Dysbioza jelit jest zaburzeniem flory bakteryjnej jelit, w której pojawiają nadmierne ilości patogennych bakterii oraz grzybów. Do dysbiozy może dość na skutek różnych przyczyn, ale bardzo duże znaczenie mają tu dodatki spożywcze, jakie są dodawane do żywności.

  

Zdrowotne skutki dodawania chemii

Dodatki spożywcze czyli związki chemiczne dodawane do żywności, należą do tak zwanych pseudoalergenów czyli związków, które prowadzą do degrenulacji błon komórkowych w jelitach bez udziału immunoglobulin, czyli powszechnie znanego Ig E (lub inne Ig). Wywołują reakcje zapalne skutkujące zniszczeniem flory bakteryjnej jelito oraz nieszczelnością jelit. Wówczas duże molekuły każdego pokarmu przedostają się do krwioobiegu, w skutek czego zwiększa się nietolerancja organizmu na ten pokarm i rozwija się proces alergizacji.

 

Mleko pełne  dodatków do żywnosci

 

Zatem nieszczelność jelit może doprowadzić do alergii każdego pokarmu jaki jemy. Często zauważamy taką sytuację, jak pacjenci mówią, że zmieniają odżywianie do zdrowe a mimo to nadal dokucza im alergia. Teraz, wiedząc, że winą mogą być nieszczelne jelita, wywołane przez nadmiar dodatków spożywczych, może skutecznie z tym walczyć.

 


Dysbioza leczenie

Pierwszym krokiem w kierunku unormowania stanu jelit jest określenie stopnia obciążenia dodatkami spożywczymi oraz określenie stanu jelit. W tym celu polecamy test biorezonansem MORA, który wykaże oddziaływanie dodatków spożywczych, oraz badanie z tęczówki oka, gdzie "gołym okiem" widać kondycję narządów wewnętrznych. Warto także wykonać mikroskopowe badanie żywej kropli krwi, gdzie można zobaczyć molekuły białkowe, jakie mogły przedostać się przez nieszczerości jelit, oraz bakterie jelitowe, które czasami w przerażających ilość żerują w naszej krwi.

 

Na podstawie tych badań można podjąć odpowiednie kroki terapeutyczne takie jak oczyszczanie organizmu z dodatków spożywczych, odczulanie alergenów oraz uszczelnienie jelit i przywrócenie prawidłowej flory bakteryjnej.

 

 

Promocja ważna do 31 października 2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać. Bardzo cenna wiedza. Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.