baner biomora 2020 kompr

Leczenie naturalne jest bardzo rozpowszechnione w takich krajach jak Niemcy. U nas w Polsce jest ono niestety wyśmiewane. Na homeopatie patrzy sie jak na czary mary a z ziół sie drwi, uznając je za coś prymitywnego. Poważane są jedynie antybiotyki. Słusznie? Jak pokazuje doświadczenie - nie.

 

Antybiotyki panaceum na wszystko

Leki homeopatyczne wysypane na niebieskim podłożu. Są wysypane ze szklanej fiolki. Obok nich leżą dwa kwiatuszki do ozdoby. Jeśli pójdziemy do lekarza ze stanem zapalnym, nawet niewielkim jak w przypadku lekkiego bólu gardła, to w 99% przypadków zostanie nam przepisany antybiotyk! Jest on niezwykle chętnie rozdawany niczym cudowna pigułka, która ratuje nam zdrowie. A przecież powszechnie wiadomo, że antybiotyk ma wiele skutków ubocznych dlatego powinno sie go podawać w ostateczności. Jeśli sytuacja nie jest "podbramkowa" to warto skorzystać z naturalnych i bezpiecznych sposobów leczenia. Tak sie jednak nie robi. W krajach, gdzie zwraca się uwagę na dobro ludzi i ich przyszłość oraz gdzie jest większa świadomość dotycząca leczenia naturalnego, unika sie antybiotyków stosując najpierw bezpieczne naturalne metody leczenia. Tak postępuje sie miedzy innymi w Niemczech, o czym słyszymy od naszych ludzi, którzy do nas przychodzą i mają rodziny w Niemczech. Opowiadają, że lekarze sami proponują leczenie naturalne! A czy u nas ktoś usłyszał coś takiego od lekarza?!! :) Wręcz odwrotnie - u nas, jak pacjent wspomni coś o leczeniu naturalnym to od razu spotyka sie z oburzeniem ze strony lekarza i jego nieprzychylnością.

 

 

Medycyna naturalna pomaga

Siła leczenia naturalnego jest coraz częściej doceniana. Nawet homeopatia, która u nas w Polsce jest szykanowana, jest najczęściej stosowaną metodą alternatywnego leczenia na świecie. Przykładowo w USA czy Anglii jej pozycja wciąż rośnie - powstają prestiżowe uczelnie homeopatyczne oraz szpitale w których stosuje sie homeopatie. W Anglii jednym z takich szpitali jest szpital wspierany przez rodzinę królewską. Czyżby oni sie mylili? Czy polscy lekarze wiedzą więcej na temat homeopatii, by mówić, że ona nie działa i że amerykańscy, niemieccy i brytyjscy uczeni sie mylą? W reportażu TVN na temat homeopatii jeden z polskich lekarzy zapytamy przez dziennikarza, co wie na temat homeopatii odpowiedział, że czytał... podstawy. Nie podał nawet tytułu żadnej poważnej książki na jej temat i przyznał sie, że nie skorzystał z uczestnictwa w międzynarodowej konferencji zorganizowanej w Warszawie dotyczącej homeopatii mimo, że był zapraszany, co dziennikarz skomentował w taki sposób, że jeśli chce mieć jakieś zdanie na dany temat to warto było by to poznać.

 

Moździeż biały ozdobiony świeżymi ziołami i kapsułkami. Zdjęcie profesjonalne na białym tle.

 

 

Homeopatia przy szczepieniach

Będąc przy temacie homeopatii warto wspomnieć o niezwykle ważnym obecnie temacie - a mianowicie o szczepionkach! Słyszy sie wszem i wobec, że szczepienia mogą wywołać groźne w skutkach działania niepożądane, jak np. autyzm u dzieci. Być może niewiele osób wie, ale homeopatia dysponuje lekami, które w znacznym stopniu zabezpieczają przez tym, jeśli są podane przed szczepieniami a także skutecznie łagodzą objawy poszczepienne. Stosuje sie to powszechnie w Niemczech. Jedna z naszych pacjentek otrzymała od niemieckiego lekarza takie granulki dla swojego dziecka! A w Polsce nie dość, że nie podaje sie żadnych preparatów zabezpieczających przed skutkami ubocznymi szczepień to jeszcze wmawia sie rodzicom, że szczepienia są bezpieczne i konieczne, a jak świadomi zagrożeń rodzice nie chcą szczepić dziecka w obawie o jego życie to ściga sie ich sądownie narzucając kary pieniężne...

 

Przypadek z gabinetu

Na początku wakacji mieliśmy wizytę 9 letniego dziecka z rodzicami. Wszyscy mieszkają w Szwajcarii, a przyjechali tu do rodziny. Dziecko ogólnie rzadko choruje, a jak coś sie dzieje to jest leczone metodami naturalnymi przez tamtejszych lekarzy. Nigdy nie miało podawane antybiotyków. Po przylocie chłopczyk dostał kataru i rodzice udali sie z nim od razu do lekarza. Otrzymali oczywiście silny antybiotyk, który nie tylko nie usunął kataru a doprowadził do rozwoju grzybicy! Rodzice byli zdruzgotani, bo bardzo starali sie uchronić dziecko przed takimi skutkami. Przyznali, że początkowo uznali podanie antybiotyku za zło konieczne bo byli pełni zaufania do lekarza, jednak kiedy zrozumieli, że antybiotyki daje sie w Polsce na lewo i na prawo nawet na lekki katarek i kiedy zobaczyli efekty takiego leczenia, uznali to za oburzające i karygodne. Sami kupili jakieś leki ziołowe i pozbyli sie kataru w kilka dni! Do nas przyszli po pomoc w usunięciu grzybicy, co niestety będzie już wymagało kilku miesięcy terapii.

 

Leczenie naturalne w Zielonej Górze

W naszym gabinecie zajmujemy sie naturalnymi i komplementarnymi metodami terapii. Pomagamy przede wszystkim w przewlekłych problemach zdrowotnych ale służymy także radą w przeziębieniach czy katarze. Często radzimy rodzicom, co warto mieć w domowej apteczce by od razu podać w sytuacji bólu gardła czy przeziębienia i nie musieć nigdzie biegać, zwłaszcza, że dzieci najczęściej zaczynają chorować wieczorami lub w sobotę popołudniu. Jak sie okazuje, podanie takich preparatów w 99% przypadków pozwala uchronić je przed antybiotykami. Gdyby jakakolwiek metoda farmakologiczna dawała 99% skuteczności uznano by ją za ewenement w skali historycznej, jednak jeśli w grę wchodzą zioła i homeopatia, zostaje to niezauważane. Pamiętajmy jednak, że ostatecznie w grę wchodzi nasze zdrowie i zdrowie naszych dzieci i to my decydujemy, czy chcemy podawać im na wszystko antybiotyk czy chcemy najpierw skorzystać z naturalnych metod leczenia.

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.