Normy cholesterolu są różne. Kiedyś było inaczej, teraz jest inaczej.


Poziom cholesterolu

Normy cholesterolu są ciągle obniżane. Kiedyś było to 200, teraz jest 190. Według specjalistów, wartością biologiczną dla człowieka jest jednak 250, a martwić należy się wówczas, gdy ten poziom przekroczy 330! Starzy lekarze zawsze liczyli 200 + wiek. Czyli jeśli ktoś miał 30 lat to poziom cholesterolu powinien mieć 230. Jeśli ktoś ma 60 lat to poziom cholesterolu powinien być 260.Cholesterol a miażdżyca

Badania opublikowane w czasopiśmie Lancet dotyczyły składu blaszki miażdżycowej, z którego wynikało, że nie ma w nim ani grama tłuszczów zwierzęcych. Są natomiast uszkodzone kwasy omega 6 (czyli roślinne) i wapń! Zatem smażenie na olejach oraz nadmiar produktów białkowych przyczynia się do miażdżycy. Czym jest więc cholesterol?

Według znanego lekarza, dr Ratha, cholesterol to opatrunek tłuszczowy na uszkodzone naczynia krwionośne. Uszczelnia on uszkodzone tętniczki i jest jakby spoiwem "gojącym". Dr Rath uważa, że naczynia krwionośne niszczą się z powodu niedoboru witamin. Niszczą je także różne bakterie i wirusy oraz związek zwany homocysteiną.


Badania alternatywne

Należy korzystać z badań laboratoryjnych, w których oprócz poziomu cholesterolu warto zrobić poziom homocysteiny. Dodatkowo warto wykonać takie badania jak Test Obciążeń oraz badanie żywej kropli krwi, które pokażą obciążenie organizmu bakteriami. W badaniu kropli krwi widać gołym okiem zmiany wskazujące na bakterie! W naszym gabinecie wykonujemy oba te badania. Prowadzimy także leczenie alternatywne zmian miażdżycowych oraz leczenie podwyższonego poziomu cholesterolu (powyżej 300).


Artykuł napisany na podstawie książek:
M. Rath "Nigdy więcej chorób serca"
M. Rath "Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca tylko my ludzie"