Zakwaszenie żołądka jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dzięki Jerzemu Ziębie słyszy o tym coraz wiecej ludzi. Jednak niektórzy odczuwają dyskomfort po wypicu kwasu jabłkowego i pytają, czy mozna zakwasic żołądek w inny delikatniejszy sposób? 

  

Zakwaszamy żółądek

Kobieta trzymająca się za brzuch obiema rękami. Wskazuje, że boli ją brzuch. Zdjęcie bez twarzy - widzimy tylko tułów.Zakwaszamy żołądek po to, by lepiej przyswajał substancje odżywcze. Jest to bardzo ważne, ponieważ nawet jeśli jemy dobre rzeczy a nie wchłaniamy ich z uwagi na ubogi kwas żołądkowy, to nadal będziemy chorować. Zatem rozwiązaniem jest doprowadzenie do tego, by żołądek wytwarzał lepsze jakościowo kwasy. Jedną z metod, szeroko propagowaną przez Jerzego Ziębę, jest zakwaszanie żołądka poprzez wypicie 15-20 minut przed jedzeniem kwasu jabłkowego rozpuszczonego w wodzie. I jest to bardzo dobra metoda ale jak sie okazuje - nie dla każdego! Część osób po pewnym czasie kuracji zaczyna odczuwać pieczenie w żołądku, bóle żołądka, kłucia nadbrzusza a nawet pieczenia przełyku i gardła! Są to z reguły ludzie o wrażliwych śluzówkach, "żołądkowcy", będący po prostu wrażliwi na drażniące potrawy. Kwas jabłkowy podrażnia bowiem mechanicznie śluzówkę - stąd bóle. Faktem jest, że wyściółka żołądka powinna być odporna na taki kwas, ale u tych osób może doprowadzić do podrażnień. Warto przy tym dodać, że podobnie bedzie działać na te osoby witamina C w postaci kwasu L askorbinowego , również polecanego przez Jerzego Ziębę.

 


Co zatem robić?

Wytwarzanie kwasów żołądkowych można pobudzić na różne sposoby - wprowadzenie kwasu jabłkowego czy wypicie goryczki, to tylko niektóre z nich. Są jednak inne, delikatniejsze dla śluzówek a przy tym równie skuteczne. Oto przykład:


Wypicie przed jedzeniem ... wody zasadowej. I tu może pojawić sie zaskoczenie - jak to "zasadowej"? Tam dajemy kwas i wytwarzamy więcej kwasu a tutaj wprowadzamy ciecz o odczynie zasadowym i tez mamy otrzymać kwas? Tak! Dokładnie tak. Dzieje sie tak dlatego, ponieważ organizm dąży do homeostazy! Wszystkie mechanizmy zachodzące w organizmie są samoregulujące sie. Tak samo dzieje sie to w żołądku. Podukowane są w nim kwasy, wiec jeśli zalejemy go zasadą, to dla przywrócenia homeostazy (czyli równowagi), żołądek zacznie wytwarzać kwas! I to taki kwas, o jaki nam chodzi! Dobrej jakości! Wodę zasadową pijemy 30-40 minut przed jedzeniem po to by dać żołądkowi czas wyregulować środowisko. Jest to forma jakby "treningu żołądka", która stopniowo wyprowadza go z letargu produkowania słabych kwasów.

Jak sie tak zastanowimy, to całe nasze współczesne odżywianie ma odczyn kwasny - chleb, mleko, nabiał, słodycze, mięso, kawa, cola, alkohol - to są wszystko produkty zakwaszające! Wiec teoretycznie powinniśmy mieć bardzo kwaśny żołądek! A tu sie okazuje, ze tak nie jest. Okazuje się, że żołądki mamy niedokwaszone!


Dlatego powinniśmy go zakwaszać - albo kwasem jabłkowym czy ziołami zawierającymi goryczkę albo woda zasadową.  

 

Podsumowując

Sposób podawany przez Jerzego Ziębe jest jak najbardziej skuteczny, ale nie dla wszystkich, zwłaszcza nie dla osób z wrażliwymi śluzówkami żołądka. Dla nich lepszym bedzie picie wody zasadowej. Jeśli jednak nie wiesz, którą metodą wybrać lub jak ja dokładnie stosować to zapraszamy do naszego gabinetu - chętnie pomożemy. Sprawdzimy przy okazji w jakim stanie jest Twój żołądek, jak mocno trzeba go dokwaszać i czy przyswajasz substancje odżywcze.

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.