baner biomora 2020 kompr

Nagromadzenie metali ciężkich w naszym życiu sprawiło, że nie czujemy przed nimi lęku. A powinniśmy! Jak się okazuje, mogą one doprowadzić do bardzo dużych problemów ze zdrowiem od atopowego zaplenia skóry po zaburzenia neurologiczne.

  

Metale ciężkie i ich wpływ na człowieka

Statek na morzu i ciągnąca się za nim po wodzie smuga brudu. Metale ciężkie są związkami toksycznymi, które mają tendencje do pozostawania w organizmie. Gromadzą się głównie w nerkach, nadnerczach, wątrobie, płucach, a nawet we włosach i skórze. Blokują bardzo wiele reakcji enzymatycznych ponieważ wypierają ważne pierwiastki śladowe zajmując ich miejsce w wiązaniach. Wypierają między innymi potrzebny nam cynk, selen, miedź i żelazo, których niedobory skutkują rozlicznymi chorobami takimi jak: nadciśnienie, zmiany nowotworowe, uszkodzenie nerek, uszkodzenia wątroby, uszkodzenia mózgu, zaburzenia psychiczne, porażenie mózgu, atopowe zapalenie skóry, zaburzenia neurologiczne.

 

 

Do najczęściej występujących metali ciężkich należą:

  • amalgamat (stop metali stosowany w stomatologii jako wypełnienia plomb; mimo, że wielu krajach jest już oficjalnie zabroniony to w naszym kraju do dziś niektóre gabinetu go używają. Poza tym wiele osób nadal posiada go w swoim uzębieniu od lat, co jest źródłem stałego zatruwania organizmu)
  • arsen
  • beryl
  • kadm
  • nikiel
  • aluminium

 

 

Źródła metali ciężkich

Zastanawiają się, skąd biorą się metale ciężkie, nie trzeba długo szukać. Metale ciężkie praktycznie otaczają nas ze wszystkich stron - znajdują się w spalinach samochodowych, dymie z elektrociepłowni, dymie papierosowym, w wypełnianiach plomb dentystycznych, w farbach, w wodzie z rurociągów (dlatego koniecznym staje się dziś filetowanie wody, najlepiej przez filtr odwróconej osmozy), na klamkach, które dotykamy, w jedzeniu np. rybach (rtęć gromadzony w wątrobie ryb), w pokarmach z puszki aluminiowej, w warzywach rosnących przy autostradach, narażonych na spaliny samochodowe. Garnki albuminowe także są źródłem zatruwania organizmu. Przykłady można by mnożyć, ale chodzi to raczej o ogólne ukazanie ogromu problemu i tego, jak powszechne jest obciążenie metalami ciężkimi.

 


Jak sprawdzić obciążenie metalami ciężkimi?

Chcąc określić, czy jesteśmy obciążeniu metalami ciężkimi warto zrobić pierwiastkową analizę włosa lub Test Volla na urządzeniu MORA. W obu tych testach można także określić, jakich pierwiastków nam brakuje. i tak przy atopowym zapaleniu skóry bardzo często jest znaczny niedobór cynku, przy cukrzycy - cynku i chromu, przy zaburzeniach neurologicznych brakuje manganu. Manganu brakuje także przy zmianach kostnych szkieletu, osteoporozie. Przy zatoksycznieniu organizmu z reguły brakuje selenu, który jest współcześnie pierwiastkiem bardzo ważnym ponieważ nie ma go już w glebie i nie mamy go skąd przyjmować. Dlatego u każdej osoby obciążonej metalami ciężkim koniecznym staje się suplementowanie selenu.

 

 Na zdjęciu dłoń trzymająca dwie srebrne elektrody do badania na biorezonansie. Dłoń leży na macie z deseczek.

 


Jak się pozbyć metali ciężkich

Przyjmowanie selenu to zbyt mało na to, by usunąć z organizmu metale ciężkie. Obecnie istnieją dwie skuteczne metody na usuniecie metali ciężkich. Pierwsza z nich jest terapia bioinformacyjna MORA, będąca formą elektroterapii, polegająca na przekazaniu organizmowi fal o częstotliwości konkretnych metali ciężkich, co stymuluje ustrój do wyrzucenia danego metalu. Wskazane jest wówczas picie dużej ilości wody (oczyszczoną! bez metali ciężkich) i przyjmowanie właśnie wspomnianego wcześniej selenu oraz innych potrzebnych pierwiastków, bo to, by wypełniły miejsce w wiązaniach po metalach ciężkich. Ilość zabiegów na oczyszczanie z metali ciężkich jest ustalana indywidualnie w zależności od stopnia zatoksycznienia. Z reguły stosuje się od 3 do 10 terapii, wykonywanych raz w tyg. Drugą metodą usuwania metali ciężkich jest tzw. chelatacja. Polega ona na dożylnym podaniu specjalnej substancji, która usuwa metale ciężkie z całego organizmu. Zabieg trwa kilka godzin i należy go powtarzać 5-10 razy. Nie jest to jeszcze metoda powszechna, ale okazuje się równie skuteczna jak terapia MORA.

 

W naszym gabinecie prowadzimy terapie MORA oraz Test Volla, określający stopień zatoksycznienia metalami ciężkimi. Prowadzimy także współpracę z placówkami wykonującymi pierwiastkową analizę włosa, oraz chelatację. Każdej osobie myślącej o swoim zdrowiu i oczyszczeniu się z metali ciężkich staramy się skutecznie pomóc. Zapraszamy.

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.