Przy osteoporozie ważne jest, aby do witaminy D3 i wapna podawać witaminę K2, która sprzyja wchłanianiu się wapnia do kości i zapobiega odkładaniu się go w tkankach miękkich.


Bez K2 wapń trafia do mięśni

Podczas osteoporozy mamy do czynienia z ubytkiem wapnia w kościach. Zrobiono więc doświadczenie i rozpoczęto suplementację wapnia przy jednoczesnym podawaniu witaminy D3, jako że ta pomaga wchłaniać wapń. Nie zwrócono jednak uwagi na dynamikę tego procesu. Otóż witamina D3 sprawia, że wapń jest wchłaniany tak szybko, że zdąży dojść do kości!!! Odkłada się w tkankach miękkie - w mięśniach, w wątrobie i w nerkach. Ludzie zaczynali być spowolniali. Wapń jest bowiem pierwiastkiem zwalniającym i powoduje usztywnienie tkanek miękkich. Aby wapń został przetransportowany do kości i nie był odkładany w tkankach miękkich to potrzebna jest organizmowi witamina K2!Witamina K2 transportuje wapń do kości

Wszyscy znają witaminę K jako witaminę poprawiającą krzepnięcie krwi. Jest to jednak witamina K1! Okazuje się, że witamina K2 to co innego niż K1. Witamina K2 ma zupełnie inne działanie - a mianowicie pomaga transportować wapń do kości a nie do tkanek miękkich! Osoby z osteoporozą powinny zatem przyjmować preparaty zawierające wapń, D3 i K2!!


Terapia MORA na osteoporozę

Sama suplementacja może być czasami niewystarczająca, dlatego warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i dołączyć do terapii osteoporozy bioinformacyjne terapie MORA. Są to terapie wykonywane za pomocą specjalnego urządzenia, które przekazuje częstotliwości elektromagnetyczne. Pacjent zostaje podłączony do niego za pomocą elektrod stopowych i ręcznych. Terapie na osteoporozę programował na urządzeniach MORA niemiecki specjalista dr Hermann, który wsławił się znakomitymi sukcesami terapeutycznymi chorób narządu ruchu i osteoporozy. Terapie mają za zadanie pobudzić poprzez stymulacje falami elektromagnetycznymi regeneracje tkanki kostnej. Ich skuteczność jest bardzo wysoka. Przyspieszają leczenie osteoporozy o 30-50% procent. Ilość terapii uzależniona jest od stanu chorego, ale z reguły potrzebne jest około 30 zabiegów wykonywanych raz w tygodniu.

 

Nasz gabinet

Prowadzimy gabinet od 2010 roku i specjalizujemy się w leczeniu naturalnym chorób przewlekłych w tym osteoporozy. Dobieram odpowiednią suplementację oraz wykonujemy terapie biorezonansem.

Gabinet BioMora, Zielona Góra, ul. Bohaterów Westeplatte 9 gabinet 310, telefon 531 084 087