Dysbioza jelit jest zaburzeniem flory bakteryjnej jelit, w której pojawiają nadmierne ilości patogennych bakterii oraz grzybów. Do dysbiozy może dość na skutek różnych przyczyn, ale bardzo duże znaczenie mają tu dodatki spożywcze, jakie są dodawane do żywności.


Zdrowotne skutki dodawania chemii

Dodatki spożywcze czyli związki chemiczne dodawane do żywności, należą do tak zwanych pseudoalergenów czyli związków, które prowadzą do degrenulacji błon komórkowych w jelitach bez udziału immunoglobulin, czyli powszechnie znanego Ig E (lub innego Ig). Wywołują reakcje zapalne skutkujące zniszczeniem flory bakteryjnej jelit oraz nieszczelnością jelit. Wówczas duże molekuły każdego pokarmu przedostają się do krwioobiegu, w skutek czego zwiększa się nietolerancja organizmu na ten pokarm i rozwija się proces alergizacji.


Zatem nieszczelność jelit może doprowadzić do alergii każdego pokarmu, jaki jemy. Często w gabinecie zauważamy taką sytuację, jak pacjenci mówią, że zmieniają odżywianie na zdrowe a mimo to nadal dokucza im alergia. Wiedząc, że winą mogą być nieszczelne jelita, wywołane przez nadmiar dodatków spożywczych, możemy skutecznie z tym walczyć.

 

Dysbioza leczenie

Pierwszym krokiem w leczeniu jelit jest ocena stopnia obciążenia dodatkami spożywczymi oraz określenie stanu jelit. W tym celu polecamy test biorezonansem MORA, który wykaże oddziaływanie dodatków spożywczych, oraz badanie z tęczówki oka, gdzie widać kondycję narządów wewnętrznych. Warto także wykonać mikroskopową obserwację kropli krwi, gdzie można zobaczyć zmiany wskazujące na nieszczerości jelit oraz bakterie jelitowe, które żerują w krwi.

Na podstawie tych badań można podjąć odpowiednie kroki terapeutyczne, takie jak oczyszczanie organizmu z dodatków spożywczych, odczulanie alergenów oraz uszczelnienie jelit i przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej.

 

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087