baner biomora 2020 kompr

Choroba Hashimoto i niedoczynność tarczycy są uznawane za trudne do wyleczenia dolegliwości, które wymuszają podawanie leków zawierających hormony przez długi czas, a czasami nawet do końca życia. Coraz głośniej jest jednak o jodzie, pierwiastku, który rzekomo uwalania chorych od problemów z tarczycą. Jak go brać, jakie są efekty takiej kuracji?

 

Do czego tarczycy potrzebny jest jod?

Zdjęcie kobiety, głowa i popiersie. Wszystko w barwie niebieskiej. Kobieta trzyma się za szyję sugerując, że tam jest problem. Dodatkowo w miejscu szyi jest zaznaczone czerwone koło. Na tle całości niebieskiego obrazu przykuwa uwagę. Każdy narząd do swojej pracy potrzebuje pewnych minerałów, by móc prawidłowo funkcjonować. Tarczyca potrzebuje magnezu, potasu, sodu, cynku, selenu i jodu! Z tymi dwoma ostatnimi bywa najgorzej ponieważ nie ma współcześnie źródeł, z których możemy je dostarczyć organizmowi. Jod co prawda jest zawarty w soli - sól jodowana - jednak jego ilość jest tak znikoma, że wręcz niezauważalna. Jod, jak sie okazuje, pełni bardzo ważne zadanie - stymuluje wydzielanie hormonów tarczycowych! Jeśli go nie ma, tarczyca zaczyna źle pracować! Drugi pierwiastek, jakim jest selen, inicjuje przemianę tych hormonów!

 

Także jeśli jesteśmy pozbawieni jodu i selenu - będziemy chorować na tarczyce! Tarczyca wymaga jodu! I bez niego nie bedzie prawidłowo funkcjonować!!! Jeśli do auta wlejemy złej benzyny to też nie pojedzie! Dlatego koniecznym staje sie dostarczanie organizmowi jodu i tarczycy!

  

W jaki sposób podawać jod

Nie ma na ten temat konkretnych informacji, bowiem zależy od zapotrzebowania danej osoby. Jedna potrzebuje więcej, druga mniej. Dlatego bez wizyty u kogoś, kto sie na w tym doświadczenie i wie jak to sprawdzić, raczej sie nie obejdzie, bowiem można sobie zaszkodzić. W naszym gabinecie pracujemy z urządzeniami do badania Volla, które precyzyjnie określają zapotrzebowanie organizmu na jod w skali trzy stopniowej - małej, średniej i dużej. I w zależności od tego podaje sie małą, średnio lub duża dawkę jodu! Pamiętać należy także o selenie, bowiem jod stymuluje tarczycę do wytwarzania hormonów, ale musi być do tego selen by te hormony przetworzyć do formy aktywnej!!! Podając jod bez selenu możemy zrobić sobie krzywdę. Do tego badania Volla określi zapotrzebowanie na cynk, który także jest ważny dla tarczycy.

Dodatkowe metody leczenia niedoczynności tarczycy

Szukając alternatywnych metod lecenia tarczycy słyszy sie o tak zwanej terapii Żenni, czyli formie elektroterapii. Polega ona na drażnieniu miejsc tarczycy prądem, co powoduje większą aktywność komórek tarczycy i większe wchłanianie substancji odżywczych. I tu wracamy do tego, że te substancje i tak trzeba dostarczyć! A terapie po prostu znacznie przyspiesza leczenie. W naszym gabniecie stosowaliśmy takie terapie, jednak leprze efekty przyniosły zabiegi biorezonansowe metodą MORA, które nie wykorzystują prądu a delikatne impulsy elektromagnetyczne z określoną częstotliwością, które stymulują komórki tarczycy do pracy i pomagają lepiej przyswajać jod i selen. Są one wg nas bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Mamy terapie zarówno na niedoczynność tarczycy jak i nadczynność, choć więcej mamy pacjentów z niedoczynnością i tu widzimy faktycznie wyraźne efekty.

 

Łączymy zatem suplementacje jodu i selenu w indywidualnie dobranej dawce oraz nowoczesne terapie biorezonansowe i okazuje sie, że przynoszą one niesamowite efekty! Oto mail od naszej pacjentki z niedoczynnością tarczycy, która pierwszy raz przyjechała do nas 2 lata temu, przeszła serie 10 zabiegów, a rok temu i teraz przyjechała na 2-3 zabiegi podtrzymujące i kontrolę dawki podawanego jodu.


Gorąco polecam leczenie biorezonansem i stosowanie płynu Lugola. Chorowałam na niedoczynność tarczycy i chorobę Hashimoto przez 15 lat. Do gabinetu pana Łukasza trafiłam dlatego, ponieważ leczenie hormonalne nie przynosiło dobrych efektów a do tego czułam sie po nim fatalnie. Dopiero tutaj, po zabiegach poczułam sie tak wspaniale, że dawno sie tak nie czułam. Bardzo dziękuje i pozdrawiam serdecznie. Wioletta Mikulska, Zielona Góra

 

Niedoczynność tarczycy - nasze doświadczenia

Terapie biorezonansowe i suplementacje jodem przy niedoczynności tarczycy stosujemy od 2010 roku. Z dumą możemy sie pochwalić, że wyleczalność wystąpuje u około 90% chorych, jacy sie do nas zgłosili!!! To niesamowity wynik, który daje nadzieje. 

 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.