baner biomora 2020 kompr

Sprawny układ limfatyczny jest konieczny dla utrzymania dobrego zdrowia, samopoczucia i odporności. Dlatego trzeba zadbać o jego oczyszczanie i nie doprowadzać do zastojów! 

Dzisiejszy siedzący tryb życia niestety nie służy naszemu układowi limfatycznemu. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ruch to zdrowie i zaczyna czynnie uprawiać sport oraz zdrowo się odżywiać. Jednak mało kto wie, że taki rodzaj ruchu jak bieganie czy pływanie pobudza do lepszej pracy nasz układ limfatyczny i tym samym rozpoczyna się oczyszczanie organizmu z toksyn. Organizm, który jest w ruchu lepiej radzi sobie z infekcjami niż ten, który spędza całe dnie na siedzeniu i leżeniu. Często zdarza się, ze osoby, które nagle zaczynają uprawiać sport gorzej się czują i doznają różnego rodzaju kontuzji. Pamiętajmy, ze wprowadzanie ruchu w życie, gdzie wcześniej cały czas siedzieliśmy, najlepiej rozpocząć stopniowo, by dać szansę organizmowi przyzwyczaić się do nowych warunków i stopniowego poruszenia zastanego układu limfatycznego.

 

Czym jest układ limfatyczny?

System limfatyczny jest systemem bardzo skomplikowanym, na który składają się węzły chłonne, limfa i naczynia chłonne włosowate. Limfa, inaczej zwana chłonką składem przypomina osocze, jednak zwiera więcej tłuszczów. Jej podstawą jest woda. Limfa transportuje składniki odżywcze z krwi do tkanek i odwrotnie. Pomaga usunąć z tkanek nadmiar płynów oraz transportuje tłuszcze. To właśnie w niej dojrzewają limfocyty, czyli obrońcy naszego organizmu. 

 

Co zrobić, aby układ limfatyczny był sprawny?

  • Należy wprowadzić w życie większy ruch - skurcze mięśni pobudzają limfę do ruchu i oczyszczania. Aktywność fizyczna jest tutaj jednym z najważniejszych elementów. Siedzący tryb życia sprawia, że limfa zmniejsza swoją aktywność o prawie 95%!!!!! Zatem oczyszczanie organizmu i pobudzanie do pracy naszych dzielnych żołnierzy, jakimi są limfocyty, zostają niemalże zbliżone do zera. Konsystencja układu limfatycznego zmienia się z płynnej na gęstą (jak żel) i powstają zastoje.

 

  • Podskoki, skakanka, bieganie, kucanie, chodzenie - to jedne z najlepszych form pobudzania układu limfatycznego. Gdy ciało podskakuje, podnosi się w górę i opada, następuje ciśnieniowe odsysanie odpadów z komórek. Komórki organizmu oczyszczają się a limfa staje się rzadsza i wówczas organizm sprawnie może się oczyścić. Poza tym takie ćwiczenia wzmacniają wszystkie nasze mięśnie i detoksykują organy.

 

  • Masaż limfatyczny - polecany jest szczególnie osobom, które mają problem z chodzeniem czy z jakichkolwiek przyczyn zdrowotnych nie mogą uprawiać sportu. Picie odpowiedniej ilości wody jest konieczne dla układu limfatycznego, miedzy innymi po to, aby spełniał on swoją funkcje oczyszczającą. Jednak sama woda bez ruchu może nie dać oczekiwanych rezultatów. Dlatego trzeba to połączyć!  Mówi się ostatnio dużo o tym, że herbaty czy zupy to nie woda, jednak nie jest to do końca prawdą. Płynne potrawy owszem organizm traktuje jak pożywienie lecz też pobiera z niego wodę. Kiedyś nie piło się czystej wody w takich ilościach jak teraz i organizm był nawodniony. Jednakże piło się dużo kompotów, herbat ziołowych na bazie mięty czy pokrzywy, które nawadniały organizm, jednak nie piło się napojów gazowanych słodzonych przepełnionych cukrem, które nic dobrego nie wnoszą do naszego organizmu. Kompot do obiadu czy do popijania w ciągu dnia ma wiele wartości odżywczych, ale jednak gdy potrzebne jest solidne wypłukanie toksyn z naszego organizmu, woda sprawdzi się tutaj najbardziej. Oczywiście nie pijemy jej w dużych ilościach, żeby zbytnio nie obciążyć nerek. Zaboptrzebowanie na wodę zmienia się wraz z aktywnością.

