Kolagen to nie tylko piękna skóra i brak zmarszczek, ale także zdrowe, sprawne stawy! Głośno się mówi o potrzebie uzupełniania kolagenu u osób cierpiących na bóle stawowe i narządu ruchu. Jak sprawdzić zapotrzebowanie na kolagen i w jakich ilościach należy go przyjmować?

 

Co to jest kolagen?

Kolagen to naturalne białko, stanowiące jeden z najważniejszych budulców naszego ciała. Pełni bardzo istotną rolę w zachowaniu prawidłowego funkcjonowania stawów i tkanki łącznej. Ma bardzo duże znaczenie dla samych kości, zębów, włosów i oczywiście skóry. Kolagen zapewnia elastyczność narządów i tkanek. Warto wiedzieć, że do 25-ego roku życia poziom kolagenu u przeciętnego człowieka jest na stałym poziomie. Potem zapotrzebowanie na niego rośnie i jeśli nie leziemy go dostarczać to zaczną się problemy wynikające z jego braku. Najważniejsze z nich to bóle stawów, bóle kolan, żylaki, nieszczelne jelita, słabe kości.

 

Jak sprawdzić zapotrzebowanie na kolagen?

W przypadku zapotrzebowania na kolagen możemy mówić o dwóch sytuacjach: brakach związanych z wiekiem oraz predyspozycjach genetycznych do słabej tkanki łącznej.

Braki kolagenu związane z wiekiem badamy za pomocą biorezonansu. Za pomocą odpowiednio dobranych częstotliwości możemy sprawdzić stan tkanki kolagenowej i ilość kolagenu potrzebnego do przywrócenia równowagi.

Badając tysiące ludzi obserwujemy, że coraz częściej zdarzają sie przypadki młodych osób, którzy mają bardzo duży deficyt kolagenu. Prawdopodobnie związane jest to z tym, że nie dostarczają go w odżywianiu. Kolagen znajduje sie w takich produktach jak galaretki mięsne czy skórka golonki :) Dziś raczej mało kto jada takie rzeczy. Młodzi zajadają sie raczej pizzami, chipsami i słodyczami, które są całkowicie pozbawione kolagenu, a dodatkowo zwiększają zakwaszenie organizmu, czym przyspieszają degeneracje tkanki stawowej.

Skłonności genetyczne do osłabienia tkanki kolagenowej sprawdzamy w badaniu irydologicznym, czyli badaniu z tęczówki oka. Tam wyraźnie widać stan tkanki kolagenowej, bowiem sama tęczówka jest niej zbudowana. Włókna kolagenowe powinny leżeć blisko siebie i tworzyć zwartą strukturę. Jeśli jednak są rzadkie to wiemy, że dana osoba ma skłonności do słabej tkanki łącznej. Powinna zacząć dostarczać kolagenu więcej ni inni, aby uzupełnić braki.   

Poniżej prezentujemy dwa zdjęcia tęczówek z naszego gabinetu. Na pierwszym widać oko z prawidłową budową włókien kolagenowych, co świadczy to prawidłowej tkance łącznej. Na drugim włókna są wyraźnie rozrzedzone co mówi o niedoborach kolagenu.

 

Zdjęcie 1. Mocna tkanka kolagenowa (gęste włókna tęczówki) 

Tęczówka oka koloru brązowego z małą czarną źrenicą.                          

 

Zdjęcie 2. Słaba tkanka kolagenowa (rzadkie włókna tęczówki)

Tęczówka oka koloru niebieskiego z dużą źrenicą.

 

 

Przypadek z gabinetu dziewczynki ze słabą tkanką kolagenową

Mała dziewczynka w wieku 7 lat cierpiała na silne bóle nóg. Podejrzewano u niej poważną chorobę układową na tle autoagresji. Rodzice trafili do nas, by leczyć to za pomocą naturalnych metod. Po diagnostyce okazało sie, że dziecko ma genetyczne skłonności do słabej tkanki łącznej i potrzebuje dużej ilość kolagenu, by normalnie funkcjonować. Zaproponowaliśmy zwykłą suplementację kolagenem i wprowadzenie do diety jak najwięcej produktów mających kolagen. Po trzech miesiącach zadzwoniła do nas mama dziewczynki, że na wizytę kontrolna chce przyjść z całą rodziną i sie przebadać, bo jej córce praktycznie wszystko puściło! Dziecko przestało mieć bóle nóg i zaczęło normalnie funkcjonować! Cud? Niekoniecznie - dziecko zwyczajnie potrzebowało budulca tkanki stawowej. Niby prosta sprawa ale jak widać, okazuje się problematyczna w diagnostyce.

 

 

 

 

Umów się na wizytę

Informacja i rejestracja: 531084087

Adres: BioMora. Gabinet Biorezonansu i Medycyny Naturalnej, Zielona Góra, ul. Boh. Westerplatte 9 gab. 310

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Gabinet BioMora, Paula Jodczyk, Łukasz Dobrzyński, ul. Bohaterów Westerplatte 9 gabinet 310, Zielona Góra, tel. 531 084 087