Choroby tarczycy takie jak niedoczynność tarczycy nadczynność tarczycy, choroba Gravesa-Basedowa, choroba Hashimoto, dotykają coraz więcej osób. Powstają nowe metody leczenia alternatywnego. Jedną z nich jest terapia Zenni!

Co to jest terapia Zenni?

Terapia metodą Zenni jest nowoczesną metodą oddziaływania na organizm zmodyfikowanymi prądami Bernarda (prądami diadynamicznymi) o określonej częstotliwości. Dodaje energii osłabionym narządom przyspieszając ich regenerację, oddziałuje na układ nerwowy przez co wpływa na gospodarkę hormonalną i układ immunologiczny.

Metoda Zenni została stworzona przez Polaka, Viktora Żenni. W 1998 roku otrzymał on doktorat naukowy prestiżowego Colombo University za swoją metodę terapeutyczną. W 1990 została ona przez niego opatentowana.

 

Urządzenie do prądów bernarda do terapii Zenni. Widać samo urządzenie


Leczenie niedoczynności tarczycy metodą Zenni

Zabieg polega na podłączeniu pacjenta do urządzenia za pomocą specjalnych elektrod - jedną kładzie się na kręgosłup a drugą przykłada do tarczycy. Zabieg trwa 40-60 minut i wykonuje się go raz na miesiąc. Już po 3-4 zabiegach widać pozytywne efekty. Poprawia się nie tylko samopoczucie pacjenta ale także wyniki badań laboratoryjnych - badań hormonów z krwi oraz obraz USG.

Obserwuje się zmniejszenie guzków na tarczycy i wyrównanie poziomi TSH, T3 i T4. Jak twierdzi sam twórca metody - Viktor Zenni - terapia zenni jest często ostatnią deską ratunku dla wielu pacjentów. I jak pokazuje praktyka - jest w miarę skuteczną deską ratunku!

Całkowite efekty terapeutyczne uzyskuje się po 8-10 zabiegach. Terapia Zenni jest skuteczna we wszystkich chorobach i zaburzeniach tarczycy: w niedoczynności tarczycy, nadczynności tarczycy, chorobie Gravesa-Basedowa, chorobie Hashimoto, guzkach tarczycy.

 

Terapia tarczycy w naszym gabinecie

Przez jakiś czas stosowaliśmy w naszym gabinecie Terapie Zenni. Jednak lepsze efekty uzyskaliśmy za pomocą terapii biorezonansem połączonej z odpowiednią suplementacją i odżywianiem. Terapia biorezonansem działa na podobnej zasadzie, co terapia zenni, jednak wykorzystuje do stymulacji pole elektromagnetyczne. Wykonuje się ją częściej, 1-2 raz w tygodniu.

Gabinet prowadzimy od 2010 roku. Mamy wiele sukcesów terapeutycznych w leczeniu tarczycy. Specjalizujemy się głownie w niedoczynności tarczycy i chorobie Hashimoto.