baner biomora 2020 kompr

Jedzenie słodyczy może stać sie wręcz nałogiem porównywalnym z alkoholizmem i paleniem papierosów. Nie mozna po prostu ich odstawić, gdyz pożadanie jest zbyt silne. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych.  Do czego może doprowadzić jedzenie słodyczy i jak z tym walczyć?

 

Cukier i słodycze uzależniają

Słodycze wypełniające całe zdjęcie. Cukierki, lizaki. Cukier może być sie dla organizmu uzależnieniem. Dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. U jednych i u drugich oduczenie sie jedzenia słodkości staje sie wielkim problemem i wielką udręką, ponieważ przyzwyczajony organizm wręcz dopomina sie o coś słodkiego. Osoby uzależnione dostają napadów głodu, które może zaspokoić jedynie cukier. Mają jakby wkodowaną potrzebą zjedzenia cukru. Jeśli go nie dostarczą, doznają objawów podobnych to objawów, jakie występują przy rzucaniu nałogów takich jak alkohol czy papierosy.

 

Trudno odstawić słodycze

Dzieci, którym odstawia sie słodycze, często wręcz chodzą po ścianach! Z kolei dorośli przechodzą ten proces w różny sposób. Często ludzie opowiadają nam, że bardzo by chcieli przestać jeść słodkości ale po prostu nie mogą, bo jest to tak silne, że nie mogą sobie z tym poradzić. Dla kogoś, kto nie jest miłośnikiem słodkości, taki stan jest niezrozumiały, ale według obserwacji okazuje sie, że jest to bardzo silny nałóg i staje sie on dużym obciążeniem dla osoby uzależnionej, nie tylko ze względu na skutki uboczne jakie niesie ze sobą nadmierne jedzenie słodyczy ale także ze względu na uczucie psychicznego obciążenia, wynikające z faktu, że nie można oprzeć sie pokusie.

 

 Symboliczne sięganie po słodycze z jednoczesnym trzymaniem drugą ręką powstrzymującą przed chwyceniem słodyczy. Na zdjęciu widać obie ręce oraz ich cel czyli talerz z ciastami. Wszystko na biały tle.

 

Zdrowotne skutki jedzenia słodyczy

Dawniej mówiono, że cukier krzepi, ale jak to zwykle bywa z powiedzonkami, wiele z nich okazuje sie bajkami. W przypadku cukru prawda jest taka, że może on doprowadzić do zniszczenia organizmu.
Wpływa on negatywnie na pracę wielu narządów i układów, w szczególności układu pokarmowego. Nadmiar słodyczy to najszybsza droga do nadwagi, a ta z kolei zaburza pracę serca, obciąża kręgosłup i stawów.

 

  • Nadmiar słodyczy może zaburzyć funkcjonowanie układu hormonalnego i rozregulować gospodarkę glukozy we krwi. Może to przyczynić się do powstania insulinooporności, a w konsekwencji cukrzycy typu II.

 

  • Słodycze silnie zakwaszają organizm w związku z czym mogą pojawić sie wszystkie objawy z tym związane, a wiec przede wszystkim przewlekłe zmęczenie, bóle mięśniowe i stawowe, zgaga, bóle głowy, nerwobóle, wypadanie włosów, a nawet zmiany nowotworowe.

 

  • Stwarzają także dogodne środowisko dla rozwoju wszelkich bakterii, grzybów o pasożytów.

 

  • Cukier utrudnia także wchłanianie sie wielu witamin i minerałów np. selenu, który bierze udział miedzy innymi w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Jeśli nawet suplementujemy selen a zjemy zaraz po nim lub przed nim coś słodkiego to praktycznie nie zostanie on przyswojony.

 

  • Braki witamin i minerałów wpływają na osłabienie układu immunologicznego, przez co dochodzi do częstych przeziębień, zwłaszcza u dzieci. Poza tym braki substancji odżywczych u dziecka mogą zaburzyć jego prawidłowy rozwój, ponieważ dzieciństwo jest tym okresem, kiedy organizm potrzebuje najcenniejszego pokarmu.

 

  • Nadmiar słodyczy wyraźnie wpływa na pobudzenie układu nerwowego, wywołuje większa drażliwość i niepokój psychoruchowy. Często widzimy u dzieci zachowanie określane mianem ADHD, kiedy dziecko nie może usiedzieć w jednym miejscu i wręcz roznosi wszystko dookoła. Jest ono po prostu "przestymulowane" nadmiarem słodyczy i taki stan jest w rzeczywistości niebezpieczny dla zdrowia. Jeśli ktoś usłyszał, że jego dziecko ma ADHD i konieczne jest leczenie farmakologiczne to warto najpierw odstawić dziecko słodycze! Wiadomo, nie będzie to proste, ale jak sie okazuje 90% przypadków to nie jest żadne ADHD tylko ta nadpobudliwość wywołaną jedzeniem dużej ilości cukru! W naszym gabniecie mamy wiele przypadków kiedy rodzice nie chcieli leczyć swoim pociech na ADHD lekami chemicznymi i przyszli do nas do leki naturalne i usłyszeli od nas, że tu żadne leki nie są potrzebne, konieczne jest jedynie odstawienie słodyczy. I w każdym przypadku okazywało sie to skuteczne!

 

  • U osób dorosłej nadmiar cukru może wywoływać stany ciągłego napięcia, zwłaszcza, jak nie dostarczy organizmowi tego cukru!! Odzwyczajanie od słodkości w takich przypadkach to prawdziwy detoks!

 

 

Jak walczyć z nałogiem jedzenia słodyczy

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest oczywiście świadome podejście do tematu, jednak działaniem pomocnym w tej walce okazuje sie być biorezonans komórkowy. Biorezonansem bardzo sprawdził sie w usuwaniu głodu nikotynowego a teraz równie skutecznie pomaga oduczać jeść słodycze! Są specjalne terapie za pomocą fal rezonansowych o odpowiedniej częstotliwości które bardzo pomagają wygasić potrzebę jedzenia słodyczy. W naszym gabniecie stosujemy t z dużym sukcesem i każdą osobę, chcąca podjąć tą trudną choć konieczną walkę namawiamy gorąco na te terapie, ponieważ widzimy ich wielka pomoc. Pozbywanie sie uzależnienia idzie wówczas 50-70% lżej!

Baner reklamowy testy

Wizyta diagnostyczno-konsultacyjna. Zawiera pakiet trzech badań. Prowadzimy leczenie chorób przewlekłych.

Leczenie alternatywne baner reklamowy

Leczenie alternatywne: choroby układu pokarmowego i oddechowego, alergie pokarmowe i wziewne, pasożyty, borelioza  

Borelioza

Kleszcz na liściu

Ugryzł Cie kleszcz? Podejrzewasz boreliozę? Skuteczna diagnostyka i terapia boreliozy.  Czytaj więcej

Pasożyty

Urządzenie biorezonansowe MV (MORA V) firma BioKat

Nowoczesna i precyzyjna diagnostyka pasożytów. Skuteczne terapie usuwania zakażeń pasożytami.  Czytaj więcej

Alergie

Alergie na pyłki

Testy na alergie pokarmowe i wziewne. Odczulanie alergii metodą biorezonansu. Czytaj więcej 

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.