Wszyscy wiemy, że w pożywieniu brakuje witamin i minerałów i mogą się przez to pojawić choroby. Dlatego zwierzętom podaje sie obowiązkowo suplementy z minerałami i innymi substancjami odżywczymi by zapobiec chorobom. A ludziom? Czy ktoś usłyszał od lekarza, że ma wziąć suplementy np. z kolagenem? Ludziom podaje sie .. leki przeciwbólowe:)

  

Psy dostają minerały

Do napisania tego artykułu zainspirowała nas niezwykle ciekawa rozmowa z hodowcami psów, dokładnie owczarków niemieckich dotycząca zdrowia tych zwierząt. Pieski te mają tendencje to tak zwanej dysplazji stawów i trzeba bardzo dbać o to, co jedzą, by dostarczać im odpowiednich substancji budujących ich stawy, takich jak glukozamina, chondroityna, kolagen i liczne pierwiastki mineralne. Są one oczywiście zawarte w karmach - ale musza być to karmy wysokiej jakości. I właśnie okazało sie, że jak państwo zmienili karmę na mniej wartościową z uwagi braku dostępu do tej lepszej, to pieski zaczęły mieć problemy ze stawami! Zauważyli także, że ich uszy stały sie bardziej miękkie i mniej elastyczne!

 

piesCo to oznacza? Musimy sobie zdać sprawę, że to co jemy, buduje stale nasz organizm. Musimy uświadomić sobie także, że nasze komórki ciągle sie odnawiają - nie jest to tak, że kość czy stawy ukształtowane są raz na zawsze. One sie ciągle przebudowują! A do tego są potrzebne odpowiednie substancje odżywcze, stale dostarczane. Jeśli ich nie ma - chorujemy! Proste. Weterynarze to wiedzą:) I dzięki temu udało im sie uwolnić zwierzęta od wielu chorób. Czemu zatem nie stosuje sie tego samego w przypadku ludzi? To jest niesamowicie ciekawe pytanie, podobnie jak to, dlaczego nie odrobacza sie ludzi skoro pasożytami możemy zarazić sie tak samo jak zwierzęta? Nie będziemy tu na to pytanie odpowiadać, możemy tylko powiedzieć, jak jest - a jest tak, że "lepiej" dać człowiekowi tabletki chemiczne uśmierzające ból niż dostarczyć stawom budulca.

 

 

Czemu dostajemy tylko chemię a nie suplementy?

Wokół takiego podejścia robi sie coraz głośniej i powstaje coraz większy sprzeciw. Chorzy sami widzą, że przyjmowanie leków przeciwbólowych nie jest słuszną drogą. Wiele chorób wynika właśnie z braku substancji odżywczych - dlatego jedzmy minerały, jedzmy witaminy, jedzmy kolagen, bo dzięki temu zapobiegniemy wielu problemom zdrowotnym lub zlikwidujemy już istniejące. Jeśli bowiem zaczniemy dostarczać organizmowi tego, co on potrzebuje do zdrowego funkcjonowania, to będzie zdrowo funkcjonował.

 

Diagnostyka niedoborów

Pada więc pytanie - czego mój organizm potrzebuje i jak to sprawdzić? I tu z pomocą przychodzi nowoczesna diagnostyka biorezonansem, dzięki której możemy określić, czy potrzebujemy kolagenu czy brakuje nam raczej witaminy C, cynku czy selenu. Badanie jest proste, bezpieczne i bezinwazyjne. Poczytaj o nim więcej: link. Dzięki takiemu testowi w krótkim czasie można dowiedzieć się, czego brakuje w naszym organizmie. Innym polecanym badaniem jest analiza pierwiastkowa włosa, która może nie pokaże braku witamin ale za to szczegółowo określi braki i nadmiary minerałów.

 

 

 

Promocja ważna do 31 października 2018 r.  (liczy się termin zgłoszenia - nawet na dalsze terminy!)

Borelioza

Kleszcz z boreliozą

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Polecane książki

Jerzy Zieba na wykłądzie

Polecamy książki, które warto przeczytać: Jerzy Zięba "Ukryte terapie" Czytaj więcej

Powrót do góry

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.