Nagromadzenie metali ciężkich w naszym życiu sprawiło, że nie czujemy przed nimi lęku. A powinniśmy! Jak się okazuje, mogą one doprowadzić do bardzo dużych problemów ze zdrowiem od atopowego zaplenia skóry po zaburzenia neurologiczne.

  

Metale ciężkie i ich wpływ na człowieka

Metale ciężkie w oceanieMetale ciężkie są związkami toksycznymi, które mają tendencje do pozostawania w organizmie. Gromadzą się głównie w nerkach, nadnerczach, wątrobie, płucach, a nawet we włosach i skórze. Blokują bardzo wiele reakcji enzymatycznych ponieważ wypierają ważne pierwiastki śladowe zajmując ich miejsce w wiązaniach. Wypierają między innymi potrzebny nam cynk, selen, miedź i żelazo, których niedobory skutkują rozlicznymi chorobami takimi jak: nadciśnienie, zmiany nowotworowe, uszkodzenie nerek, uszkodzenia wątroby, uszkodzenia mózgu, zaburzenia psychiczne, porażenie mózgu, atopowe zapalenie skóry, zaburzenia neurologiczne.

 

 

Do najczęściej występujących metali ciężkich należą:

  • amalgamat (stop metali stosowany w stomatologii jako wypełnienia plomb; mimo, że wielu krajach jest już oficjalnie zabroniony to w naszym kraju do dziś niektóre gabinetu go używają. Poza tym wiele osób nadal posiada go w swoim uzębieniu od lat, co jest źródłem stałego zatruwania organizmu)
  • arsen
  • beryl
  • kadm
  • nikiel
  • aluminium

 

 

Źródła metali ciężkich

Zastanawiają się, skąd biorą się metale ciężkie, nie trzeba długo szukać. Metale ciężkie praktycznie otaczają nas ze wszystkich stron - znajdują się w spalinach samochodowych, dymie z elektrociepłowni, dymie papierosowym, w wypełnianiach plomb dentystycznych, w farbach, w wodzie z rurociągów (dlatego koniecznym staje się dziś filetowanie wody, najlepiej przez filtr odwróconej osmozy), na klamkach, które dotykamy, w jedzeniu np. rybach (rtęć gromadzony w wątrobie ryb), w pokarmach z puszki aluminiowej, w warzywach rosnących przy autostradach, narażonych na spaliny samochodowe. Garnki albuminowe także są źródłem zatruwania organizmu. Przykłady można by mnożyć, ale chodzi to raczej o ogólne ukazanie ogromu problemu i tego, jak powszechne jest obciążenie metalami ciężkimi.

 


Jak sprawdzić obciążenie metalami ciężkimi?

Chcąc określić, czy jesteśmy obciążeniu metalami ciężkimi warto zrobić pierwiastkową analizę włosa lub Test Obciążeń MORA. W obu tych testach można także określić, jakich pierwiastków nam brakuje. i tak przy atopowym zapaleniu skóry bardzo często jest znaczny niedobór cynku, przy cukrzycy - cynku i chromu, przy zaburzeniach neurologicznych brakuje manganu. Manganu brakuje także przy zmianach kostnych szkieletu, osteoporozie. Przy zatoksycznieniu organizmu z reguły brakuje selenu, który jest współcześnie pierwiastkiem bardzo ważnym ponieważ nie ma go już w glebie i nie mamy go skąd przyjmować. Dlatego u każdej osoby obciążonej metalami ciężkim koniecznym staje się suplementowanie selenu.

 

 MORA do diagnostyki i oczyszczania z metali ciężkich

 


Jak się pozbyć metali ciężkich

Przyjmowanie selenu to zbyt mało na to, by usunąć z organizmu metale ciężkie. Obecnie istnieją dwie skuteczne metody na usuniecie metali ciężkich. Pierwsza z nich jest terapia bioinformacyjna MORA, będąca formą elektroterapii, polegająca na przekazaniu organizmowi fal o częstotliwości konkretnych metali ciężkich, co stymuluje ustrój do wyrzucenia danego metalu. Wskazane jest wówczas picie dużej ilości wody (oczyszczoną! bez metali ciężkich) i przyjmowanie właśnie wspomnianego wcześniej selenu oraz innych potrzebnych pierwiastków, bo to, by wypełniły miejsce w wiązaniach po metalach ciężkich. Ilość zabiegów na oczyszczanie z metali ciężkich jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia zatoksycznienia. Z reguły stosuje się od 3 do 10 terapii, wykonywanych raz w tyg. Drugą metodą usuwania metali ciężkich jest tzw. chelatacja. Polega ona na dożylnym podaniu specjalnej substancji, która usuwa metale ciężkie z całego organizmu. Zabieg trwa kilka godzin i należy go powtarzać 5-10 razy. Nie jest to jeszcze metoda powszechna, ale okazuje się równie skuteczna jak terapia MORA.

 

W naszym gabinecie prowadzimy terapie MORA oraz Test Obciążeń MORA, określający stopień zatoksycznienia metalami ciężkimi. Prowadzimy także współpracę z placówkami wykonującymi pierwiastkową analizę włosa, oraz chelatację. Każdej osobie myślącej o swoim zdrowiu i oczyszczeniu się z metali ciężkich staramy się skutecznie pomóc. Zapraszamy.

 

 

Promocja ważna do 31 sierpnia  2018 r. 

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać. Bardzo cenna wiedza. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.