Każdy z nas chciałby dostać cudowna pigułkę i wyzdrowieć na drugi dzień. Jesteśmy przyzwyczajeni do szybkich efektów. Świat pędzi a my nie mamy czasu czekać na powolne efekty. Jednak proces zdrowienia musi potrwać, chyba, że chcemy sie jedynie łudzić, biorąc leki przeciwbólowe. 

 

Choroby przewlekłe wymagają czasu

Współcześnie mamy około 90% przypadków chorób przewlekłych, czyli takich, które trwają latami. Dawniej proporcja między tak zwanymi chorobami ostrymi, czyli rozwijającymi sie szybkom mającymi bardzo gwałtowny przebieg i kończącymi sie w krótkim czasie a chorobami przewlekłymi była równa. Opanowaliśmy jednak epidemie, zarazy ale zaczęły as dręczyć choroby przewlekły, z którymi trudno sobie poradzić. Najczęściej ludzie zgłaszają choroby układu pokarmowego, problemy z układem oddechowym, zmiany skórne, przewlekłe zmęczenie, alergie, reumatyzm ale obserwujemy także problemy z tarczycą, chorobami immunologicznymi, miażdżycą, nie wspominając juz o pladze nowotworów. Szukając przyczyn tych problemów można być wymienić w głównej mierze braki w substancjach odżywczych, jakich potrzebuje nasz organizm do prawidłowego funkcjonowania, nadmiar szkodliwych substancji czyli toksyn ( różnego pochodzenia), nadmiar stresu i pośpiech dnia codziennego a także coraz powszechniejszy smog elektromagnetyczny, degenerujący nasze komórki. Z tymi rzeczami trzeba się przede wszystkim zająć by zregenerować organizm. Jednak regeneracja obciążanego od lat organizmu wymaga czasu. A to jest często trudne do zaakceptowania.

 

 

 Rodzina na łące, rodzice i dwójka dzieci. Leżą na trawie i patrzą w kadr.

 


Skaleczenie goi sie kilka dni

Zauważmy, że jeśli się skaleczymy to rana goi sie kilka dni, z reguły 3-5 dni. Towarzyszy temu lekki ból i zaczerwienienie. Czasami ślad zostaje jeszcze do 2 tygodni. Jeśli z kolei nabijemy sobie porządnego siniaka to potrafi on utrzymywać przez ponad tydzień a nawet dłużej. Regeneracja tkanki zajmuje bowiem czas, ponieważ każda komórka musi być wymieniona na nową a obumarłe tkanki muszą zostać usunięte. A teraz pomyślmy, co dzieje sie z narządami takimi jak jelita, które chorują od lat?! Ich regeneracja zajmuje znaczenie dłużej niż wygojenie skaleczenia czy sinika. Czasami potrzeba nawet kilku miesięcy! Poza tym, siniak czy skaleczenie goi sie samoistnie, w przypadku choroby przewlekłej mamy do czynienia z taką sytuacją, że bez naszej ingerencji nie nastąpi proces leczenia. Jeśli nic nie zrobimy to choroba bedzie sie jedynie pogłębiać.

 

Co niektórzy słysząc o tym, że leczenie może długo potrwać od razu się zniechęcają. Proszę jednak pamiętać, że nie ma innej drogi do zdrowia, nie można przyspieszyć regeneracji chorej tkanki. Poza tym czas i tak minie - za te kilka miesięcy będziemy albo nadal cierpień i nadal będziemy przerażeni tym, że trzeba długo czekać na efekty leczenia albo od razu zaczniemy coś z tym robić i będziemy po tych kilku miesiącach czuli ulgę. Taka niecierpliwość jest z reguły wywołana tym, że leczenie chemiczne daje nam ulgę od razu, przestajemy czuć ból. Ale to jest tak, jakbyśmy przy bolącym siniaku wzięli tabletkę przeciwbólową - przestaniemy czuć ból ale tkanka nadal będzie chora. Zawsze przecież jest tak, że dany lek chemiczny "działa" do kilku godzin. Co znaczy "działa"? Najczęściej to, że po prostu blokuje w organizmie jakąś reakcje i nie czujemy bólu czy dolegliwości, jak np zablokowanie wydziałania soku żołądkowego przy nadkwasocie. Ale jak sie okazuje, brak soku żołądkowego powoduje złe wchłanianie i po chwili człowiek zaczyna cierpieć na szereg innych problemów w tym problemy z wchłanianiem pokarmu, anemię, choroby serca, przewlekłe zmęczenie. Wracając jednak do tematu - tabletka chemiczna działa błyskawicznie, ale niestety najczęściej nie regeneruje tkanek... Regeneracja organizmu jest domeną medycyny naturalnej, która zajmuje sie organizmem jako całością, włączając w to także czynniki środowiskowe, tryb życia i sposób odżywiania, bo jak powiedzieliśmy na początku, to najczęściej tu znajduje sie przyczyna choroby. Jednak konwencjonalna medycyna zupełnie sie tym nie interesuje.


Co zatem zrobić? Z pomocy lekarzy zawsze trzeba korzystać, ale dodatkowo warto skorzystać także z porad terapeutów medycyny naturalnej, by określili obciążenia, jakie trzeba usunąć lub wskazali niedobory, jakie trzeba uzupełnić, aby organizm powrócił do zdrowia.

 

Jelita leczyły sie trzy miesiące

Zrobiliśmy prywatne doświadczenie na kilku zaprzyjaźnionych osobach prowadzących zdrowy tryb życia, polegający na tym, że przez cały miesiąc będziemy codziennie jeść pizzę zamawianą w pizzeriach (nie domową). Chcieliśmy zobaczyć, czy i jak pogorszy sie nasze samopoczucie i stan układu pokarmowego. Po trzech tygodniach każdego z nas bolał brzuch, były problemy z jelitami i żołądkiem. Po miesiącu przestaliśmy jeść pizze i z powrotem zaczęliśmy jeść zdrowe produkty. Problemy żołądkowo - jelitowe utrzymywały się jeszcze przez ... 3 miesiące!!!! Tyle czasu potrzebowały jelita zdrowych osób by sie zregenerować po miesiącu jedzenia pizzy. To ile potrzebują jelita chorej osoby, latami spożywającej latami, coś co jej szkodzi lub zakażonej grzybicą? Oczywiście sama zmiana odżywiania w przypadku chorej osoby to tylko połowa sukcesu. Do tego trzeba zastosować odpowiednie preparaty ziołowe lub homeopatyczne, które na pewno przyspieszą leczenie.

 

Z reguły osoby chorujące przewlekłe jakie przychodzą do naszego gabinetu, pierwsze a często znaczne zmiany odczuwają w ciągu pierwszych 2-3 miesięcy. Ostateczny powrót do zdrowia zależy od konkretnego przypadku i tego, ile organizm ma sił do regeneracji.

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.