Wszyscy żyjemy w przekonaniu , że mleko i nabiał jest zdrowe i stanowi cenne źródło wapnia. Okazuje się jednak, że jest dokładnie odwrotnie!!! Dzisiejszej jakości nabiał nie służy ludzkiemu zdrowiu, nie tylko pozbawia wapnia doprowadzając do wielu problemów zdrowotnych w tym do ... osteoporozy.

 

Mleko mleku nie równe

Jeszcze 20 lat temu (artykuł pisany w 2015 roku) mleko miało większą wartość odżywczą niż ma to dzisiaj. Najlepsze było mleko krowie kupowane u gospodarza, których wtedy było wielu. Dzisiaj mleko jest przetworze przez wielkie fabryki i wg specjalistów od naturalnej medycyny takiej jak D. Raid, czy P. Pitchford , stanowi groźny dla organizmu produkt (co zostało także pokazane w reportażu TVN "Mleko ukryta trucizna", dostępnym na You Tube). Składają się na to dwa czynniki - pasteryzacja oraz wzrost chemizacji, a co składa się faszerowanie krów hormonami, antybiotykami i zmodyfikowanym jedzeniem! Dawniej krowa pasła się na łące przeżuwając w miarę czystą trawę. Dziś krowy w większość nie wychodzą nawet na świeże powietrze żyjąc jedynie w zagrodach! Jak wspomina hodowca z jednej z fabryk, pokazany w wyżej wspomnianym reportażu, takie krowy nie potrafiły by jeść trawy, bo są nienauczone! Poza tym ich odporność jest tak słaba , że mógłby od razy zachorować. Czy mleko z takiej krowy może być zdrowe?

 

Produkty mleczne na tle pieknej zieleni. Wśród nich jest szklany dzbanek z mlekiem, masło, ser biały. Ozdobione jest to owocami jagód.

 


Pasteryzacja

Pasteryzacja to proces dobrze znany, polegający na podgrzaniu mleka do bardzo wysokiej temperatury. Wszyscy wiemy, że każda obórka cieplna powoduje utratę wartości odżywczych nawet do 20-40% jednak nie to jest tu takie groźne. Przy takich temperaturach zmienia się bowiem struktura białek, co może powodować silne reakcje alergiczne. Drugą kwestią jest to, że podgrzewanie mleka niszczy w nim nie tylko witaminy ale także enzymy potrzebne do... wchłonięcia wapnia!!! Człowiek nie wytwarza takiego enzymu, musi być dostarczony z zewnątrz. Natura jest mądra i zawsze w każdym produkcie zawarte są wszystkie uzupełniające się substancje. Jednak ingerencja człowieka i modyfikacje pozbawiają produkt naturalnej równowagi i wtedy zaczyna się problem. Mleko pasteryzowane nie dostarcza zatem wapnia. Dodatkowo zakwasza organizm, przez co musi się on bronić przed tym. Jedną z form samo odkwaszania jest wyrzucenie wapnia z kości! Wychodzi na to, że pijąc takie mleko tracimy więcej wapnia niż zyskujemy. Zostało to potwierdzone podczas obserwacji społeczeństw wysoko uprzemysłowionych, gdzie pije sie duże ilości mleka, oraz obserwacji krajów ubogich, gdzie ilość spożywanego mleka była znacznie niższa. Wyniki były takie, że osteoporoza dotyka w większości krajów, gdzie tego mleka spożywa się więcej!

 

Zakwaszenie przez mleko pasteryzowane

Szukając informacji na ten temat trafimy na dwie sprzeczne ze sobą teorie. Jedna mówi, że mleko jest alkaliczne i odkwasza a druga odwrotnie - że jest zakwaszające. Okazuje się, że mleko prosto od krowy, pełno wszystkich enzymów i substancji odżywczych faktycznie ma odczyn zasadowy. Natomiast mleko pasteryzowane, przerobione, ma już odczyn kwasotwórczy. Amerykańskie książki pisały o tym juz 20 lat temu (np. słynny amerykański irydolog, dr Bernard Jensen, propagator zdrowego odżywiania i picia soków). Z kolei polska literatura, nawet ta wydana w ostatnich latach, z pełna konsekwencją do wieloletniego systemu nauczania, powtarza, że mleko jest alkaliczne.

 

Kontrola tolerancji mleka

W naszym gabinecie mamy możliwość sprawdzenia w biorezonansowym teście - tzw. teście Volla, czy mleko i produkty pochodne są dobrze tolerowane przez dany organizm, co pozwoli uniknąć problemów zdrowotnych. Prowadzimy także terapie wspomagająca leczenie osteoporozy, która ma bardzo dobre efekty, potwierdzone przez niemieckiego specjalistę dra Herrmanna.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.