Woda, jaką pijemy, może być dla nas zbawieniem lub trucizną.

Człowiek składa się w 70% z wody. W ciągu dnia część wody jest zużywana do procesów życiowych, dlatego powinno się ją regularnie uzupełniać. Zalecaną dawką jest 30ml / 1 kg ciała - czyli przykładowo osoba o wadze 70 kg powinno się wypić 2,1 litra wody. Wody! Nie płynów! Czystej wody, niegazowanej. Kiedyś mówiło się, że może to być każdy płyn - okazało się to jednak błędne, ponieważ takie płyny jak kawa czy czarna herbata są odwadniające, moczopędne, skutkiem czego krew po wypiciu kawy staje się bardziej gęsta niż przed wypiciem!


Woda jest potrzebna

Picie wody pomaga dostarczać substancji odżywczych do każdej komórki oraz usuwa z niej toksyny, co w dzisiejszych czasach jest niezwykle istotne. A co, jeśli woda sama dostarcza tych toksyn?! Okazuje się, że woda z kranu jest źródłem wielu zanieczyszczeń. Znajduje się w niej chlor, fluor, arsen, glin, kadm, miedź, azbest i nikiel! Część jest dodawana do wody przed przedsiębiorstwa wodociągowe, po to, by ją "ulepszyć", inne pochodzą z rur, jakimi woda dopływa do naszych domów. Stężenie tych metali ciężkich jest co prawda bardzo małe, ale ponieważ pijemy taką wodę codziennie przez lata to prowadzi to do odkładania się wspomnianych toksyn w organizmie, powodując niewydolność komórkową i liczne choroby, np. uszkodzenia kości, zaburzenia układu nerwowego, zaburzenia układu odpornościowego, zniszczenia śluzówek układu pokarmowego, zmiany skórne taki jak łuszczyca, migrenowe bóle głowy.


Jak pozbyć się metali ciężkich?

Metale ciężkie wyrzucają z organizmu dobre pierwiastki i zajmują ich miejsce. Tworzą tak silne wiązania, że bardzo trudno jest się ich potem pozbyć. Zwykłe domowe metody oczyszczania typu ziołowe herbatki nie wypłakują metali ciężkich. Według prac niemieckiego Instytutu Medycyny Bioinformacyjnej MORA dopiero połączenie terapii biorezonansowej, ustawionej na program neutralizacji metali ciężkich z odpowiednią suplementacją absorbującą te toksyny, może przynieść zadowalające rezultaty. W naszym gabinecie korzystamy z urządzeń MORA i najnowszego programu oczyszczania z metali ciężkich. Prowadzimy także diagnostykę pod kątem obciążenia organizmu toksynami.Jakiej wody używać?

Jakiej wody używać do gotowania herbaty i zup, skoro woda z kranu jest niebezpieczna dla zdrowia? Rozwiązanie jest proste - trzeba używać filtrów. Powinien to być przynajmniej filtr typu britta a najlepiej specjalistyczny filtr tzw. odwróconej osmozy. Jeszcze kilka lat temu ceny tych filtrów były bardzo wysokie, dzisiaj jednak zakup filtra odwróconej osmozy nie nadwyręży domowego budżetu. Za to dla zdrowia okaże się to bezcenne.