Wiadomo, że warzywa i owoce to samo zdrowie. Jednak zdajemy sobie sprawę, że współczesna jakość warzyw i owoców jest słaba i że mają one bardzo dużo różnych związków chemicznych, np. oprysków czy metali ciężkich znajdujących sie w glebie. To powoduje, że ich wartości zdrowotne maleją. Co więcej, mogą być dodatkowym źródłem toksyn dla organizmu. Czy mamy ich nie jeść? Odpowiedź jest bardzo prosta - musimy ich dostarczać, ponieważ stanowią one główny element naszego wyżywienia, bez którego mogą rozwinąć sie różne problemy ze zdrowiem, takie jak na przykład zakwaszenie organizmu, częste przeziębienia, bóle głowy, przewlekłe zmęczenie, dna moczanowa oraz wiele innych. Trzeba jednak wiedzieć, jak dostarczyć składniki zawarte w warzywach i owocach bez dostarczenia toksyn. Odpowiedzią na to są specjalne wyciśnięte soki w urządzeniach zwanymi wyciskarkami.


Wyciskarki do soków

Wyciskarki do soków znacznie różnią sie od powszechnie znanych sokowirówek. Wydawać by sie mogło, że wyciskarka i sokowirówka to to samo, jednak różnie okazują sie być. Wyciskarki przede wszystkim oddzielają czysty sok od skażonej toksynami pulpy - czyli suchych części rośliny, które lądują w osobnym pojemniczku. Właściwość tą odkryto na początku XX wieku, kiedy stworzono tak zwane prasy służące do miażdżenia warzyw w celu uzyskania najwyższej jakości soku. Z biegiem lat okazało sie, że ten sok jest wolny od toksyn, które, jak wspominaliśmy, pozostają w pulpie. Taki sok znalazł swoje miejsce w znanej terapii - terapii Gersona. Zalecał on picie wyciśniętych przez wyciskarki lub prasy soków w bardzo dużej ilości (około 10-15 szklanek dziennie) i stosowaniu lewatyw z kawy, które miały wchłaniać uwalniane z ciała toksyny. Sok wyciśnięty w wyciskarce ma bardzo silne właściwości oczyszczające organizm z zalegających w nim toksyn Przy wypiciu tak dużej ilości soku następuje bardzo mocne uwolnienie toksyn do obiegu krwi, które mogłoby zniszczyć wątrobę i wręcz zatruć organizm. Dlatego Gerson zalecał lewatywy, by zakumulowały uwalniające się toksyny. Jak pokazała praktyka, terapie Gersona cieszą sie ogromnym zaufaniem z uwagi na niezwykle pozytywne rezultaty, nazwane wręcz cudami.

Dla potrzeb przeciętego człowieka wystarczą dziennie 2-3 szklanki takiego soku, by uniknąć problemów ze zdrowiem.

W naszym zajmujemy się profilaktyka zdrowia i wykrywaniem obciążeń organizmu takich jak toksyny wewnętrzne (metaboliczne) i zewnętrze (związki chemiczne, opryski roślin, konserwanty itd). Na podstawie wyników ustalamy odpowiednie działania terapeutyczne a w przypadku soków dobieramy, z jakich warzyw i owoców mają być one zrobione. Przykładowo zielone rośliny skutecznie oczyszczają wątrobę a buraki silnie wzmacniają krew.