baner biomora 2020 kompr

Leki homeopatyczne produkowane są w specyficzny sposób, dzięki czemu potrafią dotrzeć do głębokich pokładów organizmu, w których znajduje się źródło choroby. Dla wielu jest to niezrozumiałe, przez co uważa sie, że homeopatia to czary. Okazuje sie jednak, że to wyższa fizyka kwantowa!

 

Podobne podobnym

Jedna z głównych zasad homeopatii głosi, aby podobne leczyć podobnym. Co to właściwie oznacza w praktyce? Czyżby to, że kaca należy łagodzić alkoholem? Byłoby ciekawie, jednak nie do końca tak to wygląda. Leki homeopatyczne wywołują objawy podobne do objawów choroby, którą należy leczyć. Wyjaśnijmy to dokładniej. Dana substancja w dużej ilości lub w dużym stężeniu, oddziałująca na zdrowego człowieka, wywoła u niego określone, charakterystyczne dla siebie (dla substancji) dolegliwości. Na przykład krojona cebula spowoduje u zdrowego człowieka pieczenie i łzawienie oczu oraz wodnisty katar. Jeżeli jednak takie objawy wystąpią bez kontaktu z cebulą to są one wynikiem choroby i podanie substancji w niewielkiej ilości, dawce homeopatycznej, przywróci mu zdrowie. Kontynuując nasz przykład, jeśli ktoś dostanie pieczenia i łzawienia oczu z towarzyszącym temu wodnistym katarem (jak ma to miejsce podczas sezonowych alergii na pyłki), wówczas podanie cebuli w homeopatycznej postaci powinno go wyleczyć.

 

 Leki homeopatyczne w kolorowych plastikowych fiolkach postawione koło siebie. Na białym tle.

 

Próby lekowe, czyli metody testowania leków homeopatycznych

Nie należy jednak dobierać leków na własną rękę, ponieważ znalezienie odpowiedniego środka jest procesem wymagającym posiadania obszernej wiedzy oraz znajomości szczegółowych opisów leków, jakie powstały z tzw. prób lekowych. Próby lekowe są jedną z głównych praktyk homeopatii, dotyczących testowania i badania leków. Polegają one na tym, że zdrowym ochotnikom podaje się określony specyfik homeopatyczny i obserwuje objawy, jakie on wywoła - zarówno fizyczne jak i umysłowe. Wyniki zostają zapisane w specyficznej encyklopedii leków. Niektóre opisy są krótkie na klika stron, inne z kolei są monografiami na kilkanaście lub kilkadziesiąt stron. Próby lekowe mimo pozorów są bezpieczną praktyką, ponieważ leki homeopatyczne nie zawierają substancji materialnych (co zostanie dalej opisane), a dolegliwości utrzymują sie krótki czas, po czym same znikają. Całą sztuką homeopaty jest wybór odpowiedniego środka spośród kilku tysięcy (głównych i dobrze poznanych leków jest około trzystu). Im bardziej objawy pacjenta, będą podobne do objawów leku, tym skuteczniejszy będzie ten lek.

 

 

Jeden lek, jedna informacja

Leki homeopatyczne mają pochodzenie głównie zwierzęce, roślinne i minerałalne. Każdy lek robiony jest na bazie tylko jednego surowca. Jest to istotne, ponieważ poszczególna substancja posiada określoną informację leczniczą, regulującą organizm. Można ją porównać do pojedynczego, jednoznacznego rozkazu, wydawanego przez dowódcę swoim żołnierzom. Jednak jeśli takich dowódców pojawi się kilku, każdy z innym rozkazem i zaczną mówić jednocześnie, wówczas powstanie chaos i organizm nie będzie wiedział, co zrobić.

 

 

Potencjnalizacja

Cała tajemnica i siła leków homeopatycznych, a zarazem ich kontrowersyjność, tkwi w sposobie ich wytwarzania. Proces ten nazywa sie potencjonalizacją i polega na kolejnych rozcieńczeniach danej substancji z wodą przy każdorazowym energicznym wstrząsaniu. Wstrząsanie jest najważniejszym elementem tego procesu, ponieważ sprawia, że oddzielona zostaje jakby energia od materii, inaczej mówiąc: wyizolowana zostaje informacja danej substancji (jej charakter) przy jednoczesnym pozbyciu się materii. Informację leczniczą substancji można porównać do treści książki. Treść jest niematerialną częścią książki. Materialne są z kolei kartki i okładka. Można zmierzyć ich skład chemiczny. To jednak nic nie mówi o treści danej książki, której laboratoryjnie zmierzyć sie nie da. Jest to niematerialna informacja, sens. Treść poszczególnej substancji leczniczej wskazuje organizmowi konkretne, jednoznaczne działanie.


