Przywry są jednymi z najbardziej trudnych do usunięcia pasożytów. Ciężko się ich pozbyć z uwagi na ich przyssawki, którymi przytwierdzają się do narządów, np. do jelit czy wątroby. Rozmiar przywry wynosi ok. 2 cm. Istnieją różne odmiany przywr, np. przywra wschodnia, przywra wątrobowa (inaczej: motylica wątrobowa), przywra jelitowa. 

 Przywra na czarnym tle. Wygląda jak kawałek surowego mięsa, zdjęcie robione jakby od spodu - prawdopodobnie spod szkła.

 

Przywry. Objawy 

Objawy zakażenia przywrami są następujące:

 • silne i przewlekłe alergie !!!
 • alergie pokarmowe charakteryzujące się biegunkami, drażliwym jelitem
 • alergie skórne, takie jak wysypka czy pokrzywki
 • ogólne rozbicie
 • zmęczenie
 • ból głowy
 • bóle brzucha
 • kłopoty z trawieniem
 • problemy wątrobowe 
 • cykliczne bóle w okolicach wątroby
 • wysoka temperatura
 • astma
 • przewlekły i uciążliwy kaszel
 • odczucie wysadzania gałek ocznych

 

Przywry. Droga zarażenia 

Przywrami możemy zarazić się pijąc skażoną wodę, pochodzącą ze stojących zbiorników wodnych. Zarazimy się nimi także spożywając rośliny, podlewane taką wodą. Dlatego koniecznie powinno się umyć warzywa po zakupie ze sklepów mimo, iż były one już myte (!), ponieważ nie wiadomo, jakiej wody użyto i czy nie była ona zakażona larwami pasożytów. Cysty przywr potrafią być także przenoszone przez muchy, szczury i karaluchy.

 

Badanie na pasożyty i przywry  

Wykrycie obecności przywr jest niezwykle trudne dlatego w naszym gabinecie korzystamy z bardzo skutecznej metody, jaką jest badanie biorezonansem MORA. Mechanizm tego badania opiera się na zasadzie rezonansu fal elektromagnetycznych i pozwala odczytać sygnały pasożyta z organizmu człowieka. Badanie powstało już w latach 50-tych XX wieku i było sukcesywnie rozwijane. Dziś najlepszą metodę diagnostyczną, chętnie wykorzystywaną w medycynie niekonwencjonalnej. Warunek poprawnych wyników jest jednak dobry certyfikowany sprzęt diagnostyczny! W naszym gabinecie korzystamy z renomowanych aparatów z serii MORA, niemieckiej produkcji, posiadających certyfikaty dla urządzeń medycznych. Na podobnych biorezonansach pracowała znana rosyjska naturoterapeutka N. Siemionowa, mająca niesamowite efekty terapeutyczne w walce z pasożytami i prowadząca ośrodek oczyszczania z pasożytów.

Diagnostyka pasożytów powinna być rozszerzona o pełny obraz stanu organizmu, aby mieć kompleksowe podejście do choroby. Ważne jest bowiem, jakie narządy są osłabione, czy nie ma w organizmie dodatkowo innych patogenów takich jak bakterie i grzyby, czy organizm nie jest obciążony metalami ciężkimi itd. Nie uwzględnienie tego w terapii może znacznie opóźnić proces leczenia lub nawet go uniemożliwić. Dlatego w naszym gabinecie badamy organizm całościowo

  

Ludowy sposób na przywry

Jako ciekawostkę podamy ludowy rosyjski sposób na pozbycie się przywr, który mówi, aby wpić setkę wódki (lub koniaku) na czczo, po 30 minutach trzeba wypić 100 ml rycyny i za kolejne 30 minut ponownie wypić kolejną setkę alkoholu. I tak przez dwa tygodnie. Opis działania tej metody jest następujący: pierwsza dawka alkoholu ma za zadanie "upić" pasożyta i sprawić, że puści przyssawki od tkanek żywiciela, olej rycynowy wywoła biegunkę, która pozwoli na to, aby pasożyta wyrzucić z siebie. A druga dawka alkoholu.. no cóż, to już wiedzą chyba tylko Rosjanie:) Pewnie dla dobrego samopoczucia.

Dla niektórych pacjentów, głównie mężczyzn, powyższa metoda brzmi wspaniale:) Proszę jednak pamiętać, że opisany tu sposób na pozbycie się przywr służy tylko celom informacyjnym i nie może być wykorzystywany do samoleczenia.

 

Leczenie naturalne zakażeń przywrami

W leczeniu naturalnym przywr używamy silnych preparatów roślinnych o bardzo mocnym działaniu oraz zabiegów na biorezonansie, które za pomocą fal elektromagnetycznych wspomagają usuwanie pasożytów z organizmu. Terapia trwa dłużej niż 14 dni, ponieważ przywry są jedynymi z najbardziej trudnych w leczeniu pasożytów. Czas potrzebny na ich usunięcie może wynosić 2-3 miesiące lub więcej.

W profilaktyce pasożytów polecamy np. preparat Para Farm, mający w składzie bardzo skuteczne zioła przeciwpasożytnicze. Trzeba brać go jednak dwa razy dłużej niż podane na opakowaniu 7 dni. Kuracja powinna przebiegać wg schematu 14 dni brać, 14 dni przerwy i znów 14 dni brać. Dla osoby dorosłej potrzebne są dwa opakowania.