Bardzo często, gdy pojawia się świąd odbytu to myślimy o pasożytach. Czy mogą być jednak jakieś inne przyczyny? Jak to sprawdzić?

Świąd odbytu najczęściej wywołany jest owsikami. Pojawia się szczególnie w nocy i wynika z faktu, że larwy pasożytów wychodzą wówczas w okolice odbytu drażniąc go i łaskocząc. Każdy z nas kojarzy, gdy pojawi się świąd odbytu, kojarzy to właśnie z robakami. Można to zbadać albo w badaniu z kału albo w testach na biorezonansie. Wiele osób mówi, że wyniki z laboratorium rzadko cos pokazują a jednak po podaniu środków anty pasożytniczych wychodzą z nich owsiki. Biorezonans okazuje się bardziej pomocy, bo jego potwierdzalność sięga prawie 100procent. Zatem jeśli chcemy sprawdzić, czy mamy owsiki i czy od nich mamy świąd odbytu to zapraszamy na testy.


Ale czy istnieją inne przyuczy świądu odbytu? Istnieją! I jest ich na prawdę sporo. Oto one


Hemoroidy – osłabienia tkanki odbytu mogą wiązać się ze świądem. Z reguły świąd pojawia się na początku dolegliwości. Potem obserwuje się pieczenie lub kłucie.

Pęknięcia, tzw. szczeliny odbytu – dochodzi do uszkodzenia tkanki odbytu. Oprócz świądu może pojawić się krew, śluz i silny ból

Wypadanie odbytnicy – wynika z osłabienia mięśniówki odbytnicy i polega na wysunięciu się jej części na zewnątrz, najczęściej podczas wypróżniania lub parcia na stolec. Nadwyrężenie odbytu skutkować może bólem lub właśnie świądem.

Wzmożona potliwość – sprawia, że dana osoba nie jest w stanie kąpać się tak często, jak często się poci, w związku z czym może dojść do swędzenia, które po kąpieli powinno ustać

Zakażenia bakteryjne odbytu – towarzyszy stan zapalny i najczęściej zmieniona chorobowa tkanka. Okolic odbytu mogą być zaczerwienione.

Zakażenia grzybicze odbytu – grzyby zwiększają wrażliwość i tkliwość danej tkanki. Często przy zakażeniu odbytu pojawia się swędzenie.

Choroby ogólnoustrojowe takie jak mocznica, cukrzyca, a nawet nadczynność tarczycy

Alergia kontaktowa - może dotyczyć reakcji alergicznej na tkaniny z jakich zrobiona jest bielizna lub proszki do prania, w jakich prana jest bielizna

Alergia pokarmowa – reakcja alergiczna na pokarmy wiąże się ze zmianami skórnymi i/lub świądem. Niekiedy bywa, że miejscem, w którym owe zmiany się ujawniają, jest odbyt.

Zaburzenia emocjonalne w tym depresję, stres i stany lękowe – bardzo często obserwuje się zmiany psychosomatyczne w postaci świądu odbytu. Podanie leków redukujących emocje łagodzi dolegliwość.

Zapalenia narządów płciowych u kobiet – infekcje mogą rozszerzyć swój zasięg i zaatakować miejsca odbytu, co wiąże się miedzy innymi z odczuwaniem świądu

Stany nowotworowe okolicy odbytu

Niedobór witaminy A i D

 

Jak widać, świąd odbytu to nie tylko zakażenia pasożytami ale nie można tego pominąć. W naszym gabinecie wykonujemy badania za pomocą biorezonansu pod kątem infekcji owsikami oraz innymi robakami takimi jak glisty czy tasiemce. W razie wykrycia pasożytów prowadzimy ukierunkowaną kurację oczyszczającą, usuwająca parazyty.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.