Przeszukując Internet z zapytaniem o badanie na pasożyty widzimy wiele możliwości. Są wśród nich badanie żywej kropli krwi oraz badanie biorezonansowe zwane Vega Testem, badaniem Volla lub Testem Obciążeń MORA. Które z nich wybrać? Które ma najwyższą skuteczność?

Wybór badania na pasożyty jest bardzo ważny, ponieważ od niego zależy dalsze działanie terapeutyczne a od tego z kolei zależy nasze zdrowie. Często zdarza sie, że wykonuje sie badania o małej wiarygodności i nie wykrywa się pasożytów. Nie stosuje sie wówczas leczenia na pasożyty, ponieważ na podstawie wyniku nie ma do tego podstaw. Jakie badanie więc wybrać?

 

Młody laborant w okularach plastikowych robi badanie fiolek. Ma rękawiczki i zakrapia coś na próbówkę. Zdjęcie z laboratorium.
Badania medycyny alternatywnej na pasożyty

Mikroskopowe badanie żywej kropli krwi - nowoczesna metoda diagnostyczna polegająca na obserwacji kropli krwi bezpośrednio pobranej z palca. Podczas zakażenia pasożytami często widać zmiany wskazujące na ich obecność w postaci niedożywionych krwinek. Czasami udaje się zobaczyć lamblie, ale inne pasożyty są trudno wykrywalne tą metodą. Nie można tą metodą zobaczyć tasiemca czy przywr ponieważ nie występują one we krwi.


Badanie vegetatywno-rezonanansowe czyli badanie polegające na odczytywaniu częstotliwości elektromagnetycznych pasożytów. Znane jest pod nazwami: badanie metodą Volla, Test Obciążeń. Wiarygodność tej metody okazuje sie być najwyższa i jeśli badanie jest wykonane na certyfikowanych urządzeniach to jego wiarogodność ocenia sie na 90-95 procent. Badanie polega na sczytaniu przez specjalnie urządzenie pola magnetycznego osoby badanej i wykryciu w nim fal właściwych dla pasożytów. Każdy pasożyt ma bowiem swoje charakterystyczne pole i można je odczytać z organizmu człowieka wskazując dokładnie, jaki to pasożyt. Można określić również stopień zakażenia biorąc pod uwagę siłę sygnału.Nie każde badanie biorezonasem jest wiarygodne

Niestety, z uwagi na tak dużą popularność tej metody na rynku zaczęły pokazywać sie urządzenia o niskiej jakości i małej wiarygodności wyników. Nie są to urządzenia certyfikowane a ich niska cena kusi terapeutów do zakupu, ponieważ o ile za sprzęt z certyfikatem medycznym trzeba zapłacić tyle, ile za nowy samochód klasy średniej, o tyle za "urządzonka" bez certyfikatu i o niskiej jakości wystarczy dać tyle, ile za dobry telewizor. Wyniki mogą sie zatem bardzo od siebie różnić. Stąd może komuś wyjść, że ma 10 pasożytów, wśród których znajdują sie tasiemce, bąblowce, glisty, lamblie, przywry a do tego ma boreliozę, grzybice, bakterie i sto innych rzeczy. Jest to przekłamanie wynikające ze słabej jakości sprzętu lub błędu osoby badającej.


Jakie urządzenia są wiarygodne?

Najlepszymi urządzeniami biorezonansowymi są aparaty z serii MORA, aparaty firmy BICOM oraz firmy Imedis. Dobrze wybierać gabinety mające doświadczenie w diagnostyce.

 

Nasz gabinet

Prowadzimy gabinet od 2010 roku i specjalizujemy się w diagnostyce pasożytów. Posiadamy u siebie trzy urządzenia z serii MORA. Wykonujemy dodatkowo mikroskopową obserwację krwi aby uzupełnić informacje. Podchodzimy do tematu kompleksowo analizując nie tylko obciążenie pasożytami ale także sprawdzając kondycje całego organizmu i stan funkcjonalny narządów wewnętrznych. Na podstawie wyników prowadzimy ukierunkowane terapie. Nasze kuracje odznaczają się wysoką skutecznością.


Gabinet BioMora, Zielona Góra, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, tel. 531084087