Przy osteoporozie wszędzie zaleca się podawanie dużej ilości wapnia i witamy D3. Ale czy na pewno jest to skuteczne, a co ważniejsze, bezpieczne? Chorzy nadal czują się źle i nie widać poprawy zdrowia a dodatkowo pojawiają sie inne problemy. Zrzucamy to na wiek, bo przecież suplementacja wapniem i D3 jest uznana za słuszną jako, że stosuje się ją od dawien dawna. Okazuje się jednak, że według najnowszych badań, pominięto jeden istotny czynnik, który dowodzi, że faktycznie witamina D3 sprzyja wchłanianiu wapnia, ale... nie do kości!!!!

 

Wapń trafia do mięśni

Wykazano, że podczas osteoporozy mamy do czynienia z ubytkiem wapnia z kości. Rozpoczęto więc suplementację wapnia przy jednoczesnym podawaniu witaminy D3, jako że ta pomaga wchłaniać ten cenny wapń. Nie zwrócono jednak istotnej uwagi na dynamikę tych procesów. Otóż witamina D3 sprawia, że wapń jest wchłaniany tak szybko, że prawie nie dochodzi do kości!!! Jest za to wchłaniany w tkanki miękkie - w mięsnie, wątrobę, nerki itd. Ludzie stają się spowolniali i zesztywniali. Wapń jest pierwiastkiem zwalniającym i powoduje usztywnienie tkanek miękkich. A kości... w dobrym układzie mogę jedynie otrzymać resztki wapnia. Aby wapń został przetransportowany do kości potrzebna jest organizmowi witamina K2!

 

Witamina K2

Wszyscy znają witaminę K jako witaminę poprawiającą krzepnięcie krwi. Jest to jednak witamina K1! Okazuje się bowiem, że nie można uogólniać witaminy K1 jako witaminy K, bowiem jest jeszcze witamina K2, która ma zupełnie inne działanie - a mianowicie pomaga transportować wapń do kości a nie do tkanek miękkich! Zauważono to już dawno, ale powszechnie się o tym nie mówi. Przeglądając Internet czy książki, i to nawet te wydane w ostatnich latach, czytamy, że przy osteoporozie powinno się brać Wapń i D3. Nikt nie mówi o witaminie K2!!!! Nawet w mediach autorytety, jakimi są dietetycy i lekarze, razem ramię w ramię nawołują "jedzmy wapń i d3". I tyle. Dopiero książka "Ukryte terapie" i prowadzone z autorem tej książki wywiady, wyciągają na światło dziennie tą jakże cenną dla zdrowia informację - jedzmy jeszcze witamonę K2!!! Przyjmujmy zatem wapń, D3 i K2!! I wtedy możemy sobie pomóc przy osteoporozie.


Istnieją już nawet preparaty czołowych firm (np. Aliness) zalecane przy o osteoporozie zawierające w swoim składzie zarówno wapń, witaminę D3 jak i witaminę K2.

 

Terapia MORA na osteoporozę

Sama suplementacja może być czasami niewystarczająca, dlatego warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań i dołączyć do terapii osteoporozy bioinformacyjne terapie MORA. Są to terapie wykonywane za pomocą specjalnego urządzenia, które przekazuje częstotliwości elektromagnetyczne. Pacjent zostaje podłączony do niego za pomocą elektrod stopowych i ręcznych. Terapie na osteoporozę programował na urządzeniach MORA niemiecki specjalista dr Hermann, który wsławił się znakomitymi sukcesami terapeutycznymi chorób narządu ruchu i osteoporozy.

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.