Zakwaszenie żołądka jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki Jerzemu Ziębie słyszy o tym coraz wiecej ludzi. Jednak niektórzy odczuwają dyskomfort po wypicu kwasu jabłkowego i pytają, czy mozna zakwasic żołądek w inny delikatniejszy sposób? 

  

Zakwaszamy żółądek

Kobieta trzymająca się za brzuch obiema rękami. Wskazuje, że boli ją brzuch. Zdjęcie bez twarzy - widzimy tylko tułów.Zakwaszamy żołądek po to, by lepiej przyswajał substancje odżywcze. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet jeśli jemy dobre rzeczy a nie wchłaniamy ich z uwagi na ubogi kwas żołądkowy, to nadal będziemy chorować. Zatem rozwiązaniem jest doprowadzenie do tego, by żołądek wytwarzał lepsze jakościowo kwasy. Jedną z metod, szeroko propagowaną przez Jerzego Ziębę, jest zakwaszanie żołądka poprzez wypicie 15-20 minut przed jedzeniem kwasu jabłkowego rozpuszczonego w wodzie. I jest to bardzo dobra metoda ale jak sie okazuje - nie dla każdego! Część osób po pewnym czasie kuracji zaczyna odczuwać pieczenie w żołądku, bóle żołądka, kłucia nadbrzusza a nawet pieczenia przełyku i gardła! Są to z reguły ludzie o wrażliwych śluzówkach, "żołądkowcy", będący po prostu wrażliwi na drażniące potrawy. Kwas jabłkowy podrażnia bowiem mechanicznie śluzówkę - stąd bóle. Faktem jest, że wyściółka żołądka powinna być odporna na taki kwas, ale u tych osób może doprowadzić do podrażnień. Warto przy tym dodać, że podobnie bedzie działać na te osoby witamina C w postaci kwasu L askorbinowego , również polecanego przez Jerzego Ziębę.

 


Co zatem robić?

Wytwarzanie kwasów żołądkowych można pobudzić na różne sposoby - wprowadzenie kwasu jabłkowego czy wypicie goryczki, to tylko niektóre z nich. Są jednak inne, delikatniejsze dla śluzówek a przy tym równie skuteczne. Oto przykład:


Wypicie przed jedzeniem ... wody zasadowej. I tu może pojawić sie zaskoczenie - jak to "zasadowej"? Tam dajemy kwas i wytwarzamy więcej kwasu a tutaj wprowadzamy ciecz o odczynie zasadowym i tez mamy otrzymać kwas? Tak! Dokładnie tak. Dzieje sie tak dlatego, ponieważ organizm dąży do homeostazy! Wszystkie mechanizmy zachodzące w organizmie są samoregulujące sie. Tak samo dzieje sie to w żołądku. Podukowane są w nim kwasy, wiec jeśli zalejemy go zasadą, to dla przywrócenia homeostazy (czyli równowagi), żołądek zacznie wytwarzać kwas! I to taki kwas, o jaki nam chodzi! Dobrej jakości! Wodę zasadową pijemy 30-40 minut przed jedzeniem po to by dać żołądkowi czas wyregulować środowisko. Jest to forma jakby "treningu żołądka", która stopniowo wyprowadza go z letargu produkowania słabych kwasów.

Jak sie tak zastanowimy, to całe nasze współczesne odżywianie ma odczyn kwasny - chleb, mleko, nabiał, słodycze, mięso, kawa, cola, alkohol - to są wszystko produkty zakwaszające! Wiec teoretycznie powinniśmy mieć bardzo kwaśny żołądek! A tu sie okazuje, ze tak nie jest. Okazuje się, że żołądki mamy niedokwaszone!


Dlatego powinniśmy go zakwaszać - albo kwasem jabłkowym czy ziołami zawierającymi goryczkę albo woda zasadową.  

 

Podsumowując

Sposób podawany przez Jerzego Ziębe jest jak najbardziej skuteczny, ale nie dla wszystkich, zwłaszcza nie dla osób z wrażliwymi śluzówkami żołądka. Dla nich lepszym bedzie picie wody zasadowej. Jeśli jednak nie wiesz, którą metodą wybrać lub jak ja dokładnie stosować to zapraszamy do naszego gabinetu - chętnie pomożemy. Sprawdzimy przy okazji w jakim stanie jest Twój żołądek, jak mocno trzeba go dokwaszać i czy przyswajasz substancje odżywcze.

 

Baner reklamowy pakietu badań

Przedłużamy promocje! Promocja ważna do końca 2019 roku. Pakiet testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Reklama świąteczne promocje

Świąteczne Vouchery! Doskonały pomysł na prezent. Oferta jest ważna do 23 grudnia 2019 roku    

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.