Medycyna alternatywna. Leczenie boreliozy

Coraz głośniej słychać w mediach, że zgaga bardzo skutecznie jest likwidowana przez wypicie octu jabłkowego. Niestety wiele osób czuje sie po tym jeszcze gorzej. Dlaczego? I co z tym robić?

 

Metoda picia octu jabłkowego

Leczenie zgagi za pomocą picia octu jabłkowego jest bardzo dobrą metodą i wynika z następującego faktu. Żołądek musi mieć odpowiednio kwaśne środowisko. Wtedy działa prawidłowo. Kwas musi być mocny a zwieracz zamykający wpust do żołądka musi być szczelnie zamknięty. Jeśli żołądek jest mało kwaśny - nazwijmy to "niezakwaszony" - wówczas dochodzi do poluźnienia zwieracza przy wpuście żołądka, ponieważ siła zaciśnięcia zwieracza zależy od siły kwasu w żołądku. Im jest on mniejszy tym zwieracz bardziej sie poluźnia! Dlatego jeśli mamy tzw. niezakwaszone żołądki to zwieracz sie poluźnia i zawartość żołądka cofa sie do przełyku i gardła. Ten "mało kwaśny" kwas jest i tak nadal kwaśny i dlatego uszkadza nam przełyk i gardło. Przypomnijmy, że przełyk i gardło nie mają specjalnej błony zabezpieczającej jak żołądek przed działaniem kwasu solnego. Są one pokryte normalną śluzówką i są wrażliwe na podrażnienia przez sok żołądkowy. Reasumując -aby zwieracz żołądka był zamknięty to w żołądku musi być bardzo kwaśno! Dlatego właśnie proponuje się picie octu jabłkowego, ponieważ jest on kwaśny i pobudza sok trawienne! I faktycznie w przypadku ludzi, którzy cierpią na zgagę z powodu niezakwaszonego żołądka - ta zgaga mija po wypiciu octu jabłkowego!!! Ale jak sie okazuje, są także inne powody zgagi i refluksu na które ocet jabłkowy nie działa na nawet nasila dolegliwość.

 

 Ocet jabłkowy

 

Czemu kwasy podchodzą do gardła?

Odkąd o metodzie picia octu jabłkowego zrobiło sie głośno wiele osób zaczęło to stosować u siebie. Jednym to bardzo pomogło ale wiele osób zgłasza się do nas i mówi, że albo nic nie działa albo, że jest znacznie gorzej. Czemu tak sie dzieje, skoro to logiczna i sprawdzona metoda? Otóż poza niedokwaszeniem żołądka, inną bardzo częsta przyczyną podnoszenia sie kwasów do przełyku, jest nadmierny stres powodujący "mechaniczny" ścisk żołądka! Przewlekły stres doprowadza do przewlekłego ścisku żołądka i przez to zmniejsza on swoją prawidłową objętość a jego treść jest wręcz wypychana do gardła. To podobnie jak u kobiet w ciąży, gdzie płód uciska na żołądek i kobieta ma cofanie sie kwasów żołądkowych do przełyku.


Podobnie działa stres. Dosłownie ściska żołądek i wszystko wypycha do góry. Przy takiej sile ścisku, jaka występuje podczas stresu, nawet dobrze pracujący zwieracz żołądka nie da rady tego zatrzymać!!


Jeśli teraz do tak ściśniętego żołądka nalejemy octu jabłkowego to on także zostanie wypchnięty do gardła!! Stąd u osób z taką postacią zgagi nie powinno sie podawać jako remedium octu jabłkowego a należałoby skupić sie na preparatach silnie rozkurczowych i rozluźniających. Można tu mówić o tak zwanej nerwicy żołądka.


Często pytamy ludzi z ta dolegliwością, czy jeśli ocet jabłkowy nie pomaga to czy zauważyli, po czym jest im lepiej? Pomijamy tu odpowiedzi, że pomagają im inhibitory pompy protonowej, ponieważ one jedynie zmniejszają kwasowość soku żołądkowego nie wyłączając ich zarzucania do przełyku. Odpowiedzią, która pojawiła sie u wszystkich zapytanych przez nas osób był.. alkohol!!! Dziwne? Niekoniecznie. Dobrej jakości alkohol rozluźnia układ nerwowy i przez to zmniejsza napięcie żołądka. Przy okazji alkohol tez dobrze zakwasza żołądek. Wiadomo jednak, że alkohol nie może być lekiem na zgagę ale chodzi tu o schemat działania - alkohol powodował rozluźnienie u tych ludzi i "leczył" objawy zgagi podczas gdy ocet jabłkowy nic nie pomógł lub nawet nasilał tą dolegliwość. Dlatego jeśli mamy zgagę to musimy dojść, co jest jej powodem. Spróbujmy zatem najpierw z octem jabłkowym - zobaczmy. Jeśli pomoże - a powinno być lżej juz po kilku razach - to przyczyną jest niedokwaszony żołądek. Jeśli jednak nie pomoże a zauważymy, że zgagę eliminuje mam alkohol (niekoniecznie piwo - ponieważ jest ono gazowane; lepiej whisky, wódka lub lampka wina), to możemy podejrzewać, że mamy nerwicę żołądka i przez to cierpimy na zgagę.


Czy są jeszcze inne przyczyny zgagi? Tak! Spotkaliśmy ludzi, którzy mieli bardzo wrażliwe śluzówki układu pokarmowego - byli wrażliwi na mocne w smaku pokarmy. Po zjedzeniu owoców, słodyczy czy wypiciu wina dostawali zgagi, ponieważ śluzówki ich żołądka zostały podrażnione i reagowały wyrzuceniem tego z powrotem. U tych osób nie może ani ocet jabłkowy (bo bardzo ich podrażni) ani alkohol. Można tu próbować aloesu (ale w liściach a nie z butelki ponieważ te butelkowe z reguły mają dodatki kwasu do konsekracji i ten kwas może drażnić żołądek u tych osób).

Wracając do nerwicy żołądka to starym sprawdzonym preparatem były krople żołądkowe lub walerianowe! Jedne i drugie zawierają walerianę z tym że krople żołądkowe mają w sobie więcej ziół pobudzających trawienie (jak ocet jabłkowy - i tu można stosować je zamiennie) a krople walerianowe mają więcej ziół uspakajających i wykazują sie działaniem silnie rozluźniającym. Warto skorzystać z tych starych prostych "kropelek" ziołowych.


A alkohol? Wiadomo, że nie można sie nim leczyć :) Ale wszystko jest dla ludzi - jeśli nie ma przeciwwskazań to warto wypić drinka choćby za zdrowie tych, którzy uświadamiają nas, jak nie dać sie uwiązać w dożywotnie branie leków chemicznych..

Baner reklamowy pakietu badań

Promocja ważna do 30 listopada 2019 r.  Pakiet trzech testów w cenie 190zł zamiast 290zł (liczy się termin zgłoszenia)

Baner reklamujący badanie i leczenie boreliozy

Diagnostyka i terapia boreliozy za pomocą urządzeń z serii MORA. Gabinet z wieloletnim doświadczeniem. Pomagamy od 2010 roku.  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Jerzy Zięba

Metody alternatywne Jerzego Zięby, dra Czerniaka i dra Jaśkowskiego. Polecamy kursy i szkolenia Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.