Przewlekły meczący kaszel, pojawiający się okresowo i nasilający się wieczorami nie musi być wywołany alergią czy przeziębieniem! Może to być zakażenie pasożytem - glistą ludzką!

 

Kaszląca kobieta, zakrywa usta dłonią.    Glista

 

Glista ludzka (ascarosis lumbricoides) należy do najczęstszych pasożytów, z jakimi spotykamy się w praktyce. Szacuje się, że zakażonych nią ludzi przejawiających dolegliwości w postaci meczącego kaszlu, jest około 50%! Zakażenia pasożytami są jednak trudno wykrywalne w klasycznych badaniach, ponieważ prawdopodobieństwo obecności larw w kale jest niskie a tworzenie przeciwciał we krwi może nie występować. Wyklucza się zatem pasożyty podając na kaszel leki chemiczne takie jak antybiotyki czy sterydy. Jak wiadomo leki te mają silne skutki uboczne i mogą doprowadzić do kolejnych problemów zdrowotnych, na które dostaje się kolejne leki... i tak człowiek wpada w błędne koło chorowania.


W naszym gabinecie mamy wiele przypadków ludzi cierpiących na uciążliwy kaszel, zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy - jak się okazało - byli zakażeni glistami.

  

Dlaczego glista jest w oskrzelach

W literaturze opisuje się, że glista ludzka jest robakiem o długości 25-40 cm, jednak w dzisiejszej praktyce nie spotkamy aż takich dużych osobników. Najczęściej są one znacznie mniejsze, co nie znaczy, że nie mniej szkodliwe. Bardzo często są to larwy glist, które wędrują po organizmie w swoim cyklu rozwojowym. To właśnie larwy przedostają się z jelit do krwi a stąd wędrują do oskrzeli i pęcherzyków płucnych. Swoją obecnością w układzie oddechowym podrażniają błony śluzowe wywołując odruch kaszlu. Larwy odkrztuszone do jamy ustnej są połykane z plwociną i w ten sposób ponownie dostają się do jelit, gdzie rozwijają się dalej, produkują kolejne larwy. Glista ludzka żyje średnio około 13-15 miesięcy jednak problemy najczęściej same nie znikają, bowiem dochodzi do ponownego zakażenia nowymi osobnikami. Podsumowując, cykl rozwojowy glisty obejmuje wędrówkę z jelit do oskrzeli i płuc.Inne objawy zakażenia glistami

Glisty mogą powodować także inne objawy niż przewlekły okresowy kaszel. Jeśli larwy glist znajdują się w ustroju to może to wywoływać objawy skórne spowodowane reakcją alergiczną. Najczęściej pojawiają się czerwone zmiany z zgięciach łokci i kolan oraz swędzące wysypki. U części osób zakażonych glistą mogą pojawić się inne objawy alergiczne takie jak napady duszności przypominające astmę! Wydaje nam się wówczas, że reagujemy na przykład na kurz czy jakieś pyłki w powietrzu a okazuje się, że alergen znajduje się z samym organizmie! W czasie wędrówki larw glist przez płuca mogą pojawić się zapalenia oskrzeli, odoskrzelowe zapalenie płuc lub nawet, w rzadkich przypadkach, naciek płuca. Jeśli glisty przebywają w jelitach to będzie to powodować takie dolegliwości jak nudności, wymioty, biegunki, bóle w jamie brzusznej, brak apetytu, bóle głowy, rozdrażnienie, bezsenność oraz osłabienie. Zespoły objawowe zależą zatem od umiejscowienia i rozmnażania się pasożyta. Są także zależne od wieku, stanu i wrażliwości organizmu.


Warto także wspomnieć, że objawy zakażenia glistą nasilają się wraz ze wzrostem ilości pasożytów. Im jest ich więcej tym więcej zabierają nam witamin i minerałów, powodują coraz silniejszy kaszel, powodują większe zniszczenie mikroflory jelita i mocniej obciążają układ odpornościowy człowieka swoimi toksynami. Toksyny te, często wydzielane przez lata, zatruwają i wyniszczają organizm pacjenta w sposób utajony przed nim i jego lekarzem starającym się zapanować nad coraz to nowymi chorobami ujawniającymi się z biegiem czasu mimo leczenia. Sam kaszel, który na początku był jedynym i głównym problemem zostaje zepchany na dalszy plan z uwagi na nowe poważniejsze objawy. Pacjent często popada w stany depresyjne z uwagi na brak efektów leczenia i ciągłe chorowanie, co jeszcze bardziej utrudnia powrót do zdrowia. Dlatego koniecznym staje się precyzyjna diagnostyka pod kątem zakażenia glistą

 

Jak sprawdzić zakażenie glistą?

Zakażenie pasożytami, w tym glistą ludzką, najlepiej sprawdzić wykonując badanie Volla na urządzeniach MORA, badanie odczytujące częstotliwości elektromagnetyczne glist z organizmu ludzkiego. Jest ono zarówno skuteczne jak i całkowicie bezpieczne, można je z powodzeniem wykonywać u dzieci. Podczas badania nie ma oddziaływania na organizm, a jedynie odczytywanie naturalnych ładunków elektrycznych organizmu!!!

Baner reklamowy pakietu badań

Przedłużamy promocje! Promocja ważna do końca 2019 roku. Pakiet testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Reklama świąteczne promocje

Świąteczne Vouchery! Doskonały pomysł na prezent. Oferta jest ważna do 23 grudnia 2019 roku    

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.