Leki homeopatyczne produkowane są w specyficzny sposób, przez co uważa sie, że homeopatia to czary. Okazuje sie jednak, że to wyższa fizyka kwantowa!

Podobne podobnym

Jedna z głównych zasad homeopatii głosi, aby podobne leczyć podobnym. Co to właściwie oznacza w praktyce? Czyżby to, że kaca należy łagodzić alkoholem? Byłoby ciekawie, jednak nie do końca tak to wygląda. Leki homeopatyczne wywołują objawy podobne do objawów choroby, którą należy leczyć. Wyjaśnijmy to dokładniej. Dana substancja w dużej ilości lub w dużym stężeniu, oddziałująca na zdrowego człowieka, wywoła u niego określone, charakterystyczne dla siebie (dla substancji) dolegliwości. Na przykład krojona cebula spowoduje u zdrowego człowieka pieczenie i łzawienie oczu oraz wodnisty katar. Jeżeli jednak takie objawy wystąpią bez kontaktu z cebulą to są one wynikiem choroby i podanie homeopatycznej postaci cebuli powinno pomóc. Kontynuując nasz przykład, jeśli ktoś dostanie pieczenia i łzawienia oczu z towarzyszącym temu wodnistym katarem (jak ma to miejsce na przykład podczas sezonowych alergii na pyłki), wówczas podanie homeopatycznej cebuli postaci powinno go wyleczyć.



Próby lekowe, czyli metody testowania leków homeopatycznych

Nie należy jednak dobierać leków na własną rękę, ponieważ znalezienie odpowiedniego środka jest procesem wymagającym posiadania obszernej wiedzy oraz znajomości szczegółowych opisów leków, jakie powstały z tzw. prób lekowych. Próby lekowe są jedną z głównych praktyk homeopatii, dotyczących testowania i badania leków. Polegają one na tym, że zdrowym ochotnikom podaje się określony specyfik homeopatyczny i obserwuje objawy, jakie on wywoła - zarówno fizyczne jak i umysłowe. Wyniki zostają zapisane w encyklopedii leków. Niektóre opisy są krótkie na klika stron, inne z kolei są monografiami na kilkanaście lub kilkadziesiąt stron. Próby lekowe mimo pozorów są bezpieczną praktyką, ponieważ leki homeopatyczne nie zawierają substancji materialnych (co zostanie dalej opisane), a dolegliwości utrzymują sie krótki czas, po czym same znikają. Całą sztuką homeopaty jest wybór odpowiedniego środka spośród kilku tysięcy. Im bardziej objawy pacjenta będą podobne do objawów leku, tym skuteczniejszy będzie lek.

 

Jeden lek, jedna informacja

Leki homeopatyczne mają pochodzenie zwierzęce, roślinne i mineralne. Każdy lek robiony jest na bazie tylko jednego surowca. Jest to istotne, ponieważ poszczególna substancja posiada określoną informację leczniczą. Można ją porównać do pojedynczego, jednoznacznego rozkazu, wydawanego przez dowódcę swoim żołnierzom. Jednak jeśli takich dowódców pojawi się kilku, każdy z innym rozkazem i zaczną mówić jednocześnie, wówczas powstanie chaos i organizm nie będzie wiedział, co zrobić.


Potencjnalizacja

Cała tajemnica i siła leków homeopatycznych, a zarazem ich kontrowersyjność, tkwi w sposobie ich wytwarzania. Proces ten nazywa sie potencjonalizacją i polega na kolejnych rozcieńczeniach danej substancji z wodą przy każdorazowym energicznym wstrząsaniu. Wstrząsanie jest najważniejszym elementem tego procesu, ponieważ sprawia, że oddzielona zostaje jakby energia od materii, inaczej mówiąc: wyizolowana zostaje informacja danej substancji (jej charakter) przy jednoczesnym pozbyciu się materii. Informację leczniczą substancji można porównać do treści książki. Treść jest niematerialną częścią książki. Materialne są z kolei kartki i okładka. Można zmierzyć ich skład chemiczny. To jednak nic nie mówi o treści danej książki, której laboratoryjnie zmierzyć sie nie da. Jest to niematerialna informacja, sens. Treść poszczególnej substancji leczniczej wskazuje organizmowi konkretne, jednoznaczne działanie. Jest to poziom fizyki kwantowej.

