Dysbioza jelit jest zaburzeniem flory bakteryjnej jelit, w której pojawiają nadmierne ilości patogennych bakterii oraz grzybów. Do dysbiozy może dość na skutek różnych przyczyn, ale bardzo duże znaczenie mają tu dodatki spożywcze, jakie są dodawane do żywności.

  

Zdrowotne skutki dodawania chemii

Dodatki spożywcze czyli związki chemiczne dodawane do żywności, należą do tak zwanych pseudoalergenów czyli związków, które prowadzą do degrenulacji błon komórkowych w jelitach bez udziału immunoglobulin, czyli powszechnie znanego Ig E (lub inne Ig). Wywołują reakcje zapalne skutkujące zniszczeniem flory bakteryjnej jelito oraz nieszczelnością jelit. Wówczas duże molekuły każdego pokarmu przedostają się do krwioobiegu, w skutek czego zwiększa się nietolerancja organizmu na ten pokarm i rozwija się proces alergizacji.

 

Przetwory z mleka na te pięknej zieleni. Na pierwszym planie widzimy ułożone pięknie obok siebie produkty mleczne - jest masło, sery, szklany dzbanek z mlekiem. Gdzieniegdzie leżą do ozdoby owoce jagód. Bardzo ładne zdjęcie, piękne ciepłe kolory zieleni.

 

Zatem nieszczelność jelit może doprowadzić do alergii każdego pokarmu jaki jemy. Często zauważamy taką sytuację, jak pacjenci mówią, że zmieniają odżywianie do zdrowe a mimo to nadal dokucza im alergia. Teraz, wiedząc, że winą mogą być nieszczelne jelita, wywołane przez nadmiar dodatków spożywczych, może skutecznie z tym walczyć.

 


Dysbioza leczenie

Pierwszym krokiem w kierunku unormowania stanu jelit jest określenie stopnia obciążenia dodatkami spożywczymi oraz określenie stanu jelit. W tym celu polecamy test biorezonansem MORA, który wykaże oddziaływanie dodatków spożywczych, oraz badanie z tęczówki oka, gdzie "gołym okiem" widać kondycję narządów wewnętrznych. Warto także wykonać mikroskopową obserwację kropli krwi, gdzie można zobaczyć zmiany wskazujące na nieszczerości jelit oraz bakterie jelitowe, które czasami w przerażających ilość żerują w naszej krwi.

 

Na podstawie tych badań można podjąć odpowiednie kroki terapeutyczne takie jak oczyszczanie organizmu z dodatków spożywczych, odczulanie alergenów oraz uszczelnienie jelit i przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.