baner biomora 2020 kompr

Odpowiednie odżywanie jest bardzo ważne, dla kogoś, kto ma wycięty woreczek żółciowy. Najczęściej zabrania mu sie spożywać jakikolwiek tłuszcz, a tu sie okazuje, że jest nieco inaczej.


Jeśli był wycięty woreczek żółciowy to staramy się nie jeść zbyt dużej ilości tłuszczu w jednym posiłku (na raz). Woreczek jest miejscem, gdzie magazynuje się i zagęszcza żółć, która służy m.in. do trawienia tłuszczu. W przypadku braku woreczka wątroba nadal stale produkuje żółć, ale nie jest jej na tyle dużo na raz, by strawić duże ilości tłuszczu. Stąd trzeba je przyjmować często a niewiele (np. 1-2 łyżeczki do posiłku powinny w zupełności wystarczyć..) Żółć stale wycieka do jelit. Nie powinno sie rezygnować z tłuszczu - należy go spożywać, ponieważ bez jego obecności nie przyswoi się wiele ważnych substancji odżywczych jak wit. A, D, E, K czy koenzym Q10.

 

Zdjęcie składające się z kilku zdjęć. Widać na nich warzywa: papryke, ogórki, marchew

 

Czego unikać?

Koniecznie należy odstawić słodycze, mleko krowie UHT i przetwory mleczne, chleb z białej mąki, rzeczy smażone na olejach rafinowanych (można smażyć na smalcu, smalcu gęsim, oleju kokosowym lub oleju ryżowym)! Warto korzystać z zamienników mleka krowiego: mleko oraz sery kozie, mleko owsiane, mleko oraz sery owcze, mleko pinionwe, mleko migdałowe, mleko ryżowe, mleko kokosowe, mleko z amarantusa. Zamienniki mąki pszenicznej: migdałowa, kokosowa, ryżowa, gryczana, kukurydziana BIO, jaglana. Zamienniki cukru: ksylitol, miód dobrej jakości, daktyle namoczone i zmiksowane na pastę.


Warto unikać nadmiaru mięs i wybierać mięsa dobrej jakości. Polecane są szczególnie takie mięsa jak: kaczka, gęś, indyk, wiejska wieprzowina. Wprowadzić oleje tłoczone na zimno typu olej lniany czy oliwa z oliwek - ale nie smażyć na nich!!! Stosować je na zimno do potraw - i od razu zjeść, one nie mogą stać, bo sie utlenią.
Jeżeli występuje alergia lub nietolerancja na określony pokarm należy go bezwzględnie odstawić.


Najlepiej unikać rzeczy smażonych a juz tym bardziej nie wolno jeść niczego smażonego na zwykłych olejach. Jak musimy usmażyć to polecane są: olej kokosowy, smalec gęsi. Na zimno spożywamy oleje zimno tłoczone (czyli np. olej lniany), oliwa z oliwek, awokado - ale w małych dawkach a częściej niż dużo a naraz. Do smarowania pieczywa polec sie masło klarowane. Nie stosować margaryn!!!

 

Co włączyć do diety?

Należy włączyć do jadłospisu produkty o gorzkim i kwaśnym smaku, ponieważ dzięki nim organizm lepiej trawi. Polecane są produkty takie jak cytryna, cykoria, warzywa liściaste.
Starać się nie łączyć w jednym posiłku białka i węglowodanów. To znacznie usprawni procesy trawienia. Czyli nie powinno sie łączyć mięsa z ziemniakami lub chlebem!!! Można jeść mięs i warzywa, lub ziemniaki i warzywa. Tak samo na kanapkę - mogą być warzywa czy pasztety warzywne ale nie mięso.Warto jeść dużą ilość świeżych warzyw, gdyż zawierają enzymy potrzebne do lepszego trawienia. Polecam soki świeżo wyciśnięte!! Soki najlepiej z warzyw, owoce jedynie do smaku.

 

Warto jeść również kolagen czyli te tłuszczyki mięsne. Najbardziej delikatne do przetrawienia są galaretki z mięs. Niektórzy mogą zjeść 1 łyżkę a niektórzy pół szklanki.
Wprowadzić żółtka jaj gotowanych na miękko, białek można nie jeść. I tu również ilość żółtek zależy od indywidualnej tolerancji. Jeśli sie da to można jeść 1-2 żółtka codziennie!!

 

Do tego poleca sie soki świeżo wyciśnięte i pić 2 szklanki dziennie. Bardziej wartościowe są soki z warzyw, owoce mozna dodać jedynie do smaku. Takim standardowym sokiem jest sok z marchewki, ale można robić różne soki z różnych warzyw, wedle smaku. Soki można rozcieńczyć z wodą pół na pół, zwłaszcza, jeśli ktoś ma delikatniejszy żołądek. Właściwości soków: oczyszczające, odżywcze i odkwaszające. Do soku warto dodać kapkę oleju lnianego lub innego oleju tłoczonego na zimno.

 

Pijmy wodę!

Pamiętajmy także o nawodnieniu. Jednak jak sie okazuje, picie samej wody nie wystarczy!! Trzeba dodać do niej soli himalajskiej (to sól zdrowotna, inna niż zwykła sól kuchenna). Proporcjonalnie na 1 litr wody dajemy 1/3 łyżeczki soli a na 1,5 litra wody dajemy niecałe pól łyżeczki soli. Wody nie pijemy bezpośrednio przed jedzeniem ani w trakcie posiłku. Pijemy pomiędzy albo przynajmniej 30 min przed. Uwaga - jest dużo podróbek soli himalajskiej. Dobrą firmą jest np. Natura Med. Jedną z różnić między prawdziwą solą himalajską a oszukaną jest to, że ta prawdziwa jest mniej słona niż zwykła sól, ponieważ oprócz sodu zawiera wiele innych minerałów!

Jeśli jednak sól nie będzie komuś odpowiadać lub będzie drażnić żołądek/gardło to można wkrapiać preparat dra Podbielskiego o nazwie TP1 w ilości 15 kropli na 1,5-litrową butelkę wody.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.