Oddzielenie „treści” substancji od materialnego nośnika ma w terapii duże znaczenie. Przede wszystkim materia stanowi barierę, która przeszkadza informacji działać głębiej w organizmie na poziomie bioinformacyjnym. Po drugie materia bywa niekiedy szkodliwa i niebezpieczna dla zdrowia, jak w przypadku rtęci, arszeniku, muchomora. Proces potencjonalizacji eliminuje materię i sprawia, że substancja traci swoją toksyczność i zyskuje niezwykłe właściwości lecznicze. Leki wyprodukowane z powyższych substytutów są jednymi z najważniejszych środków homeopatycznych i doprowadziły do wielu sukcesów terapeutycznych.


Przebieg potencjonalizacji

Przyjrzyjmy się bliżej procesowi potencjonalizacji. Substancja wyjściowa rozcieńczana jest z wodą najczęściej w stosunku setnym (jedna cześć substancji i dziewięćdziesiąt dziewięć części wody z etanolem). Następnie zostaje to silnie wstrząsane. Tak powstaje lek w potencji C1. Produkcja C2 polega na połączeniu jednaj części C1 z dziewięćdziesięcioma dziewięcioma częściami wody i wstrząśnięciu. C3 to, analogicznie, rozcieńczenie C2 z wodą. Przy potencji C12 nie ma już żadnej materialnej cząstki substancji pierwotnej. Zostaje tylko sama informacja zapisana w pamięci wody. Im wyższa jest potencja (im więcej rozcieńczeń i wstrząśnięć), tym siła leku jest większa (działa głębiej i dłużej). W homeopatii klasycznej używa się często potencji C30, C200, czasami C1000, C10000. Istnieją także potencje wyższe, takie jak C100000.

Ta odkryta 200 lat temu kontrowersyjna i niezwykła metoda produkcji leków zyskuje dziś na wiarygodności, ponieważ współczesna nauka, taka jak fizyka kwantowa, potwierdza jej słuszność i skuteczność jej zasad.

 

Przechowywanie leków homeopatycznych

Przechowywanie tak wyprodukowanych leków ma określone zasady. Należy je trzymać w szczelnie zamkniętym pojemniku lub zapakowane w małe papierowe koperty w miejscu pozbawionym światła i zapachów, np. aromatycznych przypraw. Leki nie mogą leżeć w zbyt niskich i zbyt wysokich temperaturach. Szkodliwe są także wpływy elektromagnetyczne, czyli pole emitowane od urządzeń elektrycznych, zwłaszcza głośników i mikrofalówek.


Dawkowanie leków homeopatycznych

Dawkowanie leków homeopatycznych zależy od rodzaju choroby - czy jest ona przewlekła czy ostra. W pierwszym przypadku podaje się najczęściej jednorazową dawkę, która działa przez długi czas - kilka tygodni lub miesięcy. Powoli przywraca ona organizm do równowagi. W sytuacjach ostrych stosuje się wielokrotne powtarzanie leku, zmniejszając jego częstotliwość w miarę uzyskiwania poprawy.


Możliwości leków homeopatycznych
Terapia homeopatyczna ma bardzo szerokie możliwości. W przypadku dolegliwości ostrych znacznie przyspieszy proces zdrowienia, a w schorzeniach przewlekłych skutecznie przywróci równowagę. Lek informacyjny dociera do głębokich obszarów organizmu, do których materialna forma ogranicza dostęp. Leki homeopatyczne regulują funkcjami organizmu, wykorzystując przy tym jego naturalne siły samoregeneracji. W wielu przypadkach droga ta może okazać sie pomocna i skuteczna.
Homeopatia nie jest panaceum na wszystko, jak twierdzą zafascynowani entuzjaści. Jest jedną z wielu metod naturalnych, która sprawdza się w określonych sytuacjach. Należy więc umieć ocenić, czy w danym przypadku należy sięgnąć po lek homeopatyczny, po zioła oczyszczające czy może po suplement, diety, aby uzupełnić niedobory. W naszym gabinecie korzystamy z wielu różnych metod terapeutycznych dobierając je indywidualnie do przypadku.