baner biomora 2020 kompr

Nasze ciała składają się w dużej części z wody. Tymczasem większość z nas ma za mało wody, by utrzymać zdrowie.

 

Zawartość wody w organizmie jest bardzo duża i wynosi od 75% u dzieci, 60% u osoby dorosłej i 50% u ludzi starszych. Codziennie organizm wykorzystuje około 1,5 litra wody do procesów życiowych. Jeśli mu jej nie dostarczymy, zaczyna chorować!!!! I jak się okazuje - większość z nas nie dostarcza swojemu organizmowi wody!

  

Część osób mówi po prostu "nie lubię wody" lub "nie odczuwam pragnienia" a inni spożywają płyny ale w postaci soków, coli, herbaty czy kawy. Niestety nic nie zastąpi wody, a kawa może nawet ją "zabrać" ponieważ jest moczopędna i zagęszcza krew! Jeśli zatem wypijesz szklankę kawy powinnaś wypić 1,5 szklanki wody! W niektórych krajach podaje się nawet do małej mocnej kawki szklankę wody, co wydawałoby się jedynie umotywowany czynnikiem smakowym a tu jednak wchodzą także kwestie zdrowotne!

 

Jeśli mam za mało wody zaczynają się problemy! Jako że organizm jest ustrojem samo regulującym się to dostarczoną wodę rozdziela wg hierarchii ważności narządów . I tak na pierwszym miejscu wodę otrzyma krew, mózg, wątroba, serce, płuca i nerki. Jeśli wystarczy wody to otrzymają ją stawy, woreczek żółciowy, żołądek i limfa.

Jeśli wody brakuje to pojawiają sie takie problemy jak:

 

Żołądek

Zgaga i stany zapalne żołądka jako, że woda stanowi 98% powłoki żołądka

 

Stawy

Bóle stawów i zwyrodnienia - woda służy do nawodnienia mazi stawowej a sama chrząstka jest w 80% zbudowana z wody!

 

Woreczek żółciwy

Kamienie żółciowe - woda jest potrzebna do rozmiękczenia żółci w woreczku

 

Układ limfatyczny

Blokady limfy i zatoksycznienie - limfa jest układem, który służy nam do oczyszczenia organizmu z toksyn i patogenów. To nic innego jak płyn obmywający nas między narządami, którego filtrami są węzły i migdałki. Jeśli nie ma wody to przepływ limfy jest zablokowany!!!! Często cierpimy na różne bóle, częste przeziębienia, zmęczenie, ogólne rozbicie - nic dziwnego, jeśli w organizmie znajdują sie toksyny , których nie może on wyrzucić - a jak wiadomo współczesne środowisko jest pełne toksyn i związków chemicznych począwszy od jedzenia, przez powietrze, wodę i materiały w domu. Organizm mający sprawny system oczyszczania może to wszystko z siebie wyrzucić - ale do tego potrzebuje wody!

 

Głowa

Bóle głowy i osłabienia koncentracji - ten symptom zaczyna pojawiać się kiedy mamy duże deficyty wody, bowiem dotyczy jednego z najważniejszych narządów czyli mózgu. W naszym gabinecie mieliśmy kobietę, która cierpiała od wielu na ogromne migreny i zaparcia. Wszystko zniknęło jak zaczęła się prawidłowo nawadniać. Początkowo wydawało jej się, że zalecenie "Proszę pić odpowiednią ilość wody" jest żartem z uwagi na pozorną błahość tematu, jednak po miesiącu kuracji zrozumiała powagę sytuacji i potrzebę picia wody. Szkoda , że przez tyle lat musiała cierpieć bo nikt jej nie powiedział, aby piła wodę. Dostawała jedynie silne leki przeciwbólowe. Gratuluje.

 

Krew

Gęsta krew - bardzo dużo ludzi dostaje dziś leki chemiczne na rozrzedzenie krwi, a w większości przypadków wystarczy po prostu... pić wodę. Bo jak krew ma był nawodniona jak nie pijemy wody???!!! Pijemy za to 5 kaw:) I do tego palimy papierosy (swoją drogą toksyny papierosów bardzo zagęszczają krew - powstaje nadprodukcja krwinek czerwonych z uwagi na utrudnione dotlenianie).

 

 

Kontrolujmy poziom nawodnienia organizmu


To tylko niektóre przykłady problemów wynikających z barku wody. Jest tego znacznie więcej i dlatego warto dbać o prawidłowe nawodnienie organizmu. Warto wiedzieć, że nawet osoby, które piją wodę mają niekiedy odwodniony organizm, co może wynikać albo ze złej jakości wody albo z zaburzeń narządów takich jak nerki. Jeśli chcemy sprawdzić, czy nasz organizm jest prawidłowo nawodniony to najlepszą metodą jest badanie żywej kropli krwi, gdzie widać ułożenie i zagęszczenie erytrocytów. Poniżej znajdują się zdjęcia z badania z naszego gabinetu:

 

          Krew zagęszczona                                                                                                                                              Krew prawidłowa

 

Krew zagęszczona, krwinki są poklejone. Obraz krwi pod mikroskopem.   Krew prawidłowa, krwinki pływają rozklejone. Obraz krwi pod mikroskopem.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.