baner biomora 2020 kompr

Zawsze powtarza sie nam, że to, co zjemy, wpływa na nasze zdrowie. Jednak zapomina się o innej, jakże istotnej kwestii - wchłanianiu substancji odżywczych! Można bowiem jeść same najlepsze rzeczy lecz ich nie przyswajać! I nic dobrego Ci to nie da, a raczej spowoduje problemy.

  

Przyswajanie pokarmu

Krótko przypomnijmy, jak w ogólne przebiega proces przyswajania pokarmu. Otóż zjedzony pokarm musi zostać najpierw zostać odpowiednio rozłożony, aby zostać wchłonięty i wykorzystany przez organizm. Rozdrabnianie pokarmu możliwe jest głownie dzięki licznym enzymom oraz sokowi żołądkowemu. Jeśli ten proces jest zaburzony, pojawiają sie problemy.


Anatomia układu pokarmowego, zdjęcie jakby anatomiczne, widać prześwietlonego człowieka i podkreślone na czerwono jelita, co ma wskywać na to, że celem zdjecia jest pokazanie jelit. Najczęściej mamy do czynienia z niedokwaśnością żołądka. W żołądku bowiem wytwarzany jest sok trawienny, który musi być bardzo kwaśny, by strawić jedzenie. A coraz częściej ludzie maja za słabo dokwaszony żołądek to jedzenie nie zostanie rozłożone! Powoduje to lawinę różnych dolegliwości zdrowotnych, od dolegliwości z sercem po alergie. Przykładowo alergia powstanie wówczas, gdy nierozdrobnione jedzenie przechodzi do dalszego odcinaka układu pokarmowego i tam białka z pokarmów przedostaną sie do krwioobiegu. Jako że są one zbyt duże niż być powinny to system odpornościowy traktuje je jako intruza i wyśle przeciwko nim przeciwciała. Tak rodzi sie reakcja alergiczna na dany produkt, przez co przy ponownym zjedzeniu tego pokarmu zaczynamy reagować na niego alergicznie. Ale to nie jedyny problem zdrowotny, jaki wynika ze złego wchłaniania. Jest ich bardzo dużo, ponieważ braki minerałów i witamin wpływają praktycznie na każdy proces życiowy naszego organizmu.

 

Najważniejsze dolegliwości

Wśród wielu dolegliwości wynikających z zaburzenia wchłaniania warto wymienić następujące:

  • alergie pokarmowe i wziewne
  • zaburzenia pracy serca
  • anemia
  • przewlekłe zmęczenie i brak energii
  • częste przeziębienia
  • problemy z tarczycą
  • predyspozycja do zakażeń pasożytami
  • astma

 

 

Pasożyty i grzyby

Zakażenie pasożytami i grzybami jest tematem bardzo powszechnym, jednak jak sie okazuje, może wynikać z problemów ze źle funkcjonującym żołdakiem. Dziwnie to brzmi ale jest to oczywiste, ponieważ to właśnie kwas żołądkowy jest naturalną obroną przez wszelkimi pasożytami i bakteriami. Powinien je spalać by nie dostały sie dalej. Jednak jeśli sok żołądkowy jest mało kwaśny to nie zniszczy pasożytów! Przedostają sie one do jelit i rozwijają sie w naszym organizmie, gdzie często są dożywiane lubianymi przez nas słodyczami. I zaczynami mieć całą listę problemów zdrowotnych związanych z pasożytami!

 


Sok żołądkowy zbyt słaby

Czemu zatem sok żołądkowy jest mało kwaśny? Przyczyn należy szukać w błędnej diecie, bogatej w słodycze, nabiał, przetworzoną mąkę, alkohol. Do tego równie ważnym czynnikiem jest napięty układ nerwowy i przewlekły stres. Rozstraja to funkcjonowanie naszego żołądka. Żołądek zaczyna zbyt szybko pracować produkując sok słabej jakości. To jak samo jak pracownikiem, który pracuje bez przerwy, co skutkuje tym, że wartość jego pracy jest słaba, ponieważ jest on wyczerpany. Wycieńczony żołądek nie jest w stanie wyprodukować mocnego kwasu. Zatem jeśli chcemy wyleczyć żołądek to przede wszystkim musimy zadbać o nasze odżywianie i nerwy.
Warto dodać, że zgaga, jaką odczuwa duża cześć społeczeństwa, bardzo często jest wynikiem niedokwaszenia żołądka. Powszechnie uważa sie, że zgaga wynika z nadmiaru kwasu żołądkowego, co okazuje sie jednak nieco złudne - faktycznie kwasu jest za dużo, ale jest on jakby niskiej jakości, bo jest zbyt mało kwaśny.

