Czy można przewidzieć naszą chorobę i  za wczasu zrobić coś, by jej zapobiec? Poniekąd takie rozważania wydają sie szkodliwe, gdyż tylko dodatkowo obciążają człowieka, ale okazuje się  że jest sposób, by zapobiegać chorobie wykrywając ją zanim jeszcze się pojawi!

 

Oczy odbiciem zdrowia

W starożytnych Chinach ludzie dbali o profilaktykę zdrowia i starali się nie dopuścić do rozwinięcia choroby. Lekarzom płaciło się do momentu, kiedy władca zachorował! Aby uchronić się przed chorobami korzystano z różnych sygnałów, jakie dawało ciało. Nasz organizm bowiem przejawia wiele znaków zwiastujących chorobę, zanim się ona pojawi. Współcześnie mamy również możliwość takiej analizy dzięki irydodiagnostyce, czyli badaniu z tęczówki oka, gdzie widać zarówno zwiastuny choroby ale także predyspozycje genetyczne (czyli skłonności) do określonych chorób.

 

 Tęczówka oka w badaniu z dna oka

 


Predyspozycje genetyczne

Tęczówka oka jest miejscem na którym projektuje sie stan naszego organizmu. Wiele znaków jakie się tam znajdują, wynikają z uwarunkowań genetycznych i wskazują na to, że możemy zachorować na to, na co chorował na przodek, najczęściej dziadkowie. Porównując tęczówki kilku pokoleń zauważa się takie same zmiany z w narządzie, na który wszyscy chorują, np na cukrzycę czy woreczek. Zamiany tęczówkowe widać jednak znacznie wcześniej niż pojawi się choroba, co daje nam dużą możliwość do tego, aby wzmocnić słaby narząd i jak najdłużej utrzymać go w zdrowiu a czasami nawet ogóle uchronić go przed chorobą! Już u dziecko widać, jakie ma "słabe punkty" i na co w przyszłości zachoruje! Można wówczas tak dobierać mu odżywanie i sezonowo stosować odpowiednie zioła by nigdy nie dopuścić do choroby.

 


Zwiastuny choroby

W tęczówce oka można zobaczyć także znaki nabyte przez nas samych które świadczą o przeciążeniu danych narządów czy układów oraz o zatoksycznieniu, alergii i innych rzeczach. Często słyszymy, że dana osoba mówi "nic mi nie jest, żona kazała mi tu przyjść". Na tęczówce widać jednak wyraźne zmiany przy wątrobie i pęcherzyku żółciowym, co zostaje potwierdzone w usg, że dana osoba ma początku stłuszczenia wątroby lub niewielkie kamienie na woreczku. Nie odczuwa sie żadnych dolegliwości, a jednak problem nieopstrzenie narasta by w którymś momencie doprowadzić do gwałtownego załamania zdrowia. Duże kamienie żółciowe można już wtedy usunąć tylko operacyjnie! A jeśli zastosować odpowiednie środki profilaktycznie, w momencie, kiedy kamienie są jeszcze malutki to można sie ich skutecznie pozbyć.


Niestety, u w naszych czasach o zdrowiu zaczynamy myśleć dopiero wtedy jak coś się zacznie już dziać poważnego! Spróbujmy zmienić to myślenie dla naszego własnego dobra. Macie Państwo okazję przebadania swojego organizmu w bezinwazyjny sposób za pomocą badania z tęczówki oka.
 

 

Jakie zmiany można jeszcze wykryć?

Predyspozycje do miażdżycy, nadciśnienie, cukrzycy, alergii, chorób jelit, polipów, nowotworów, zmiany w układzie oddechowym, moczowym, hormonalnym, skłonności do chorób tarczycy (nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy)

 

 

Przykład 1

Zdjęcie tęczówki młodej kobiety, która zgłosiła się do nas z uwagi na problemy z otyłością. Źródeł problemu upatrywała w zaburzeniach hormonalnych. W badaniu bardzo wyraźnie widać zaburzenia ze strony wątroby i jelit. Zostało to potwierdzone w usg, które pokazało stłuszczenie wątroby typu 3!!! Juz po miesięcznej kuracji odtruwającej wątrobę pacjenta zrzuciła pierwsze kilogramy i wyraźnie zauważyła poprawę wyglądu sylwetki.

 

 

 

Przykład 2

Wyraźna plamka w polu trzustki wskazuje na predyspozycje do cukrzycy. Pacjent zgłosił się do nas z uwagi na problemy z kolanami. Przy okazji dowiedział się, że musi zadbać o trzustkę. Przyznał, że spożywa bardzo dużo słodyczy i nie stroni od alkoholu, a niestety trzustka jest i na jedno i na drugie bardzo wrażliwa. Jest duże prawdopodobieństwo, że przy taki trybie życia i odzywania zaczął by w niedługim czasie chorować na trzustkę. Z wywiadu dowiedzieliśmy się ,że dziadek pacjenta ciężko przechodził cukrzycę i zmarł na powikłania. Do tej pory żadne klasyczne badania nie wskazywały problemu z cukrem i trzustką u badanej osoby, co często się zdarza. Jednak w pewnym momencie przychodzi załamanie zdrowia i wtedy pojawia się duży problem. Być może badanie oka pozwoliło uchronić tą osobę przed poważną chorobą.

  

 

 

Promocja ważna do 31 października 2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.