Kaszel nasilający się w szczególności w nocy może być spowodowany przez pasożyty! Larwy glist żyją nie tylko w naszych jelitach ale także w oskrzelach. Jeśli Ty lub Twoje dziecko cierpicie na nocny kaszel to warto się zbadać pod kątem pasożytów i w razie potrzeby przeprowadzić odrobaczanie.  

 

Glisty w oskrzelach

Pasożyty takie jak glista żyją nie tylko w jelitach ale także w oskrzelach. Ich cykl rozwojowy polega na tym, że przedostają się one z jelit do krwi a stamtąd do układu oddechowego. Moga zatem powodować podrażnienie oskrzeli i błon śluzowych, co przejawia się mączącym kaszlem. Pasożyty z reguły są aktywne wieczorem lub nocą, stąd kaszel pojawia się o tej porze. W dzień ataki kaszlu są mniejsze a czasami nie ma ich wcale.  

Drugim mechanizmem, jaki wpływa na nasilenie kaszlu, są toksyny pasożytów, jakie są wydzielane do naszj krwi. Organizm może traktować je jako swojego rodzaju alergeny. Uruchamia wówczas reakcje alergiczną, na przykład napady kaszlu, zmiany skórne lub katar.

 

 

Kaszel w nocy u dziecka

 

  

Inne przyczyny nocnego kaszlu

Nocny kaszel może być wywołany także alergią na kurz, pierze lub proszki do prania. Są to czynniki, z jakimi mamy kontakt najwięcej w łóżku podczas snu. Mogą one wywołać napdadowy i duszący kaszel z uczuciem piórka w gardle. W niektórych przypadkach może dojśc nawet do wymiotów!

A czy można jednocześnie mieć alergie na kurz i mieć pasożyty? Okazuje się, że tak. I często się to zdarza! Powoduje to nasilenie kaszlu. Zakażenie pasożytami osłabia odproność i zwiększa wrażliwość śluzówek, przez co jesteśmy bardziej podatni na alergie wziewne. Z kolei alergia pierwotna jest wyraźną oznaką osłabienia odproności, przy której organizm może nie być w stanie zwalczać innych czynników takich jak na przykład pasożyty.  

 

Diagnostyka i terapia 

Chcąc odkryć, jaka jest przyczyna, polecamy wykonać tak zwane Badanie Volla, które jednoznacznie określi, czy kaszel wynika z zakażenia pasożytami czy alergii. Jeśli okaże się, że są to pasożyty to można skutecznie się ich pozbyć za pomocą biorezonansowej terapii MORA. Terapia nie tylko zakłada samą likwidację pasożytów, ale wzmocnienie odporności, co uchroni nas przed ponownymi zakażeniami. W przypadku alergii można przeprowadzić odczulanie na biorezonansie. 

 

Profilaktyka

Podejrzewając zakażenie pasożytami można skorzystać w naturalnych preparatów ziołowych, które będąc bezpieczne dla organizmu wykazują się silnymi właściwościami przeciwpasożytniczymi. Na rynku jest wiele różnych preparatów, ale jednym z silniejszych jest Parasine Plus. Polecamy go w naszym gabinecie, sprawdza się bardzo dobrze. 

Parasine

 

 

 

 

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Jerzy Zieba na wykłądzie

Wykłady Jerzego Zięby, autora książki "Ukryte Terapie". Zbór wywiadów w Niezależnej Telewizji. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Badanie metodą biorezonansu na pasożyty, candide i bakterie polega na pomiarze zgodności nozod