Wielowiekowa tradycja jest uznawana za alternatywną a stuletnie sposoby stały się oficjalne... Chciałoby się powiedzieć, że "takie rzeczy to tylko w Polsce", ale tak funkcjonuje cały świat. Ludzie od zawsze mieli swoje sposoby leczenia. Jedne były proste, inne bardzo rozwinięte, takie jak np medycyna chińska, ale wszystkie funkcjonowały przez wieki będąc przekazywane pokoleniowo. Towarzyszyły nam praktycznie przez całą naszą historię. Korzystano z ziół i roślin, czasami ze sposobu odżywiania, masaży czy - jak w medycynie chińskiej - akupunktury.

I nagle ten cały dorobek ludzkości, zostaje uznany za ...

alternatywny!!!

 

 Zioła i możdzierz jako symbol medycyny naturalnej

 

Medycyna oficjalna

Jakieś sto lat temu odkryto, że można wyizolować z roślin niektóre substancje mające wyjątkowo mocne właściwości oddziaływania na organizm a następnie stworzono chemiczne odpowiedniki tych związków. Zaczęto korzystać z wytworów chemicznych stworzonych w laboratorium. W oka mgnieniu zapominiano o całym dobrodziejstwie natury, która ratowała ludzi przez lata. Być może świadomość pacjenta, że zażywa się coś "nowoczesnego" dawała większą nadzieje na powrót do zdrowia lub też  świadomość samego lekarza, który korzystając z nowoczesnych metod, uważał się za bardzo profesjonalnego, mądrego i światłego. A może chodziło jeszcze o coś innego? :)

 

W każdym razie całą tą nowoczesną formą leczenia za pomocą związków chemicznych tak się zachwycono, że uznano ją za oficjalną i powszechnie obowiązującą, spychając tradycyjne metody na drugi plan i przypinając im łątkę przestarzałych i mało profesjonalnych. A faktem jest, że wcześniejsi lekarze (nie tylko ludowi terapeuci) szeroko i z sukcesem korzystali z wyciągów roślinach i ziołowych, a w aptekach sprzed czasu wynalezienia chemii, znajdowały się właśnie ziołowe specyfiki.

 

Nie chcemy tu w żaden sposób, odbierać wartości lekom farmaceutycznym, bo są one wielkim dziełem człowieka i faktycznie w wielu przypadkach tylko one mogą uratować życie, np. w przypadku urazów, potrzeby nagłej operacji, zawału serca czy udaru itd. Leki chemiczne świadczą o kolejnym poziomie rozwoju możliwości człowieka, ale nie można przy tym zapominać do wartościach ziół, roślin czy odżywiania, zwłaszcza, że - jak pokazuje życie - leki chemiczne nie są panaceum na wszystko. Powinniśmy z nich korzystać tylko wtedy, kiedy są faktycznie potrzebne.

 

 

Zmienić złe nawyki czy wziąć tabletkę?

Często spotykamy w naszym gabinecie osoby permanentnie używające leków przeciwbólowych na ból głowy, który - jak się okazuje- jest wywołany zaburzeniem pracy przewodu pokarmowego z uwagi na błędy dietetyczne! Ale zamiast zrezygnować z niezdrowego jedzenia lepiej potem wziąć tabletkę na głowę:) Faktem jest, że czasami pacjenci sami nie wiedzą, że coś im szkodzi, bo nie odczuwają problemów z brzuchem tylko sam ból głowy i po prostu ratują się chwytając za wszędzie rozreklamowaną tabletkę przeciwbólową. Nikt nas tego nie uczy i nie mówi, że głowa może boleć od niestrawności nawet kiedy nie ma dolegliwości żołądkowych! Dawniej to wiedziano, przez tysiące lat to wiedziano, ale od stu lat przestało mieć to jakikolwiek sens, bo taka wiedza nie jest nowoczesna i lepszym rozwianiem jest wziąć lek chemiczny a nie porostu zmienić jedzenie lub usprawnić działanie układu pokarmowego zwykłymi ziółkami (co często jest bardzo skuteczne i trwałe!). Cała ta mądrość dotycząca zdrowia człowieka, zbierana przez tysiące lat, stała się nieważna.

 

 

Medycyna komplementarna

Proponujemy medycynę alternatywną nazywać medycyną komplementarną, bowiem postrzega ona człowieka jako całość, a nie jak niepowiązane ze sobą części niczym części maszyny czy zegarka, które można po prostu wymieć by dział dalej. Poza tym trudno uznawać za alternatywne coś, co istniało tysiące lat. W naszym gabinecie zajmujemy się tylko i wyłącznie medycyną ... komplementarną :) Jeśli zatem szukasz właśnie takich sposobów to zapraszamy Cię na wizytę.

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.