Baner strony z adresem. Z lewej strony uśmiechnięta lekarka a tle para lekarzy. Z boku symbol medycyny naturalnej w postaci kamieni i liścia. Po lewej stronie znak medycyny w postaci węża i łodygi

Wątroba anatomiaWiele z nas stosuje czasem lub często środki przeciwbólowe. Uważany dotąd za bezpieczny nawet dla niemowląt paracetamol może wyrządzić wiele szkód w naszym organizmie - jak donosi dr H. Różański. Według niego zażycie już jednej dawki tego środka przeciwbólowego niszczy komórki w naszej wątrobie. A wyobraźmy sobie, że niektórzy stosują go latami, m.in. w migrenowych bólach głowy czy bólach zębów. Leków zawierających paracetamol na rynku farmaceutycznym jest dość dużo. Występuje on pod nazwą własną oraz jako składnik takich leków jak: apap, panadol, gripex, metafen czy nurofen oraz bardzo popularny ostatnio excedrin migrastop.

 

Objawy zatrutej wątroby

Objawami złej pracy wątroby mogą być nudności, wymioty, wzdęcia, uczucie pełnego brzucha, ból w okolicy wątroby. Zwiększone stosowanie w paracetamolu - czy to jednorazowo czy długotrwale może doprowadzić nawet do żółtaczki, stłuszczenia wątroby lub ostatecznie do jej marskości. Dzieje się tak dlatego, że nastawiając się na ciągłą ekspozycję czegoś, co uszkadza miąższ wątroby, nie dajemy naszemu organizmowi substancji odtruwającej i regenerującej.

Jako że już jedna tabletka paracetamolu uszkadza wątrobę to jeśli już nie mamy innego wyjścia i musimy zażyć lek przeciwbólowy z tym składnikiem, powinniśmy niezwłocznie przyjąć coś, co zregeneruje wątrobę.

 

Co przyjmować, aby zregenerować wątrobę?

Do wyboru mamy kilka, świetnych i wyjątkowo skutecznych substancji jakimi są: ostropest plamisty i zawarta w nim sylimaryna, l-metionina, n-acetylocysteina. Jedną z tych substancji powinno się przyjąć niezwłocznie po przyjęciu środka przeciwbólowego. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych skutków wspominanych powyżej i zabezpieczymy naszą wątrobę przed zniszczeniem. Przynajmniej w znaczny sposób.

Reklama trzech testów

Promocja ważna do 31 grudnia 2018r.  Pakiet trzech testów w cenie 170zł zamiast 250zł (liczy się termin zgłoszenia)

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zięba na wykładzie organizowanym przez fundację Polska dla Polaków

Polecamy książki, które warto przeczytać: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" Czytaj więcej

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.