Jak zawsze, za dużo to taki sam błąd jak za mało. Preparaty na pasożyty nie są obojętne dla naszego zdrowia i nie można ich stosować bez ograniczeń. Mowa tu także o preparatach ziołowych - i to takich silonych, w skład których wchodzą mocne w działaniu zioła takie jak piołun czy wrotycz.

 

Odrobaczanie profilaktycznie

Profilaktycznie, jeśli nic sie nie dzieje, warto odrobaczać sie raz w roku! Tak samo odrobaczamy psy czy koty - raz w roku :) W rzadkich przypadkach, jeśli mamy stały kontakt z pasożytami, np jeśli pracujemy w przedszkolu lub mamy kontakt z chorymi np podczas opieki, to wówczas można odrobaczać sie dwa razy w roku. Pamiętajmy, że pełne odrobaczanie preparatami ziołowymi trwa 9 tygodni!!!!!! Nie mylmy tego z przyjmowaniem ogólno dostępnych leków na robaki, gdzie zaleca sie przyjmowanie ich jedynie przez 7 dni. To niestety za krótko, aby skutecznie oczyścić z pasożytów.


Schemat przyjmowania ziół na robaki jest taki: 21 dni bierzemy, potem robimy 21 dni przerwy, aby larwy, które ukrywały się w otoczkach przed działaniem leku wyszły z "ukrycia", potem znów bierzemy lek przez 21 dni. Po takiej kuracji można dodatkowo stosować naturalne preparaty oczyszczające jelita, by usunąć resztki zabitych pasożytów.

 

Zatem kuracja trwająca 2 miesiące można być stosowana raz lub w wyjątkowych przypadkach dwa razt w roku. Najlepiej wybierać wiosnę i jesień.

 

Odrobaczanie, gdy mamy problemy ze zdrowiem

Jeśli jednak mamy problem za zdrowiem to warto wówczas dla bezpieczeństwa wykonać testy w naszym gabinecie i sprawdzić czy przyczyną są pasożyty, czy może cos innego. Dodajmy, że nie zawsze preparaty na pasożyty można brać przy każdej dolegliwości bowiem, jeśli choruje nam wątroba to musimy zachować ostrożność i nie wprowadzać do organizmu wspomnianego wyżej piołunu czy wrotyczu - są to bowiem leki silnie obciążające wątrobę. Podobnie czosnek może być wtedy niebezpieczny, a jest on także składnikiem wielu mieszanek na robaki.


Dlatego jeśli sie cos dzieje to zapraszamy najpierw na testy. W zależności od rodzaju pasożyta i stopnia zakażenia podpowiemy, co i jak długo stosować. Najczęściej proponujemy odrobaczać się wspomnianym wyżej schematem ale jeśli np jest to silne zakażenie lambliami to kuracje przebiega inaczej, np. przyjmowanie leków odbywa sie przez pierwszy tydzień każdego z kolejnych...7miesiecy!!!!!!!! Z kolei zakażenie tasiemcem może wymagać podania przez tydzień dużej dawki piołunu i tymianku a następnie przejście na inne zioła, które można przyjmować przez dwa miesiące miesiące. Wszystko zależy od tego, czym jesteśmy zakażeni.

 

W razie wątpliwości zapraszamy do korespondencji - można pisać do nas Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza. 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

Kleszcz na liściu

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Zakażenia pasożytami

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Precyzyjna diagnostyka pasożytów i skuteczne terapie odrobaczające dla dzieci i dorosłych

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.