Dawkowanie witaminy C w postaci kwasu l askorbinowego okazuje sie nieco skomplikowane, bowiem każdy potrzebuje innej dawki. Niektórzy mogą jej spożyć dużo inni jedynie trochę. Po przedawkowaniu czasami pojawiają sie bóle brzucha i wtedy zastanawiamy się, co robimy źle. Można dokładnie sprawdzić, ile brać kwasu l askorbinowego!

 

Kwas l askorbinowy witamina C

Kobietsa z cytrynąWitamina C występuje naturalnie w warzywach i owocach, ale jak sie okazuje jej ilość jest niewielka, bowiem większość tych produktów jest pełna chemii i dojrzewa w gazie a nie na słońcu! Dlatego konieczne staje sie uzupełnianie jej za pomocą dodatkowych suplementów. W przypadku witaminy C najlepszym i stosunkowo przyjaznym cenowo wyborem jest kwas l askorbinowy. Kwas l askorbinowy to proszek chemiczny którego struktura jest identyczna z naturalną witaminą C, dlatego można go bezpiecznie stosować i dzięki czemu daje dobre efekty w odróżnieniu od kwasu chemicznego askorbinowego (bez magicznej literki "L", która oznacza ni innego jak "lewoskrętny". Zwykły kwas askorbinowy jest prawoskrętny, co nie jest naturalne i przez to może na przykład wywołać problemy z nerkami!.

 

 

 


Jak stosować kwas l askorbinowy

Podstawową dawka jest podanie 1/4 łyżeczki kwasy l askorbinowego rozpuszczonego w około pół szklanki wody. Ilości takich dawek zależy od aktualnego zapotrzebowania organizmu - jedni muszą przyjąć dwie dawki a inni nawet dziesięć, bo w przeciwnym przypadku nie bedzie to działało. Aby precyzyjnie ustalić, ile powinniśmy zażyć takich dawek, używamy programu biorezonansowego MED-TEST, służącego właśnie do określania dawek preparatów! Test wykonuje sie przy użyciu specjalnego urządzenia elektronicznym, tzw. biorezonansie, które określa poziom zapotrzebowania na witaminę C. Można określić wielkość dawki dziennej i ilość poszczególnych dawek w ciągu dnia. Na przykład przy candidzie zalecana jest dawka 15-200 gram/dobę w 6-25 dawkach - więc ile ktoś ma tego brać? Dzięki biorezonansowi wszystko po chwili wiemy. I można za jego pomocą monitorować poziom kuracji wykonując regularnie pomiary, bo jak wspominaliśmy, zapotrzebowanie witaminy C jest zmienne a tylko precyzyjne dawki przyczynią sie do sukcesu terapii.

  

Biorezonans MORA

 

 

Promocja ważna do 31 sierpnia  2018 r. 

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać. Bardzo cenna wiedza. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.