wydawałoby się jedynie umotywowany czynnikiem smakowym a tu jednak wchodzą także kwestie zdrowotne!

 

Jeśli mam za mało wody zaczynają się problemy! Jako że organizm jest ustrojem samo regulującym się to dostarczoną wodę rozdziela wg hierarchii ważności narządów . I tak na pierwszym miejscu wodę otrzyma krew, mózg, wątroba, serce, płuca i nerki. Jeśli wystarczy wody to otrzymają ją stawy, woreczek żółciowy, żołądek i limfa.

Jeśli wody brakuje to pojawiają sie takie problemy jak:

 

Żołądek

Zgaga i stany zapalne żołądka jako, że woda stanowi 98% powłoki żołądka

 

Stawy

Bóle stawów i zwyrodnienia - woda służy do nawodnienia mazi stawowej a sama chrząstka jest w 80% zbudowana z wody!

 

Woreczek żółciwy

Kamienie żółciowe - woda jest potrzebna do rozmiękczenia żółci w woreczku

 

Układ limfatyczny

Blokady limfy i zatoksycznienie - limfa jest układem, który służy nam do oczyszczenia organizmu z toksyn i patogenów. To nic innego jak płyn obmywający nas między narządami, którego filtrami są węzły i migdałki. Jeśli nie ma wody to przepływ limfy jest zablokowany!!!! Często cierpimy na różne bóle, częste przeziębienia, zmęczenie, ogólne rozbicie - nic dziwnego, jeśli w organizmie znajdują sie toksyny , których nie może on wyrzucić - a jak wiadomo współczesne środowisko jest pełne toksyn i związków chemicznych począwszy od jedzenia, przez powietrze, wodę i materiały w domu. Organizm mający sprawny system oczyszczania może to wszystko z siebie wyrzucić - ale do tego potrzebuje wody!

 

Głowa

Bóle głowy i osłabienia koncentracji - ten symptom zaczyna pojawiać się kiedy mamy duże deficyty wody, bowiem dotyczy jednego z najważniejszych narządów czyli mózgu. W naszym gabinecie mieliśmy kobietę, która cierpiała od wielu na ogromne migreny i zaparcia. Wszystko zniknęło jak zaczęła się prawidłowo nawadniać. Początkowo wydawało jej się, że zalecenie "Proszę pić odpowiednią ilość wody" jest żartem z uwagi na pozorną błahość tematu, jednak po miesiącu kuracji zrozumiała powagę sytuacji i potrzebę picia wody. Szkoda , że przez tyle lat musiała cierpieć bo nikt jej nie powiedział, aby piła wodę. Dostawała jedynie silne leki przeciwbólowe. Gratuluje.

 

Krew

Gęsta krew - bardzo dużo ludzi dostaje dziś leki chemiczne na rozrzedzenie krwi, a w większości przypadków wystarczy po prostu... pić wodę. Bo jak krew ma był nawodniona jak nie pijemy wody???!!! Pijemy za to 5 kaw:) I do tego palimy papierosy (swoją drogą toksyny papierosów bardzo zagęszczają krew - powstaje nadprodukcja krwinek czerwonych z uwagi na utrudnione dotlenianie).

 

 

Kontrolujmy poziom nawodnienia organizmu


To tylko niektóre przykłady problemów wynikających z barku wody. Jest tego znacznie więcej i dlatego warto dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Warto wiedzieć, że nawet osoby, które piją wodę mają niekiedy odwodniony organizm, co może wynikać albo ze złej jakości wody albo z zaburzeń narządów takich jak nerki. Jeśli chcemy sprawdzić, czy nasz organizm jest prawidłowo nawodniony to najlepszą metodą jest badanie żywej kropli krwi, gdzie widać ułożenie i zagęszczenie erytrocytów. Poniżej znajdują się zdjęcia z badania z naszego gabinetu:

 

          Krew zagęszczona                                                                                                                                              Krew prawidłowa

 

Krew zagęszczona, krwinki są poklejone. Obraz krwi pod mikroskopem.   Krew prawidłowa, krwinki pływają rozklejone. Obraz krwi pod mikroskopem.

Baner reklamowy pakietu badań

Promocja ważna do 30 listopada 2019 r.  Pakiet trzech testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Baner reklamujący badanie i leczenie boreliozy

Diagnostyka i terapia boreliozy za pomocą urządzeń z serii MORA. Gabinet z wieloletnim doświadczeniem. Pomagamy od 2010 roku.  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.