 

  • Pot - pot wynikający z podgrzania temperatury organizmu jest również świetnym odtruwaczem organizmu. Sauna, czy coraz bardziej rozpowszechnione dziś specjalne komory, które podgrzewają organizm do ponad 40 stopni, doskonale sprawdzają się przy oczyszczaniu organizmu z metali ciężkich takich jak kadm, ołów, arsen czy rakotwórczych ftalanów. Oczywiście sauna nie służy każdej osobie, ale ćwiczenia fizyczne również pobudzają wydzielanie potu. Badania naukowe dowiodły, że pocąc się możemy wydalić dużo metali ciężkich. Pot zawiera ich znacznie więcej niż mocz czy krew. Podczas intensywnego wysiłku czy po pobycie w saunie, nie zapomnijmy o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Idealnym rozwiązaniem mogą być dobre wody mineralne, które zawierają w odpowiedniej ilości potas, magnez czy sód.

 

  • Zioła - podczas pobudzania do pracy układu limfatycznego można także skorzystać z dobrodziejstwa natury i zastosować ziołowe kuracje. Do najczęstszych ziół stosowanych w pobudzeniu chłonki należą: lukrecja, astragalus inaczej zwany tragankiem czy czerwona koniczyna.

 

  • Sok z marchewki - jest podstawą terapii Gersona, która służy leczeniu wielu chorób, w tym także nowotworowych. Alergie, egzemy, problemy skórne i zastoje układu limfatycznego znikają przy regularnym spożywaniu soku z marchewki. Pamiętajmy jednak, by nie pić go na raz jednym haustem, ale delektować się nim i mieszać w buzi chwilkę ze śliną zanim połkniemy go. W ten sposób aktywujemy dodatkowo enzymy trawiące węglowodany. Ze względu na dużą ilość beta karotenu zawartego w marchewce, skąd jej pomarańczowy kolor, należy dodać do niej odrobiny tłuszczu - jeśli spożywamy ją samą pomiędzy posiłkami. Sok z marchewki oprócz działania na limfę świetnie działa także na choroby układu krążenia oraz na detoks wątroby. Rewelacyjnie wspiera organizm, odżywia go i regeneruje. Regularne picie min. 2 szklanek soku z marchwi dziennie na pewno wyjdzie na nam zdrowie. Najlepiej kupować oczywiście marchew ekologiczną lub od rolnika z pewnego źródła, ponieważ jest ona wtedy najmniej zanieczyszczona chemią, a jak wiadomo warzywa korzeniowe ciągną z ziemi najwięcej toksyn.

 

  • Olejek rycynowy - w medycynie ludowej olejek rycynowy stosowany miejscowo na skórę potrafił zdziałać cuda. Olej rycynowy stosowany zewnętrznie rozgrzewa i pobudza do pracy układ limfatyczny, likwidując tym samym zastoje. W medycynie ludowej olej ten stosowano nawet przy guzach w piersi. Nakładając olejek na skórę należy pamiętać, żeby trzymać w tym miejscu ciepło, owijając je delikatnie bandażem czy przykładając watę.

 

  • Post - znany jest szczególnie ze swej mocy oczyszczania i regeneracji organizmu. Dobrze przeprowadzony post może przynieść wiele korzyści dla naszego organizmu, ponieważ pobudza usuwanie toksyn nagromadzonych w organizmie i procesy, które mają za zadanie wyrzucić wszystko to, co naszemu organizmowi jest zbędne do prawidłowego funkcjonowania. Post jest tematem bardzo kontrowersyjnym i raczej nie powinniśmy stosować go bez opieki do świadczonej osoby, ponieważ niewłaściwie przeprowadzony może bardziej zaszkodzić niż pomóc.

 

  • Naprzemienne prysznice zimną i ciepłą wodą znane są szczególnie z ujędrniania biustu. Jednak takie pobudzanie organizmu również daje świetne efekty pobudzające układ chłonny.

 

Na koniec

Pamiętajmy jednak, że oczyszczanie limfy przy długim zastoju powinno podeprzeć się najpierw zlikwidowaniem patogenów w organizmie takich jak pasożyty czy grzyby Candida wraz ze wstępnym oczyszczeniem organizmu z resztek patogenów takimi preparatami jak chlorella, wprowadzeniem większej ilości alkalizującej żywności do naszego codziennego pożywienia, zastosowaniem odtruwających soków szczególnie z warzyw i następnie mocniejszym detoksem limfy. Nasz organizm musi mieć siłę, by móc się odtruć.

 

 

Baner reklamujący preparat z buraka z linkiem do sklepu, aby ułatwić zakup.

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.