baner biomora 2020 kompr

Chlor jest pierwiastkiem, który może wywołać wiele uciążliwych dolegliwości. Mamy z nich kontakt codziennie, ponieważ znajduje sie on miedzy innymi w wodzie wodociągowej, jaka pijemy i w jakiej sie kąpiemy. Jak sprawdzić, czy i w jakim stopniu jesteśmy nim obciążeniu i jak się z niego oczyścić.

 

Chlor w przyrodzie

Na wstępie warto zaznaczyć, że w przyrodzie chlor i jego związki występują powszechnie i wchodzą w skład organizmów żywych. Jony chloru znajdują się w płynach ustrojowych, w kwasie solnym, który powstaje z połączenia chloru, wodoru i wody, a który służy w żołądku do trawienia białek. Człowiek ważący 70 kg posiada w sobie około 95 g chloru.

 

Kran, leci woda do szklanki. Widać jedynie kawałek srebrnego kranu i część szklanki, w której już jest woda. Zdjęcie na biało-szarym tle.

 


Chlor w naszym otoczeniu

O ile ta niewielka ilość chloru w naszym organizmie jest nam potrzebna do życia o tyle w postaci wolnej staje sie on bardzo groźnym pierwiastkiem mogącym nawet doprowadzić do śmierci. Podczas wojny chlor był używany jako składnik zabójczego gazu! Dziś jego ilość jest znacznie mniejsza, jednak nie na tyle, by nie doprowadzić do zaburzeń zdrowotnych, o którym napiszemy niżej Teraz zobaczmy, gdzie znajduje sie chlor:

 • w wodzie płynącej z kranu (dodawany jest w celu uzdatniania wody)
 • barwnikach dodawanych do naszego pożywieniu
 • w środkach owadobójczych
 • w farbach
 • produktach naftowych
 • w tworzywach sztucznych
 • lekarstwach, antyseptykach
 • w wyrobach włókienniczych
 • w rozpuszczalnikach


Największym problemem jest oczywiście obecność chloru w wodzie wodociągowej, ponieważ jest ona przeznaczona do spożycia. Z tej wody robimy kawę i herbatkę, używamy ją do gotowania zupy, kąpiemy sie w niej! Uważa się, że 15 minutowa kąpiel w wodzie chlorowanej powoduje takie wchłonięcie chloru przez skórę dorosłego człowieka, jakby wypił on 6 litrów chlorowanej wody! A teraz przyjrzyjmy sie dolegliwością, jakie wywołuje ten chlor.

 


Chlor przyczyną chorób

Chlor jest pierwiastkiem żrącym i agresywnym w stosunku do błon śluzowych i skóry. W związku z tym może powodować takie dolegliwości jak:

 • każdego rodzaju podrażnienia skóry zarówno u dzieci jak i dorosłych
 • atopowe zapalenie skóry
 • katar i napady astmy
 • chlor sprzyja powstawaniu alergii wziewnych oraz pokarmowych ponieważ niszczy błony śluzowe umożliwiając tym samym przedostanie się potencjalnych alergenów w głąb tkanek, aż do krwi
 • zmiany nowotworowe takie jak rak jelita, rak pęcherza moczowego, rak nerek, rak wątroby - w przypadku picia wody z chlorem
 • chlor może przyczynić sie do marskości wątroby
 • rozdwajanie końcówek włosów i ich wypadania
 • niektóre źródła podają, że chlor może powodować powstawanie białaczki
 • chlor i jego związki blokują wchłanianie jodu w naszych organizmach

 

 

Alergie skórne u małych dzieci

Warto dodać kilka słów o alergiach skórnych u małych dzieci. Otóż skóra nowo narodzonego dziecka nie jest jeszcze w pełni rozwinięta, a po drugie jest dwa razy cieńsza niż u dorosłego człowieka. Jest prawie 300 krotnie bardziej przepuszczalna i chłonna niż skóra dorosłego.

Kiedy takie maleństwo umyjemy w wanience w wodą z chlorem to efekt tego będzie taki, że z bardzo dużym prawdopodobieństwem będzie ono cierpieć na różnego rodzaju alergie!!

 

Jak uchronić się przed wpływem chloru

Jako, że najważniejsza dla nas jest woda wodociągowa, ponieważ używana jest do picia i kąpieli, to poleca się stosowanie specjalistyczne filtrów usuwających chlor. W przypadku kąpieli istnieją filtry łazienkowe, które zakłada sie na wąż prysznicowy. Kosztują ok 50-70zł. W przypadku wody pitnej sprawa wygląda nieco bardziej skomplikowanie, ponieważ nie wystarczy tu zawyły dzbanek plastikowy wyposażony w filtr węglowy a konieczny jest specjalistyczny filtr - tak zwany filtr odwróconej osmozy. Tylko z takiego filtra można bezpośrednio pić wodę a procent usuwanego chloru jest praktycznie stuprocentowy. Filtry osmozy jeszcze kilka lat temu kosztowały majątek, jednak teraz można już je nabyć za 250-300zł, z tym, że są to filtry bez potrzebnego mineralizatora i wówczas do takiej wody konieczne jest dodanie szczypty soli himalajskiej, która zawiera wszystkie cenne minerał. Filtry z mineralizatorem kosztują w granicach 700-1000zł, co w porównaniu z korzyściami zdrowotnymi i tak jest niewielką kwotą.

 

Jak usunąć obciążenie chlorem i jak je sprawdzić

Jeśli ktoś cierpi na zmiany skórne czy wrażliwość błon śluzowych układu oddechowego i pokarmowego to powinien koniecznie sprawdzić, czy jego organizm nie jest obciążony szkodliwym chlorem. Takie obciążenie można zbadać w tzw. Teście obciążeń MORA. Jest to badanie wykonywane specjalnym urządzeniem elektronicznym, biorezonansem, i polega na odczytywaniu częstotliwości elektromagnetycznej danego pierwiastka z organizmu człowieka. Jest to bezbolesne i nieinwazyjne. Trwa kilka minut i można tym sposobem precyzyjnie wykryć obciążenie chlorem oraz stopień tego obciążenia. Jeśli takie obciążenie zostanie wykryte można przejść do terapii usuwającej obciążenia przeprowadzanej również za pomocą biorezonansu. Te same częstotliwości, który były użyte w badaniu do określania obciążenia, w przypadku terapii są użyte jako bodziec terapeutyczny i mobilizują organizm do oczyszczenia. Ilość sesji uzależniona jest od stopnia zatoksycznienia i z reguły wynosi od 3 do 6 zabiegów wykonywanych raz w tyg.

 

 

Ciekawostka! WHO podaje, że 80% współczesnych chorób ma bezpośredni związek z jakością wody pitnej!

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.