baner biomora 2020 kompr

Kolagen to nie tylko piękna skóra i brak zmarszczek, ale także zdrowe, sprawne stawy! Głośno mówi sie ostatnio o potrzebie uzupełniania kolagenu u osób cierpiących na bóle stawowe i narządu ruchu. Jak sprawdzić zapotrzebowanie na kolagen i ile mamy go przyjmować?

 

Co to jest kolagen

Sportowcy, para, mężczyzna i kobieta, biegają przy zachodzie słońca. Widać tylko czarne sylwetki. Kolagen to naturalne białko, stanowiące jeden z najważniejszych budulców naszego ciała. Pełni bardzo istotną rolę w zachowaniu prawidłowego funkcjonowania stawów i tkanki łącznej. Ma bardzo duże znaczenie dla samych kości, zębów włosów i oczywiście skóry. Kolagen zapewnia elastyczność narządów i tkanek. Warto wiedzieć, że 25 roku życia poziom kolagenu u przeciętnego człowieka jest na stałym poziomie. Potem zapotrzebowanie na niego rośnie i jeśli go nie dostarczamy, zaczynamy odczuwać skutki jego braku. Najważniejsze z nich to bóle stawów, bóle kolan, żylaki, nieszczelne jelita, słabe kości.

 

 

Jak sprawdzić zapotrzebowanie na kolagen

W przypadku zapotrzebowania na kolagen możemy mówić o dwóch sytuacjach:

  • braki związane z wiekiem
  • predyspozycje genetyczne do słanej tkanki łącznej

 


W pierwszym przypadku badamy za pomocą urządzenia biorezonansowego, gdzie za pomocą odpowiednio dobranych częstotliwości możemy sprawdzić stan tkanki kolagenowej i ilość kolagenu potrzebnego do przywrócenia równowagi. Co ciekawe, coraz częściej zdarzają sie przypadki młodych ludzi, którzy mają bardzo duzy deficyt kolagenu. Prawdopodobnie związane jest to z tym, że nie dostarczają go w odżywianiu. A znajduje sie on w takich rzeczach jak galaretki mięsne czy skórka golonki :) Dziś raczej mało kto je takie rzeczy. Młodzi zajadają sie raczej pizzami, chipsami i słodyczami, które są całkowicie pozbawione kolagenu, a dodatkowo zwiększają zakwaszenie organizmu czym przyspieszają degeneracje tkanki stawowej.

 

Drugi przypadek dotyczy osób, które genetycznie odziedziczyły słabą tkankę kolagenową i mają z tego powodu większe zapotrzebowanie na nią niż inni. Jeśli nie dostarczą odpowiedniej ilości kolagenu, zaczną poważnie chorować. Jak to sprawdzić? Bardzo prosto - poprzez ocenę irydologiczną, czyli badanie z tęczówki oka. Tam wyraźnie widać stan tkanki kolagenowej, bowiem sama tęczówka jest zbudowana z kolagenu i jeśli wygląda ona jak pióra to wiemy, że dana osoba ma genetyczne skłonności do zaburzeń tkanki łącznej.

 

Oto dwa zdjęcia tęczówek, na pierwszej prawidłowa tkanka łączka a na drugiej wyraźne jej rozrzedzenia.

 

Tęczówka oka koloru brązowego z małą czarną źrenicą. Tęczówka oka koloru niebieskiego z dużą źrenicą.

Mocna tkanka kolagenowa (gęste włókna tęczówki)                            Słaba tkanka kolagenowa (rzadkie włókna tęczówki)

 

 

Przypadek z gabinetu

Mała dziewczynka w wieku 7 lat cierpiała na silne bóle nóg. Lekarze podejrzewali poważną chorobę układową na tle autoagresji i przepisali dziecku silne leki chemiczne. Mądrzy rodzice szukali innych możliwości i tak trafili do nas, by za pomocą naturalnych metod leczyć ta ciężka chorobę. Jednak po diagnostyce okazało sie, że dziecko ma genetyczne skłonności do słabej tkanki łącznej i potrzebuje duże ilość kolagenu by normalnie funkcjonować. Zaproponowaliśmy zwykłą suplementację kolagenem i wprowadzenie do diety jak najwięcej produktów mających kolagen, choć jak wiadomo, dzieci niechętnie jedzą takie rzeczy (galaretki wieprzowe, skórki golonek czy gęsty krupnik). Niemniej jednak rodzina zastosowała się do zaleceń. Po trzech tygodniach zadzwoniła do nas mama dziewczynki, że chce przyjść z całą rodziną sie przebadać, bo jej córce praktycznie wszystko puściło! Dziecko przestało mieć bóle nóg i zaczęło normalnie funkcjonować! Cud? Niekoniecznie - dziecko zwyczajnie potrzebowało budulca tkanki stawowej. Prosta sprawa. Ale jak widać, zapomina sie o tym a jaak sie okzuje, kolagen jest niezwykle ważny.

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.