baner biomora 2020 kompr

Wszędzie słyszymy, że jesteśmy zatoksycznieni i musimy się oczyścić z tych toksyn. Ale jakich toksyn? Słysząc słowo „toksyny” myślimy z reguły o niebezpiecznych i niecodziennych związkach, które pochodzą z jakiegoś tajnego laboratorium.

Wtedy mówimy – przecież ja nie mam styczności z toksynami! I to jest prawdą! Z taki toksynami styczności nie mamy. Ale w okół nas jest masa toksyn, o których na codzień nie myślimy a jak sie okazuje, robia one spostuszenie w naszym organizmie. 

  

Co to są toksyny, które każdego z nas zatruwają?

Papieros leżący na szklanej popielniczceToksyną dla organizmu jest to, co mu nie służy dla zdrowia i co musi wyrzucić z siebie aby sprawniej funkcjonować. Toksynami będą wiec wszelkiego rodzaju związki chemiczne pochodzące z konserwowej żywności (dodatki, konserwanty, emulgatory, stabilizatory), zanieczyszczania z powietrza pochodzące z dymów przemysłowych i spalin samochodowych, dymy papierosowe, metale ciężkie znajdujące się w wodzie (np. ze starych rur), związki chemiczne z materiałów budowlanych, farb, klei, tynków, tapet, związki chemiczne pochodzące z tworzyw sztucznych i wykończeń pomieszczeń oraz sprzętu RTV, wszelkie „pachnące” substancje w tym proszki do prania, perfumy, dezodoranty, pozostałości po lekach chemicznych, które są coraz częściej przyjmowane w nadmiarze, dodatki hormonalne do wyborów mięsnych.


Zauważmy, że związki, z którymi naprawdę mamy kontakt każdego dnia. I każdego dnia nasz organizm oczyszcza się z tych związków. Tak – mamy systemy detoksykacyjne, które nas oczyszczają. Może nie każdy zdaje sobie z tego sprawę ale posiadamy swoiste oczyszczanie ścieków po to , by móc funkcjonować. Głównymi systemami oczyszczania są układ oddechowy, skóra, wątroba, jelita i nerki. Plus układ limfatyczny. Organizm nasz jest niezwykły i dąży do samo regeneracji.

Jest jednak problem, który umyka większości z nas – systemy oczyszczania mogą z czasem ulec wyczerpaniu, przemęczeniu! Wówczas zaczyna się odkładanie części z toksyn w tkankach organizmu a to prowadzi do wieli dolegliwości, jakie dręczą współczesny świat.

 

 

Dolegliwości wywołąne przez toksyny:

 

  • Alergie
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Przewlekle zmęczenie
  • Bóle głowy
  • Wypadanie włosów
  • Łamliwość paznokci
  • Narośla, polipy, piasek na nerkach, kamienie żółciowe
  • Zmiany skórne
  • Zapalenia zatok

 

 

Dlaczego naturalne układy oczyszczania ulegają przemęczeniu?

Ilość substancji szkodliwych rośle w niezwykle szybkim tempie. Co roku przybywa ich ponad kila set! Organizm nie jest w stanie oczyścić się z tak ogromnej ilość toksyn!!! To tak jakbyś chciał złapać piłeczkę – jak CI rzucę jedną czy dwie to ją złapiesz, ale jak ci rzucę 10 to część nie dasz rady złapać. I tak samo funkcjonuje Twój organizm wyłapując związki toksyczne z Twojego organizmu! To, czego nie uda mu się oczyścić – pozostaje w organizmie. Latami może uzbierać się bardzo wiele toksyn. Ziarnko do ziarnka… Potem zaczynasz chorować.


Do tego wszystkiego należy dodać, że toksyny pochodzą także w procesie przemiany materii. Odżywienia komórkowe wiąże się z tym, że tworzą się związki, które są odpadami i które trzeba usunąć z organizmu (podobnie jak resztki pokarmu przerobione na masę kałową – tylko w mniejszych wymiarach). Takimi produktami przemiany materii jest np. kwas moczanowy.
Jeśli systemy oczyszczania, w tym n nerki, zostaną przeciążone toksynami zewnętrznymi to automatycznie zostaje zaburzone oczyszczanie wewnętrzne z produktów przemiany materii!!! A wtedy dochodzi do jeszcze większej toksemii i problemów ze zdrowiem – dna moczanowa, cukrzyca, reumatyzm.

 

Ludzie nie wierzą, że mają toksyny 

Ostatnio usłyszałem odpowiedz zbulwersowanego pana, który oznajmił mi, on nie ma w sobie toksyn i był bardzo zdzielony, że dookoła niego są jakieś „toksyny”. Uważał po prostu, że jego problemy ze zdrowiem, wzięły się same z siebie i trzeba stosować leki do końca życia, aby nie czuć bólu. I nie dał się przekonać do tego, że świat jest inny niż go pokazują w telewizji. Achh….. brak słów. Niestety, żyjemy w coraz bardziej zanieczyszczonym świecie i musimy stawić temu czoło. 

Dodam jeszcze, że ludzie, którzy chcą zdrowi, muszą naprawdę się napracować, aby osiągnąć cel. Muszą wytrwale szukać rozwiązań swoich problemów, choć z tym nie jest łatwo. Głęboko wierzę, że jeśli czytasz ten artykuł i dotarłeś/aś do tego miejsca to chcesz dowiedzieć się, co masz zrobić, by być zdrowym.

 

Co zrobić, aby oczyścić się z toksyn?

Przede wszystkim należy ocenić stan układów oczyszczających, potem, w zależności od potrzeby trzeba je wzmocnić. Pomocne jest także ustalenie, jakie toksyny Cię obciążają. Metodami diagnostycznymi, które poleca medycyna naturalna są: badanie z oka (irydologia ), które oceni stan narządów, wskaże osłabione układy,  Test Volla, który określi, czy obciążają Cie dodatki do żywności, metale ciężkie, pestycydy czy inne toksyny obecne w Twoim życiu. Obie te metody wskażą odpowiednią metodę terapii, ponieważ dopiero wiedząc "co Ci jest?" można dobrać terapię. Stosujemy sprawdzone naturalne terapie oczyszczające i wzmacniające, które mają wyjątkowo skuteczne działanie.

 

Jeśli chcesz zadbać o zdrowie i oczyścić swój organizm z toksyn to zapraszam na wizytę. Łukasz Dobrzyński.

 

 Mapa obciążeń człowieka XXI wieku

Obraz schematyczny, gdzie w środku jest sylwetka człowieka a po bokach wypisane obciążenia i toksyny jakie obciążają organizm.

 

Mapa obciążeń narządowych 

Schematyczny obraz pokazujący sylwetkę człowieka i wypisane narządy z toksynami i obciążaniami, jakie obciążają te narządy.

 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.