Banner gabinetu leczenia boreliozy

Przewlekły meczący kaszel, pojawiający się okresowo i nasilający się wieczorami nie musi być wywołany alergią czy przeziębieniem! Może to być zakażenie pasożytem - glistą ludzką!

 

Kaszląca kobieta, zakrywa usta dłonią. Glista ludzka (ascarosis lumbricoides) należy do najczęstszych pasożytów, z jakimi spotykamy się w praktyce. Szacuje się, że zakażonych nią ludzi przejawiających dolegliwości w postaci meczącego kaszlu, jest około 50%! Zakażenia pasożytami są jednak trudno wykrywalne w klasycznych badaniach, ponieważ prawdopodobieństwo obecności larw w kale jest niskie a tworzenie przeciwciał we krwi może nie występować. Wyklucza się zatem pasożyty podając na kaszel leki chemiczne takie jak antybiotyki czy sterydy. Jak wiadomo leki te mają silne skutki uboczne i mogą doprowadzić do kolejnych problemów zdrowotnych, na które dostaje się kolejne leki... i tak człowiek wpada w błędne koło chorowania.


W naszym gabinecie mamy wiele przypadków ludzi cierpiących na uciążliwy kaszel, zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy - jak się okazało - byli zakażeni glistami.

  

Dlaczego glista jest w oskrzelach

W literaturze opisuje się, że glista ludzka jest robakiem o długości 25-40 cm, jednak w dzisiejszej praktyce nie spotkamy aż takich dużych osobników. Najczęściej są one znacznie mniejsze, co nie znaczy, że nie mniej szkodliwe. Bardzo często są to larwy glist, które wędrują po organizmie w swoim cyklu rozwojowym. To właśnie larwy przedostają się z jelit do krwi a stąd wędrują do oskrzeli i pęcherzyków płucnych. Swoją obecnością w układzie oddechowym podrażniają błony śluzowe wywołując odruch kaszlu. Larwy odkrztuszone do jamy ustnej są połykane z plwociną i w ten sposób ponownie dostają się do jelit, gdzie rozwijają się dalej, produkują kolejne larwy. Glista ludzka żyje średnio około 13-15 miesięcy jednak problemy najczęściej same nie znikają, bowiem dochodzi do ponownego zakażenia nowymi osobnikami. Podsumowując, cykl rozwojowy glisty obejmuje wędrówkę z jelit do oskrzeli i płuc.Inne objawy zakażenia glistami

Glisty mogą powodować także inne objawy niż przewlekły okresowy kaszel. Jeśli larwy glist znajdują się w ustroju to może to wywoływać objawy skórne spowodowane reakcją alergiczną. Najczęściej pojawiają się czerwone zmiany z zgięciach łokci i kolan oraz swędzące wysypki. U części osób zakażonych glistą mogą pojawić się inne objawy alergiczne takie jak napady duszności przypominające astmę! Wydaje nam się wówczas, że reagujemy na przykład na kurz czy jakieś pyłki w powietrzu a okazuje się, że alergen znajduje się z samym organizmie! W czasie wędrówki larw glist przez płuca mogą pojawić się zapalenia oskrzeli, odoskrzelowe zapalenie płuc lub nawet, w rzadkich przypadkach, naciek płuca. Jeśli glisty przebywają w jelitach to będzie to powodować takie dolegliwości jak nudności, wymioty, biegunki, bóle w jamie brzusznej, brak apetytu, bóle głowy, rozdrażnienie, bezsenność oraz osłabienie. Zespoły objawowe zależą zatem od umiejscowienia i rozmnażania się pasożyta. Są także zależne od wieku, stanu i wrażliwości organizmu.


Warto także wspomnieć, że objawy zakażenia glistą nasilają się wraz ze wzrostem ilości pasożytów. Im jest ich więcej tym więcej zabierają nam witamin i minerałów, powodują coraz silniejszy kaszel, powodują większe zniszczenie mikroflory jelita i mocniej obciążają układ odpornościowy człowieka swoimi toksynami. Toksyny te, często wydzielane przez lata, zatruwają i wyniszczają organizm pacjenta w sposób utajony przed nim i jego lekarzem starającym się zapanować nad coraz to nowymi chorobami ujawniającymi się z biegiem czasu mimo leczenia. Sam kaszel, który na początku był jedynym i głównym problemem zostaje zepchany na dalszy plan z uwagi na nowe poważniejsze objawy. Pacjent często popada w stany depresyjne z uwagi na brak efektów leczenia i ciągłe chorowanie, co jeszcze bardziej utrudnia powrót do zdrowia. Dlatego koniecznym staje się precyzyjna diagnostyka pod kątem zakażenia glistą

 

Jak sprawdzić zakażenie glistą?

Zakażenie pasożytami, w tym glistą ludzką, najlepiej sprawdzić wykonując badanie Volla na urządzeniach MORA, badanie odczytujące częstotliwości elektromagnetyczne glist z organizmu ludzkiego. Jest ono zarówno skuteczne jak i całkowicie bezpieczne, można je z powodzeniem wykonywać u dzieci. Podczas badania nie ma oddziaływania na organizm, a jedynie odczytywanie naturalnych ładunków elektrycznych organizmu!!!

rekl2 2019 Pakiet

Promocja ważna do 30 listopada 2019 r.  Pakiet trzech testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Baner reklamujący badanie i leczenie boreliozy

Diagnostyka i terapia boreliozy za pomocą urządzeń z serii MORA. Gabinet z wieloletnim doświadczeniem. Pomagamy od 2010 roku..  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.