Oddzielenie „treści” substancji od materialnego nośnika ma w terapii duże znaczenie. Przede wszystkim materia stanowi barierę, która przeszkadza informacji działać głębiej w organizmie i dotrzeć do źródeł choroby. Po drugie materia bywa niekiedy szkodliwa i niebezpieczna dla zdrowia, jak w przypadku rtęci, arszeniku, muchomora. Proces potencjonalizacji, eliminacja materii, sprawia, że substancja traci swoją toksyczność i zyskuje niezwykłe właściwości lecznicze. Leki wyprodukowane z powyższych substytutów są jednymi z najważniejszych środków homeopatycznych i doprowadziły do wielu sukcesów terapeutycznych.

 

 

Przebieg potencjonalizacji

Przyjrzyjmy się bliżej procesowi potencjonalizacji. Substancję wyjściową rozcieńczana jest z wodą najczęściej w stosunku setnym (jedna cześć substancji i dziewięćdziesiąt dziewięć części wody z etanolem). Następnie zostaje to silnie wstrząsane. Tak powstaje lek w potencji C1. Produkcja C2 polega na połączeniu jednaj części C1 z dziewięćdziesięcioma dziewięcioma częściami wody i wstrząśnięciu. C3 to, analogicznie, rozcieńczenie C2 z wodą. Przy potencji C12 nie ma już żadnej materialnej cząstki substancji pierwotnej. Zostaje tylko sama informacja zapisana w pamięci wody. Im wyższa jest potencja (im więcej rozcieńczeń i wstrząśnięć), tym siła leku jest większa. W homeopatii klasycznej używa się często potencji C30, C200, czasami C1000, C10000. Istnieją także potencje wyższe, takie jak C100000. Ta odkryta 200 lat temu kontrowersyjna i niezwykła metoda produkcji leków zyskuje dziś na wiarygodności, ponieważ współczesna nauka, taka jak fizyka kwantowa, potwierdza jej słuszność i skuteczność jej zasad.

 

 

Przechowywanie leków homeopatycznych

Przechowywanie tak wyprodukowanych leków ma określone zasady. Należy je trzymać w szczelnie zamkniętym pojemniku lub zapakowane w małe papierowe koperty w miejscu pozbawionym światła i zapachów, np. aromatycznych przypraw. Leki nie mogą leżeć w zbyt niskich i zbyt wysokich temperaturach. Szkodliwe są także wpływy elektromagnetyczne, czyli pole emitowane od urządzeń elektrycznych, zwłaszcza głośników i mikrofalówek. Nie powinniśmy ich kłaść w pobliżu tych przedmiotów.

 

 

Dawkowanie leków homeopatycznych

Dawkowanie leków homeopatycznych zależy od rodzaju choroby - czy jest ona przewlekła czy ostra. W pierwszym przypadku podaje się najczęściej jednorazową dawkę, która działa przez długi czas - kilka tygodni lub miesięcy. Powoli przywraca ona organizm do równowagi. W sytuacjach pilnych stosuje się wielokrotne powtarzanie leku, zmniejszając jego częstotliwość w miarę uzyskiwania poprawy.

 

 

Możliwości leków homeopatycznych

Terapia homeopatyczna ma bardzo szerokie możliwości. W przypadku dolegliwości ostrych znacznie przyspieszy proces zdrowienia, a w schorzeniach przewlekłych skutecznie przywróci równowagę. Lek informacyjny dociera do głębokich obszarów organizmu, do których materialna forma ogranicza dostęp, a w których znajduje się źródło choroby. Leki homeopatyczne regulują funkcjami organizmu, wykorzystując przy tym jego naturalne siły samoregeneracji. W wielu przypadkach droga ta może okazać sie pomocna i skuteczna.

 

 

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.