Wszędzie słyszymy, że sól szkodzi zdrowiu, powoduje nadciśnienie i lepiej jest jej unikać. Okazuje sie jednak, że sól soli nierówna i że dobra sól jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a bez niej człowiek zaczyna chorować. Najlepszą solą jest sól himalajska.

  

Sól himalajska potrzebna do trawienia

Sód zawarty w soli jest potrzebny organizmowi do produkcji kwasów żołądkowych. Od nich zależy proces trawienia. Im mniej sodu w orgazmie tym słabszej jakości soki żołądkowe. A im słabszej jakości soki żołądkowe tym słabsze trawienie i wchłanianie. Przestaną sie wtedy wchłaniać się niektóre witaminy i minerały jak np witaminy z grupy B czy żelazo, co grozi la/winą problemów zdrowotnych z anemią, miażdżycą i zawałem serca włącznie. Dlatego codziennie musimy dostarczać odpowiednią ilość sodu. Błędem jest myśleć, że jeśli nie solimy, to będziemy zdrowsi!!! Nie będziemy! Sól jest konieczna. Ważne jest jednak, jakiej soli użyjemy.

 

Sól himalajska lepsza niż inne 

Zwykła sól jest produktem rafinowanym, przy produkcji którego używa sie różnych środków chemicznych. Taka sól jest specjalnie wybielana a chlorek sodu w niej zawarty okazuje sie być faktycznie szkodliwy. Zdarza sie, że sól jest zanieczyszczona metalami ciężkimi, jak ma to miejsce w przypadku soli morskiej, kiedy wody została skażona ropą naftową. Takich soli lepiej unikać.

 

 

 Sól himalajska w solniczce w towarzystkie innych przypraw

 

 

Sól himalajska pochodzi z czystych, białawych, różowawych i czerwonawych żył gór solnych znajdujących sie w Pakistanie. Jest wydobywana z 400-600 metrów głębokości. Powstała miliony lat temu, kiedy energia słoneczna wysuszyła główne morza, dlatego kryształy soli himalajskiej są w całości czyste i naturalne, podobnie jak historyczny pierwotny ocean. Według badań dr Barbary Hendel i biofizyka Petera Ferreira, sól himalajska wykazuje właściwości prozdrowotne. Stwierdzono nawet, że sól himalajska jest "najzdrowszą i najczystszą solą dostępną na ziemi".

 

Sól himalajska zawiera w sobie nie tylko sód ale także inne cenne minerały, których liczba sięga ponad 80!!! Są one łatwo przyswajalne, ponieważ maja postać koloidu. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 


Woda z solą himalajską

Sól himalajska może być używana do tego samego, co zwykła sól kuchenna, a jako że jest wręcz zdrowotna, to powinna ją zastąpić. Możemy nią solić ziemniaki, mięso, pomidory i wszystko inne. Dodatkowo sól himalajską warto dodawać do wody pitej codziennie. Jak wiadomo średnio potrzebujemy wypić 1,5 litra wody, aby zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na nią. Okazuje sie jednak, że wiele osób pijących taką ilość wody jest słabo nawodniona!! Dlaczego? Przyczyną jest brak dobrego wchłonięcia wody w nasze tkanki! Woda z butelki a już tym bardziej przegotowana woda z kranu, sa słabo wchłaniane i słabonawadniają tkanki. Dopiero dodanie do niej soli himalajskiej powoduje, że taka woda nawadnia nasz organizm. Kwestia dotyczy dokładnie ciśnienia osmotycznego które powoduje, że dana ciecz wniknie w tkanki.

 


Zobacz na własne oczy działanie soli himalajskiej

W naszym gabinecie prowadzimy badanie obserwacji mikroskopowej kropli krwi, gdzie widać, czy krew jest dobrze nawodniona. U większości ludzi widać, że krwinki sa wręcz pozlepiane. Dopiero kuracja za pomocą wody z solą himalajską powoduje rozklejenie erytrocytów. Przyjdź i sprawdź samemu, czy jesteś nawodniona/y i jak wygląda Twoja krew!

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.