We współczesnej medycynie naturalnej do oceny stanu zdrowia oraz określenia przyczyn choroby służą najlepiej trzy metody diagnostyczne. Są to: badanie biorezonansowe MORA, mikroskopowa obserwacja krwi oraz badanie irydologiczne.

 

Badanie Biorezonansem MORA

Badanie MORA polega na pomiarach częstotliwości różnych obciążeń takich jak np. toksyny, alergeny, pasożyty i grzyby. Wywodzi się z Niemczech z lat 50 tych XX wieku i stało się obecnie jedną z najbardziej pomocnych metod oceny stanu zdrowia i określania tego, co obciąża organizm. Wiarygodność testu zależy od jakości urządzenia na jakim wykonywane są pomiary. W naszym gabinecie pracujemy na sprzęcie firmy Med-Tronik, firmy, która jako pierwsza stworzyła Biorezonans. Urządzenia tej firmy posiadają certyfikaty europejskie w tym certyfikat dla urządzeń medycznych, potwierdzające jakość i skuteczność. Potwierdzalność wyników sięga tu aż 95%!

 

Dwie srebrne elektrody w dłoni. Dłoń leży na drewnianej macie.

 

Mikroskopowa obserwacja krwi

Obserwacja krwi pod mikroskopem jest metodą nową, choć swoje korzenie ma już w XIX wieku. W Polsce istnieje zaledwie od kilkunastu lat, ale dzięki swojej prostocie i wiarygodnym wynikom zdobywa ogromną popularność. Dzięki temu badaniu można zobaczyć zmiany świadczące o

  • zakażeniu grzybami
  • niedożywieniu organizmu
  • brakach substancji odżywczych
  • zakwaszeniu organizmu
  • zakażeniu krętkiem borrelii
  • bakteriach jelitowych (nieszczelne jelito)

 

Część optyczna mikroskopu. Widać tylko lunetki - zdjęcie z przybliżenia.

 

Irydologia czyli badanie z tęczówki oka

Irydologia jest znaną tradycyjną metodą odczytywania zaburzeń narządów z tęczówki oka. Można zobaczyć stan narządów wewnętrznych i sprawdzić, jak funkcjonuje układ nerwowy. Obraz tęczówki oka pokazuje także genetyczne predyspozycje do osłabienia danych narządów, co może stać się doskonałą drogą do profilaktyki zdrowia i pozwolić zapobiec w przyszłości niebezpiecznym chorobom!

  

Badanie okulistyczne na lampie szczelinowej - młoda kobieta trzyma głowę na urządzeniu i patrzy się w okular.

 

Podsumowanie

Jak widać, każda z tych metod wnosi inne, cenne informacje - dlatego w naszym gabinecie wykorzystujemy je wszystkie po to, aby kompleksowo podejść do oceny stanu organizmu. Na podstawie wyników dobieramy najbardziej skuteczną terapię.