 

Tęczówka oka zdjęcie z badania. Na zdjeciu jest zaznaczenie wskazujące na zmiany na tęczówce.

 

 

Jak sprawdzić funkcjownianie żołądka

Istnieje kilka metod, od laboratoryjnej ph-metrii po domowy test z sodą wypijaną rano na czczo, jednak w naszym gabinecie polecamy metodę stosowaną w medycynie naturalnej od 200 lat, jaka jest irydodiagnostyka, czyli diagnostyka z tęczówki oka. Na niej bowiem prezentuje się stan funkcjonalny narządów. Poniżej przykładowe zdjęcie tęczówki z wyraźnie rozjaśnionym polem żołądka, świadczącym o jego nadaktywności. A wiadomo, że jeśli taka nadaktywność utrzymuje sie dłużej to doprowadzi to do niedokwaśności żołądka. Często taka osobo cierpi także na wrzody, stany zapalane błony śluzowej żołądka czy nadżerki przełyku - jednak jeśli ktoś pije duże ilości wody to raczej nie będzie miał takich problemów ponieważ jak się okazuje, czysta woda wypita miedzy posiłkami, wpływa kojąco na regenerację błon śluzowych! Potwierdzono, że chorzy ze zgagą i refluksem, pijący wodę, nie mieli żadnych uszkodzeń śluzówki, czego nie można było powiedzieć o osobach stroniących od wody i pijących tylko kawę i herbatę (albo gorzej - piwo i wódkę:) . Warto jeszcze dodać, że aby ta woda miała wartości zdrowotne to należy do niej dodać szczyptę soli himalajskiej, dostępnej w praktycznie każdym sklepie ze zdrową żywnością. Tą wodę nie można pić podczas jedzenia, ponieważ wówczas rozrzedzimy soki trawienne potrzebne do strawienia pokarmu. Pijemy ją między posiłkami.

 

Test domowy z sodą

Jeszcze jedna rzecz zasługuje na słowa wyjaśnienia, a mianowicie domowy test z sodą:) Wiele osób się o to pyta, więc sprawa wygląda bardzo prosto: na czczo należy wypić 3/4 szklanki wody z dodatkiem pół łyżeczki zwykłej sody oczyszczonej i obserwować, czy po wypiciu tego odbije nam się. Musi się odbić. Musi, jeśli oczywiście w żołądku są kwasy, bowiem z nimi zajdzie reakcja chemiczna, która wywoła to, że nam sie odbije. Ten proces powinien zająć od 15 do 40 sekund. Jeśli to nie nastąpi to oznaczać będzie, że mamy za mało kwasu w żołądku! Jak wiadomo, nie jest to precyzyjna metoda, ale warto sprawdzić to sobie jak najszybciej, jeśli podejrzewamy niedokwaśność żołądka i problemy z wchłanianiem. Po tym można udać sie na diagnostykę z tęczówki oka.

 

Terapia niedokwaśności żołądka

W medycynie ludowej stosuje się wszelkiego rodzaju zioła pobudzające pracę żołądka. Nawet w problemach ze zgagą podaje sie mieszanki zawierające zarówno zioła gojące takie jak prawoślaz jak i zioła poprawiające trawienie typu mięta czy piołun. Jednak zauważamy coraz częściej, że zioła nie zawsze dają dobre efekty z uwagi na to, że ludzie dostają po nich alergii lub dolegliwości wyraźnie się nasilają. Lepiej wygląda sprawa z wypijaniem kwasu jabłkowego rozrobionego w wodzie przed jedzeniem, choć też mieliśmy informacje, że podrażniło to żołądek za bardzo. Najbardziej bezpiecznymi metodami regulującymi pracę żołądka są obecnie nowoczesne terapie za pomocą tzw. bioprądów, czyli terapie na biorezonansie. Inną bardzo dobrą metodą jest terapia prądami selektywnymi, która wpływa na układ nerwowy, tonizując jego napięcie i doprowadzać do uspokojenia pracy żołądka i poprawy jego funkcji wydzielniczej. Nie ma tu bezpośredniej ingerencji na śluzówkę żołądka niczym drażniącym jak to jest w przypadku ziół czy kwasu jabłkowego. Regulacja odbywa sie na poziomie układu nerwowego, przez co staje sie znacznie głębsza. Obecnie prowadzimy w naszym gabniecie terapie biorezonansową za pomocą aparatów MORA. Już niedługo będzie dostępna także terapia prądami selektywnymi.

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.