W naszym gabinecie wykonujemy trzy badania, które wykazują pasożyty, grzyby i toksyny. Każde z badań ukazuje jednak inny aspekt tych obciążeń. Mikroskopowa obserwacja krwi jest oceną wizualną, Test Biorezonansem MORA ustala rodzaj i stopień obciążenia a irydodiagnoza wskazuje miejsce obciążenia.


Pasożyty, grzyby, bakterie

W mikroskopowej obserwacji krwi można na własne oczy zobaczyć żyjące i ruszające sie bakterie, larwy pasożytów i rosnące pączki grzybów. Nie można jednak określić gatunku patogenów ani stopnia obciążenia nimi całego organizmu. Jednak samo stwierdzenie ich obecności jest bardzo ważne.

Test Biorezonansem MORA jest badaniem elektronicznym, polegającym na sczytywaniu sekwencji drgań danego patogenu z organizmu pacjenta. Można tym sposobem odczytać zarówno rodzaj pasożyta, grzyba, czy bakterii oraz ustalić, jak dużo jest go w organizmie.Toksyny

W obrazie krwi można zobaczyć zmiany wskazujące na obciążenia toksynami. Ważne, aby wiedzieć, że są to toksyny, z jakami mamy styczność na co dzień, ponieważ krew zmienia sie bardzo szybko i nie ma możliwości, by znajdowały sie tam stare toksyny. Mogą to być zatem takie rzeczy jak dym papierosowy, produkty przemiany materii np. przy nadmiernym spożywaniu zbóż czy słodyczy, dodatki spożywcze czy inne toksyny środowiskowe.

Test Biorezonansem MORA wskazuje dokładnie, jakim czynnikiem jesteśmy obciążeni i jak dużo mamy ich w sobie. Można przetestować poszczególne dodatki spożywcze, metale ciężkie (wśród których jest aluminium, kadm i rtęć), toksyny środowiskowe z materiałów znajdujących sie w naszych domach jak np. formaldehyd będący składnikiem płyt wiórowych, mebli, oklein, wykładzin itd. W teście znajdują się także perfumy, środki czystości, proszki do prania, spaliny samochodowe, pestycydy i wiele innych czynników.

Badanie z tęczówki oka bardzo wyraźnie ukazuje, z jakim rodzajem toksyn mamy do czynienia - czy są to toksyny przedostające sie drogą wziewną, toksyny metaboliczne, pochodzące z układu pokarmowego czy toksyny odkładające sie w tkance podskórnej, często mające wpływ na zmiany skórne w tym łuszczycowe.

Warto tu dodać informację, że wiele toksyn w tym najbardziej metale ciężkie są czynnikami odkładającymi sie w naszych organizmach, w tkankach! Organizm ich nie usuwa, trzeba dopiero zastosować odpowiednie działania oczyszczające by sie ich pozbyć. Jest to bardzo istotne przy takich problemach jak alergie, stwardnienie rozsiane, stłuszczenie wątroby, przewlekle zmęczenie, zmiany skórne, migreny czy brak odporności.Brak witamin i minerałów

W obrazie krwi zobaczymy zniekształcenia krwinek czerwonych i ich słabe wysycenie wskazujące na to, że organizmowi brakuje substancji odżywczych. W Teście MORA możemy precyzyjnie ustalić, jakie witaminy i minerały są potrzebne dla danej osoby.