Zawroty głowy to nieprzyjemna przypadłość i może być zwiastunek poważnej choroby. Zdarza się jednak, że jest ona wynikiem spożywanego pożywienia.


Prowadzimy gabinet od 2010 roku i spotkaliśmy sie z wieloma różnymi przypadkami. Czasami były to dziwne przypadłości, na które logicznie nie były wytłumaczenia. Jednymi z nich sa zawroty głowy po spożyciu ryżu i kaszy jęczmiennej. Występowały one z reguły u osób z silna alergia pokarmową na zboża. O ile zboża takie jak pszenica, orkisz czy żyto powodowały u tych osób problemy żołądkowo-jelitowe takie wzdęcia, skurcze i biegunki o tyle spożycie ryżu i kaszy jęczmiennej doprowadzało do zawrotów głowy. Zawrotom towarzyszyło ogólne wrażenie otępienia, mgła umysłowa, czasami wrażenie zdrętwienia twarzy, ociężałość oczu i bóle oczu. Zawroty głowy pojawiały sie przy ruchu, co złudnie mogło wskazywać na problemy z błędnikiem. Ocena laryngologiczna nie potwierdzała jednak tego a profilaktycznie zastosowane leczenie błędnika nic nie dawało.


Po wykonaniu przez nas testów wychodziło, że są reakcje na wszystkie zboża w tym ryż biały i jęczmień. Co ciekawe, nie były to duże wartości a mimo to te osoby miały reakcje po zjedzeniu tych produktów.


Warto wiedzieć, że objawy nie pojawiały się od razu, narastały stopniowo, tak, że ciężko było zauważyć związek z jedzonym pokarmem. Z reguły jednorazowe spożycie ryżu czy kaszy nie wywoływało reakcji. Jednak jeśli ktoś jadł to przez 2-3 dni lub więcej z rzędu to zaczynają się problemy. Odstawienie tego powodowało ustąpienie dolegliwości.


Można zapytać, czemu ktoś miałby jeść tak często ryż i kasze jęczmienną. Pamiętajmy, że mówimy o osobach z alergią pokarmową, które nie mogą jeść normalnie jak każdy i szukają zamienników zbóż. Stąd przerzucają się właśnie na ryże i kasze. Okazuje się, że to też nie jest dobry wybór...
Według Ewy Bednarczyk Witoszek, autorki książki o odżywianiu Dieta Dobrych Produktów każde zboża szkodzą człowiekowi, w większym lub mniejszym stopniu. Powodują stany zapalne i zaburzenia zdrowia. Autorka proponuje, aby lepiej jeść dużo warzyw, mięs, ryb - czyli mówi o takiej diecie białkowo tłuszczowej. Od czasu do czasu pozwala jednak na dni bez diety i wtedy można podjeść trochę zbóż. Wydaje się to dobrym rozwiązaniem, bo jak zauważyliśmy, ryż i kasza jęczmienna jedzone przez jeden dzień nie dają wielkich dolegliwości, więc od czasu do czasu dla urozmaicenia można sobie na nie pozwolić. Ale jedzone codziennie mogą u niektórych doprowadzić do niewyjaśnionych zawrotów głowy.


Zastanawiamy się, czy na inne osoby działają podobnie inne produkty.. Jeśli ktoś ma zawroty głowy, które ciężko wyjaśnić i wyleczyć to warto zastanowić sie, co spożywa na co dzień. Być może eliminacja niektórych pokarmów poprawi mu samopoczucie i pozwoli uwolnić się od dolegliwości. Czasami źródłem naszego problemu jest to, z czym mamy stały kontakt i co jest poza naszymi podejrzeniami. A głownie dotyczy to naszego jedzenia! Warto poeksperymentować i zobaczyć.

 

Najczęściej czytany artykuł

Reklama artykułu o wiarygodności badań Volla. Lekarka a w tle lekarz rozmawia rodzinie.

Wyniki testów biorezonansu mogą być fałszywe! Zobacz, na co zwrócić uwage i jaki test wybrać.  

Borelioza. Badanie i leczenie

baner borelii

Terapia biorezonansem MORA jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia boreliozy. 

Szczegółowa diagnostyka organizmu

Baner

Polecana w przypadkach przewlekłych, które trudno poddają się leczeniu

Treści artykułów służą jedynie celom informacyjnym. Nie zastępują konsultacji z lekarzem, nie mogą służyć samodiagnozie lub samoleczeniu. Jeżeli masz problemy zdrowotne lub jakiekolwiek wątpliwości dotyczące Twojego stanu zdrowia i sposobu leczenia to skonsultuj się z lekarzem. Nie bierzemy na siebie odpowiedzialności za skutki w przypadku, gdyby ktoś będzie chciał wykorzystać informacje do samoleczenia czy samodiagnozy.

Teksty prezentowane na stronie stanowią własność firmy Łukasz Dobrzyński i są utworem w rozumieniu ustawy z dnia 04 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.nr.90,poz.631). Żadna ich część nie może być rozpowszechniana, kopiowana, przetwarzana w jakikolwiek sposób (elektroniczny, mechaniczny lub inny) bez pisemnej zgody Właściciela.