Dawkowanie witaminy C w postaci kwasu l askorbinowego okazuje sie nieco skomplikowane, bowiem każdy potrzebuje innej dawki. Niektórzy mogą jej spożyć dużo inni jedynie trochę. Po przedawkowaniu czasami pojawiają sie bóle brzucha i wtedy zastanawiamy się, co robimy źle. Można dokładnie sprawdzić, ile brać kwasu l askorbinowego!

 

Kwas l askorbinowy witamina C

Witamina C występuje naturalnie w warzywach i owocach, ale jak sie okazuje jej ilość jest niewielka, bowiem większość tych produktów jest pełna chemii i dojrzewa w gazie a nie na słońcu! Dlatego konieczne staje sie uzupełnianie jej za pomocą dodatkowych suplementów. W przypadku witaminy C najlepszym i stosunkowo przyjaznym cenowo wyborem jest kwas l askorbinowy. Kwas l askorbinowy to proszek chemiczny którego struktura jest identyczna z naturalną witaminą C, dlatego można go bezpiecznie stosować i dzięki czemu daje dobre efekty w odróżnieniu od kwasu chemicznego askorbinowego (bez magicznej literki "L", która oznacza ni innego jak "lewoskrętny". Zwykły kwas askorbinowy jest prawoskrętny, co nie jest naturalne i przez to może na przykład wywołać problemy z nerkami!.

 

 

Przekrojone cytrusy, pomarańcza, cytryna. Są też liście. Ładne zdjęcie samych owoców na białym tle.

 


Jak stosować kwas l askorbinowy

Podstawową dawka jest podanie 1/4 łyżeczki kwasy l askorbinowego rozpuszczonego w około pół szklanki wody. Ilości takich dawek zależy od aktualnego zapotrzebowania organizmu - jedni muszą przyjąć dwie dawki a inni nawet dziesięć, bo w przeciwnym przypadku nie bedzie to działało. Aby precyzyjnie ustalić, ile powinniśmy zażyć takich dawek, używamy programu biorezonansowego MED-TEST, służącego właśnie do określania dawek preparatów! Test wykonuje sie przy użyciu specjalnego urządzenia elektronicznym, tzw. biorezonansie, które określa poziom zapotrzebowania na witaminę C. Można określić wielkość dawki dziennej i ilość poszczególnych dawek w ciągu dnia. Na przykład przy candidzie zalecana jest dawka 15-200 gram/dobę w 6-25 dawkach - więc ile ktoś ma tego brać? Dzięki biorezonansowi wszystko po chwili wiemy. I można za jego pomocą monitorować poziom kuracji wykonując regularnie pomiary, bo jak wspominaliśmy, zapotrzebowanie witaminy C jest zmienne a tylko precyzyjne dawki przyczynią sie do sukcesu terapii.

  

Biorezonans MORA. Zdjęcie na białym tle.

 

 

Baner reklamowy pakietu badań

Przedłużamy promocje! Promocja ważna do końca 2019 roku. Pakiet testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Reklama świąteczne promocje

Świąteczne Vouchery! Doskonały pomysł na prezent. Oferta jest ważna do 23 grudnia 2019 roku    

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.